pl
Siedziska reklamowe ich rodzaje

Siedziska reklamowe i ich rodzaje

Producenci siedzisk reklamowych dwoją się i troją, aby przygotować coraz to nowe pomysły na produkty. Jest ich już tak wiele, że może warto uporządkować temat. Poznajcie rodzaje siedzisk reklamowych.

/Blog/Siedziska reklamowe i ich rodzaje

Siedziska reklamowe – rodzaje

Najważniejszym elementem różnicującym są – co oczywiste – konstrukcja i materiał, z którego wykonane są siedziska reklamowe. Rodzaje wykorzystanych półproduktów wpływają tak na cenę, jak i sposoby użytkowania miejsc do siedzenia. Niektóre siedziska chcemy wykorzystywać niejako stacjonarnie – jako stały element wystroju firmy, inne mają charakteryzować się mobilnością, aby łatwo było je ustawić w dowolnym miejscu poza siedzibą. Te cztery aspekty – konstrukcję, materiał, cenę i mobilność – weźmiemy pod uwagę, porównując rodzaje siedzisk.

Leżaki reklamowe

Wiodą prym wśród siedzisk reklamowych. I nic w tym dziwnego; są stosunkowo tanie (od ok. 100 zł netto), a jednocześnie oferują dużą i łatwą do przygotowania powierzchnię reklamową. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów siedzisk reklamowych typu leżak reklamowy.

Możemy wybierać w typach konstrukcji – tu dostępne są leżaki metalowe (zwykle aluminiowe) oraz drewniane (najczęściej z drewna bukowego). Do celów reklamowych najczęściej stosuje się leżaki lekkie, składane, plażowe, które łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Leżak może być wyposażony w podłokietnik, a nawet zapewniać podwójne miejsce do siedzenia.

Leżaki to bardzo wdzięczny temat do zamieszczania reklam – w ich przypadku można bardzo prosto powiększyć powierzchnię reklamową. Wystarczy zastosować dodatkowy materiał z tyłu: krótszy zwany owiewką lub dłuższy, który łączy górną i dolną belkę leżaka.

Leżaki reklamowe różne kolory Leżak reklamowy z owiewką

 

Krzesła reklamowe – składane

Elementem reklamowym może być praktycznie każde krzesło: biurowy fotel, krzesło konferencyjne czy krzesło reżyserskie. Wystarczy nanieść na nim odpowiedni przekaz. Oczywiście, najchętniej stosowane są w reklamie rozwiązania lekkie, składane i nieco tańsze.

Drewniane lub aluminiowe krzesła reżyserskie doskonale sprawdzą się podczas eventów. Z powodzeniem zastąpią tradycyjne leżaki, zapewniając jednocześnie bardziej oficjalną pozycję ciała do prowadzenia rozmów. Oparcie pleców, nawet gdy miejsce na krześle jest zajęte, pozwala na wyeksponowanie hasła czy grafiki. W obrocie znajdują się zarówno krzesła reżyserskie metalowe (aluminiowe), jak i drewniane.

Praktycznym i prostym rozwiązaniem jest także krzesło drewniane, składane. Przypomina ono nieco krzesło reżyserskie, lecz rozkłada się jak leżak i nie ma podłokietników. To ekonomiczna, łatwa w transporcie alternatywa, zazwyczaj wykonana z drewna bukowego.

Przeczytaj także: Jak zadbać o siedziska reklamowe?

Najtańszym rozwiązaniem będzie natomiast rozkładany taboret – stołek z tkaninowym siedziskiem. Przypomina nieco klasyczne krzesełko turystyczne, które z racji niewielkich rozmiarów po złożeniu można zabrać ze sobą na kemping. Niestety reklama na takim krześle jest widoczna tylko wtedy, gdy pozostaje ono “wolne”.

Krzesło reżyserskie z nadrukiem

Siedziska reklamowe – dmuchane

O ile krzesła i leżaki reklamowe drewniane lub aluminiowe znane są od dawna i stanowią doskonały przykład adaptacji przedmiotów użytkowych do potrzeb reklamowych, to siedziska reklamowe dmuchane są opcją stosunkowo nową. Powstały przede wszystkim z myślą o działaniach promocyjnych i raczej nie zobaczymy ich w użytku przez osoby prywatne. Przemawia za tym cena, która jest zbliżona do mebli tapicerowanych. W przypadku siedzisk dmuchanych z indywidualnym nadrukiem należy liczyć się z ceną od ok. 400 zł za najmniejsze z nich.

Siedziska pneumatyczne są zbudowane na strukturze z tworzywa sztucznego – rodzaj szczelnego balonu. Taki balon posiada poszewkę, zwykle z tkaniny poliestrowej, która właśnie stanowi doskonałe tło reklamowe. Meble dmuchane są wyjątkowo lekkie, szybkie w rozkładaniu i proste w transporcie. Po spuszczeniu powietrza zajmują niewiele miejsca, więc kilka wygodnych siedzisk można przywieźć nawet niewielkim samochodem osobowym.

Zobacz również wpis: Jak zadbać o meble dmuchane?

Na rynku dostępnych jest wiele kształtów siedzisk reklamowych dmuchanych: rozłożyste sofy, fotele, siedziska w kształcie litery U, jak również kostki czy hockery. Są zaskakująco sztywne jak na dmuchane obiekty, dając tym samym dużą wygodę użytkowania. Szczególne zaskoczenie mogą budzić hokery, które wyglądają jak tapicerowane walce – stołki o różnej wysokości.

Fotel reklamowy dmuchany Hockery reklamowe dmuchane Sofy reklamowe dmuchane

Siedziska z pianki lub styropianu

Dużą grupę siedzisk reklamowych stanowią lekkie produkty z pianki lub styropianu. Mają one praktyczne poszewki z poliestru namiotowego lub ekoskóry, które najczęściej można zdjąć i łatwo wymienić na inne. Są dostępne w wielu kształtach, zwykle sześcianu, prostopadłościanu czy walca, ale również określonego produktu – np. słodkiego żelka.

Ich niewątpliwą zaletą jest lekkość i możliwość szybkiej metamorfozy, wadą to, że zajmują sporo miejsca podczas transportu. Niestety ostatnie zmiany na rynku styropianu czy pianki sprawiły, że kostki reklamowe te nieco podrożały. Wciąż jednak mówimy o cenach w przedziale od stu kilkudziesięciu do około 400 zł netto w zależności od rozmiaru i wypełnienia (nieco tańsze są produkty styropianowe).

Kostka piankowa z nadrukiem

Siedziska z granulatem

Kojarzą się wprost z leniuchowaniem, więc idealnie sprawdzą się w brandowanych strefach relaksu. To ogromne worki wypełnione styropianowym granulatem, które zaskakująco dobrze utrzymują pożądane kształty. Wbrew obawom, wykonane w ten sposób pufy, fotele bardzo ładnie podtrzymują plecy, zapewniając komfort siedzenia.
Dostępne są w wielu kształtach, a praktycznie cała ich powierzchnia może stanowić przekaz reklamowy. Zwłaszcza siedziska typu pufa worek doskonale naśladują wygląd ogromnej paczki chipsów czy słodyczy albo worka np. z nawozem. Te nośniki reklamowe sytuują się w średniej półce cenowej. Kosztują od 200 do 400 zł netto.

Beanbag w kształcie paczki chipsów Siedziska reklamowe z granulatem

Meble tapicerowane

To już chyba ostatnia i zdecydowanie najdroższa propozycja. Jak już wspominaliśmy praktycznie dowolny mebel można przygotować tak, by pełnił funkcje reklamowe. Wystarczy odpowiednio wydrukować obicie. Oczywiście warto przy tym zadbać o to, by sam mebel został przygotowany tak, aby należycie zaprezentować nadruk. Bardzo miękkie, ”leniwe” kanapy, pozbawione odpowiedniej sztywności nie sprawdzą się najlepiej w tej roli. Należy także unikać powierzchni pikowanych.

Czasem w przypadku mebli “tradycyjnych” stosuje się jeszcze inny zabieg – nowe obicia (pokrowce) do mebli ze znanej szwedzkiej sieciówki. Wówczas wystarczy sam pokrowiec, a klient sam kupi do niego stosowny mebel i to właściwie w dowolnym miejscu na świecie.

Poszycie na gotową sofę Meble reklamowe tapicerowane

Rodzaje siedzisk – producent

Zanim wpiszesz w wyszukiwarkę rodzaje siedzisk producent – sprawdź dokładniej naszą ofertę. Wiele spośród opisanych w tym artykule produktów znajdziesz w naszym obszernym portfolio, inne możemy przygotować na specjalne zamówienie. Nie krępuj się, pytaj! Formularz kontaktowy.

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies