pl
Reklama Pneumatyczna Jak Wykorzystać?

Reklama pneumatyczna – jak ją wykorzystać?

Jeśli jeszcze nie spotkałeś się z określeniem reklama pneumatyczna, ten wpis jest dla Ciebie. Wyjaśniamy w nim, co to są pneumatyczne nośniki reklamowe, jakie są ich rodzaje, ile kosztują i jakie zapewniają przewagi na rynku.

/Blog/Reklama pneumatyczna – jak ją wykorzystać?

Reklama pneumatyczna szturmem podbija polski rynek marketingowy. Można ją spotkać podczas wielu wydarzeń: wyścigów, koncertów, festiwali czy po prostu na stoiskach firmowych. Dziś kilka słów o tym, co to jest, gdzie można użyć i czy warto inwestować w ten typ nośników reklamowych.

Co to jest reklama pneumatyczna?

Reklama pneumatyczna to nic innego jak reklama dmuchana (dmuchane nośniki reklamowe), której istotę stanowi fakt, że produkty wypełnione są powietrzem. To właśnie powietrze, wypełniając konstrukcję z tkaniny, pvc czy folii, nadaje kształt i pozwala zrealizować cele reklamowe. Jest to jednocześnie reklama dość lekka, łatwa w obsłudze i transporcie, z tego względu idealnie nadaje się na eventy.

Generalnie możemy wskazać na dwa sposoby napełniania nośników. Pierwszy, za pomocą dmuchawy. Każdy produkt ma wówczas wentylator, który stale pracując, wypełnia powietrzem konstrukcję z tkaniny lub PVC. Po wyłączeniu nadmuchu reklama opada. Drugi sposób jest analogiczny do tego, który znamy z piłek czy opon rowerowych. Pod zewnętrznym poszyciem znajduje się balon z zaworami. Balon ten zostaje wypełniony powietrzem, a po zamknięciu zaworów stoi dalej sam.

Reklama Dmuchana Namiot I Meble
Pneumatyczny Nośnik Reklamy Balonyczny Nosnik Reklamy Balon

Gdzie można użyć reklamę pneumatyczną?

Pneumatyczny nośnik reklamy to przede wszystkim reklama zewnętrzna, ale również do wykorzystania we wnętrzach. Tu wszystko zależy od pomysłu i wielkości produktu.

Duże nośniki – jak na przykład namioty pneumatyczne – można co prawda wykorzystywać w halach czy obszernych holach, ale zostały one zaprojektowane z myślą o wydarzeniach na świeżym powietrzu. W czasie imprez plenerowych tworzą tymczasowe schronienie przed warunkami atmosferycznymi dla organizatorów i uczestników, a jednocześnie stanowią doskonałą reklamę. Dzieje się tak ponieważ na ich powierzchni możesz umieścić dowolne grafiki i w ten sposób promować markę.

Brama pneumatyczna to podobny przypadek. Rzadko stosuje się ją we wnętrzach, choć nie jest to oczywiście wykluczone. Brama to jednak przede wszystkim królowa wszelkich imprez sportowych: wyścigów, rajdów, biegów, gdzie wyznacza miejsce startu lub mety. Może ona z powodzeniem pełnić swoją rolę także podczas wydarzeń odbywających się po zmroku. Umożliwi to wewnętrzne oświetlenie LED.

W kategorii “pneumatyczne reklamy” na uwagę zasługują również balony pneumatyczne. To prawdziwy reklamowy gigant, który może mieć kilka metrów wysokości (w Inventini największy osiąga 6 metrów). Potężna kula ze stopą daje wiele możliwości zaprezentowania treści reklamowych, a ponadto pozostaje widoczna z daleka. Tę przewagę można wykorzystać np. podczas targów odbywających się na rozległym terenie, czy na wydarzeniach organizowanych na plaży. Wówczas balon będzie działał jak drogowskaz.

Ale reklama pneumatyczna to nie tylko duże nośniki reklamy zewnętrznej, ale również niewielkie praktyczne rozwiązania do wnętrz. Chodzi tu o dmuchane meble, które doskonale sprawdzą się jako produkt wystawienniczy. W tej kategorii znajdziemy praktyczne stoliki i lady oraz różnego rodzaju siedziska. Te ostatnie dostępne są w wielu kształtach: taboretu, sofy, fotela, pufa itp. Dmuchaną formę mogą mieć również ścianki reklamowe. Te rozwiązania można zastosować także na zewnątrz lub w siedzibie firmy – jako sprzęt stacjonarny.

Pneumatyczna Reklama Zestaw
Reklamowe Meble Dmuchane Zestaw

Dlaczego warto zainwestować w reklamę pneumatyczną?

W reklamę tego typu warto inwestować z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, każdy z omawianych produktów jest mobilny. Dmuchańce można szybko złożyć i rozłożyć, a po usunięciu powietrza zajmują niewiele miejsca, co czyni z nich doskonały produkt eventowy. W Inventini każdy produkt posiada wygodne torby transportowe. Torby te zapewniają także ochronę nośnika przed zakurzeniem podczas jego magazynowania.

Po drugie, są to produkty do wielokrotnego wykorzystania. Najczęściej jako główny materiał stosowany jest impregnowany, odporny na warunki atmosferyczne poliester lub PVC. Oba materiały szybko schną, a prawidłowo użytkowane i przechowywane będą służyć przez wiele lat. Warto się jednak upewnić przed zakupem, że wykorzystana tkanina jest wysokiej jakości – ma odpowiednią gramaturę, splot i impregnację.

Na rynku dostępne są niedrogie produkty chińskie, kupując je niestety nie mamy pewności co do jakości i możliwego okresu użytkowania. Z kolei polski producent oznacza najczęściej wyższą jakość, no i gwarancję na wypadek usterek.

W tym miejscu musimy także poczynić jedno zastrzeżenie. Choć produkty pneumatyczne można i trzeba wykorzystać na zewnątrz, nie należy ich tam pozostawiać na długi czas. Nie jest to reklama stała, lecz reklama plenerowa, okazjonalna, stworzona z myślą o eventach.

Po trzecie, produkty reklamowe dmuchane są po prostu ciekawym narzędziem marketingowym. Te duże zapewniają sporą powierzchnię do indywidualnego nadruku, który będzie kształtował pozytywny wizerunek Twojej firmy. Te nieco mniejsze zwykle zaprojektowane są tak, że lepiej niż tradycyjne meble pełnią rolę reklamową. Są one najczęściej w całości pokryte materiałem, dzięki czemu możliwa jest ekspozycja wybranych treści marketingowych.

Ile kosztuje reklama pneumatyczna?

Rozpiętość cenowa w przypadku reklamy nadmuchiwanej jest spora. Nic w tym dziwnego, przecież w tej kategorii mieszczą się zarówno duże skomplikowane w budowie namioty, jak i niewielkie hockery.

Ceny mebli stałociśnieniowych zaczynają się od kilkuset złotych. Za namiot (zarówno stałociśnieniowy, jak i wentylatorowy) trzeba zapłacić już kilka tysięcy, zwykle powyżej 6 tys. netto. Bramy są nieco tańsze, ale i tak trzeba liczyć się z wydatkiem od 4 tys. netto w górę. Małe balony dmuchane (2m) to koszt od 2 tys. netto. Oczywiście im większy nośnik tym wyższa cena.

Pneumatyczne nośniki reklamowe mają różne oblicza, bez trudu znajdziesz taki, który będzie spełniał Twoje wymagania.

Polecane przez nas produkty pneumatyczne

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies