Targi pracy. Jak przyciągnąć potencjalnych pracowników?

Inventini 9 Blog 9 Targi pracy. Jak przyciągnąć potencjalnych pracowników?

Targi pracy to w dzisiejszych czasach ważny element strategii rekrutacyjnej wielu firm. Regularnie odwiedza je wielu studentów i absolwentów, którzy w przyszłości staną się doskonałymi pracownikami. Co zrobić, aby najlepsi kandydaci trafili właśnie do Twojej firmy?

Cel i pomysł na siebie

Cel targów pracy wydaje się oczywisty – jest nim zachęcenie kandydatów do pracy w konkretnej firmie. Dobrze, jeśli towarzyszy także mu zamysł zwiększenia rozpoznawalności marki. Jak to wszystko osiągnąć? Na początku warto odpowiedzieć sobie na dwa ważne pytania:

  • Do kogo chcę dotrzeć? Dokładne określenie grupy odbiorców to absolutna podstawa udziału w targach. Ułatwi to opracowanie stylu komunikacji, materiałów promocyjnych, a nawet aranżację stoiska!
  • Gdzie spotkam swoich odbiorców? Nie wszystkie targi pracy są przeznaczone dla każdego – czasem są one dedykowane absolwentom kierunków ekonomicznych, a czasem technicznych. Przed zadeklarowaniem udziału upewnij się więc, że pojawiasz się na wydarzeniu, na którym spotkasz osoby zainteresowane pracą w Twojej branży.

Odpowiednie materiały promocyjne

Wszelkie ulotki czy broszury muszą znaleźć się przy każdym stoisku – niektórzy odwiedzają targi tylko po to, aby móc je zebrać. Nie oszukujmy się, takie wydarzenia cieszą się sporą popularnością, dlatego odwiedzenie każdego stoiska i poświęcenie 5 minut na rozmowę z wystawcami jest często niemożliwe. Warto zainwestować w tradycyjne (papierowe) materiały promocyjne, z którymi odwiedzający będą mogli na spokojnie zapoznać się w zaciszu swoich czterech kątów.

Wyróżnij się kreatywnie zaaranżowanym stoiskiem

Ulotki to nie wszystko – najpierw odwiedzający muszą w ogóle dotrzeć do Twojego stoiska. Aby tak się stało, musi się ono wyróżniać na tle wielu innych. W jego aranżacji z całą pewnością mogą pomóc materiały reklamowe od Inventini. Namioty reklamowe to świetny sposób na zagospodarowanie przestrzeni i jasne wydzielenie granic Twojego stoiska. Okażą się one niezastąpione, jeśli targi są organizowane na świeżym powietrzu. Z kolei pufy i krzesła stworzą przestrzeń do rozmowy z przyszłymi pracownikami, a w razie potrzeby – strefę relaksu. Podobną funkcję wypełnią trybunki i stoliki, na których możesz także wyeksponować inne materiały promocyjne. Warto zadbać o to, aby wszystkie wspomniane elementy ozdabiał nadruk, prezentujący logo i nazwę Twojej firmy.

Dowiedz się więcej na temat tego, jak przygotować dobre stoisko eventowe.

Merytoryczne przygotowanie pracowników

Kandydaci przychodzą na targi nie tylko po obietnicę udanej kariery zawodowej, ale przede wszystkim po wiedzę, którą mogą podzielić się ich starsi koledzy. Powinna ona dotyczyć oczywiście struktury firmy, możliwości rozwoju, ale także zagadnień związanych z branżą. Targi pracy to okazja do zaprezentowania się jako ekspert w danej dziedzinie, dlatego warto dopilnować, aby znaleźli się na nich pracownicy o najwyższych kwalifikacjach.

Pozytywne nastawienie

Uśmiech rzuca się w oczy w podobnym stopniu co oryginalne stoisko. Pracownicy obecni na targach muszą więc zadbać nie tylko o aktualną wiedzę na temat firmy i branży, ale także o odpowiednie podejście do odwiedzających oraz umiejętności komunikacyjne. Celem targów jest zachęcenie kandydatów do pracy w konkretnym miejscu – nie można zapominać więc o entuzjazmie i o zarażaniu pozytywną energią! W końcu pierwsze wrażenie robi się tylko raz.

Udane targi pracy to kompilacja wielu czynników – zdecydowana większość z nich znajduje się w powyższym artykule. Reszta zależy od charakteru konkretnej organizacji oraz imprezy i nie sposób jej przewidzieć – spontaniczność to niezwykle ważny element targów! Jeśli wciąż masz jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu. Postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości i pomóc w wyborze materiałów reklamowych, które wzbogacą każdy event.

Oceń ten wpis
Zarządzaj plikami cookies