pl

Balony reklamowe – balony pneumatyczne

/Dmuchańce reklamowe/Balony reklamowe

Balony z nadrukiem – będzie impreza

Balony reklamowe to klasyczny produkt eventowy – lekkie, mobilne i efektowne doskonale sprawdzą się w terenie, podczas różnego rodzaju wydarzeń. Co więcej, specyficzna sylwetka balonu sama w sobie jest fantastycznym tłem dla reklam. Duża i efektowna powierzchnia z powodzeniem zastąpi tradycyjne flagi, potykacze czy billboardy, a przy tym jest od tych nośników zdecydowanie bardziej atrakcyjna wizualnie.

Balony reklamowe z nadrukiem to rewelacyjny sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji. Możesz na nich nadrukować firmowe logo, a także dowolną grafikę. Duży rozmiar daje więcej możliwości na promocję firmy na różnych wydarzeniach.
Czas na imprezę? Czas na balony z logo…

 

Ten kształt budzi same pozytywne skojarzenia i przykuwa wzrok z daleka – takie cechy po prostu trzeba wykorzystać w reklamie. Standardowy balon reklamowy pneumatyczny z własnym nadrukiem stanowi piękną adaptację dawnego środka transportu i efektownie przenosi firmę na wyżyny marketingu eventowego. Wielokolorowy nadruk na balonach tego typu jest widoczny z daleka.

W portfolio naszych produktów znajdziesz balony wykonane w dwóch technologiach: wentylatorowej i stałociśnieniowej. Każda z nich ma swoje zalety, które warto poznać, by wybrać rozwiązanie najlepsze dla Twoich potrzeb.

Balony Reklamowe Z Wentylatorem

Balony reklamowe – wentylatorowe

Wśród zalet balonów z wentylatorem na czoło wysuwają się dwie kluczowe kwestie: rozmiar i prostota obsługi. Jeśli potrzebujesz naprawdę dużego nośnika reklamowego, ten balon będzie idealnym rozwiązaniem. Największe z oferowanych w standardzie mają 6 metrów wysokości i 5 metrów średnicy czaszy. Ale to nie wszystko, nasz kolos jest jednocześnie wyjątkowo łatwy do ustawienia: po włączeniu wentylatora, pneumatyczny balon reklamowy szybko nabiera kształtów i wstaje sam. Twoim zadaniem jest tylko dobrze go umocować.

Pneumatyczne balony z nadrukiem i wentylatorem dostępne są w dwóch kształtach: żarówki (Bulb) i kuli z podstawą (Sphere) oraz w 5 standardowych rozmiarach. Ich wielkość zapewnia mnóstwo miejsca na przekaz marketingowy i reklamę, która pozostanie widoczna z daleka. Mniejsze balony z nadrukiem możesz zabrać ze sobą na targi i postawić obok swojego stoiska, a te duże to skuteczny sposób promocji podczas imprez plenerowych.

Balony z logo firmy stałociśnieniowe – nowość w Inventini

Balony z nadrukiem firmowym od niedawna możemy przygotować również w technologii stałociśnieniowej. Oznacza to, że balon nie ma tradycyjnego wentylatora, ale gazoszczelny wkład z folii, który możesz nadmuchać powietrzem za pomocą pompki. Balony z takim wkładem są nieco mniejsze niż ich wentylatorowe odpowiedniki, ale nie potrzebują stałego podłączenia do prądu. Ta cecha będzie miała szczególne znaczenie, gdy na miejscu organizacji imprezy nie masz stałego źródła prądu. Zaletą rozwiązania stałociśnieniowego jest także fakt, że po rozłożeniu nie słychać pracy wentylatora. W Inventini proponujemy stałociśnieniowe balony z logo firmy w kształcie żarówki (Bulb) o wysokości 3m. Idealnie sprawdzą się jako dekoracja na imprezy firmowe czy wydarzenia plenerowe.

Balony Reklamowe Z Wkładem

Balony reklamowe – trochę reklamy, trochę marzeń

Duże reklamowe balony z własnym nadrukiem imponują swoimi rozmiarami i zapewniają przy tym ciekawą powierzchnię reklamową. Jej sedno stanowi pas na środku czaszy balonu, gdzie najlepiej wyeksponujesz główny przekaz reklamowy. Spore pole do popisu daje również podstawa.

Pozostała część to przestrzeń dla graficznej fantazji w wielu wersjach kolorystycznych. Przygotowanie takiej reklamy wymaga precyzji w projektowaniu i szyciu oraz doświadczenia, a efekt jest naprawdę spektakularny. Zdaj się na nas!

Balony promocyjne – doświadczony producent

Jako producent nośników reklamowych sięgamy po różne rozwiązania, tak aby oferta była jak najbardziej uniwersalna i dostosowana do różnych potrzeb. Dlatego w naszym portfolio istnieją dwie linie produktów dmuchanych – z wentylatorem (Linia Fan) i z gazoszczelnymi wkładami (Linia Pascal).

Balony  z dmuchawą szyjemy od początku działania naszej firmy. Jest to zatem jeden z najlepiej przetestowanych w naturalnych warunkach produktów – tu wszystko zostało wielokrotnie sprawdzone. Sprawa ma się podobnie w przypadku wspomnianych nośników stałociśnieniowych (Linia Pascal), które stale testujemy i doskonalimy.

Bazując na tych doświadczeniach oraz informacjach od stałych klientów, postanowiliśmy połączyć kształt balonu i technologię gazoszczelnych wkładów. W ten sposób powstały nieco mniejsze, ale za to urocze i bardzo mobilne balony pompowane przy użyciu pompki.

Balon promocyjny to prosta, ale wymagająca konstrukcja. Ogromną rolę w jego przygotowaniu odgrywa precyzja projektowania i szycia, i właśnie na te elementy kładziemy nacisk w Inventini. Jako doświadczony producent balonów reklamowych, wiemy, że chcesz – dla pewności – zobaczyć efekt końcowy jeszcze przed rozpoczęciem produkcji. Przygotujemy wizualizację 3D dla Ciebie.

Nadruk wykonujemy metodą sublimacji z wykorzystaniem ekologicznych tuszy, co pozwala z jednej strony uzyskać piękny efekt wizualny, z drugiej zaś ogranicza wpływ na środowisko. Cały proces od projektu po kompletację możesz śledzić w naszym systemie ERP.

W obu liniach sięgamy po ten sam materiał poszyciowy – impregnowany poliester, który zapewnia nie tylko trwałość produktów, ale również wysoką jakość nadruków.  Sprawdzone materiały i rozwiązania, doświadczony zespół oraz opinie zadowolonych klientów to najlepsza rekomendacja dla naszych balonów!

Zapytaj o cenę najchętniej wybieranych modeli

Nasze realizacje

Balony reklamowe - najczęściej zadawane pytania

Gdzie balon pneumatyczny reklamowy sprawdzi się najlepiej?

Ze względu na swój spory rozmiar balon pneumatyczny przyciąga wzrok odwiedzających już z dużej odległości. Sprawdzi się najlepiej podczas:

  • imprez sportowych,
  • festynów,
  • festiwali i koncertów,
  • plenerowych akcji promocyjnych marki.

Balony z logo firmy doskonale prezentuje się również przed siedzibą firmy, instytucji czy uczelni, gdzie może stanowić rodzaj szyldu lub drogowskazu na czas trwających akcji promocyjnych.

 

Balon reklamowy – dlaczego warto?

Duży balon reklamowy posiada wiele cech funkcjonalnych idealnego produktu reklamowego. Po pierwsze, jest lekki, a co za tym idzie, także mobilny – łatwo przeniesiesz go z miejsca na miejsce. Po drugie, jego rozłożenie nie wymaga od Ciebie żadnych szczególnych umiejętności: po prostu włączasz wentylator i wbijasz kotwy. I w końcu po trzecie, po złożeniu – podobnie jak inne dmuchańce reklamowe – jest w łatwy w transporcie i przechowywaniu. Słowem, efektowny i prosty w użytkowaniu – taki właśnie jest balon reklamowy.

Duży balon reklamy możesz ustawić zarówno na trawie, jak i twardym gruncie – wszystko zależy od zastosowanego sposobu mocowania. Proponujemy standardowy zestaw do kotwienia w gruncie (dołączony do każdego produktu) lub dodatkową opcję w postaci obciążników piaskowych lub żeliwnych.

 

Czy balony reklamowe są trudne do ustawienia?

Nie, balony reklamowe to jedne z najprostszych do ustawienia nośników reklamowych. Cała trudność związana jest tylko i wyłącznie z ich rozmiarem. Im większe, tym bardziej przyda się pomoc. Każdy balon możesz jednak rozłożyć samodzielnie, po prostu będzie to łatwiejsze z udziałem innej osoby.

Balony z wentylatorem – rozkładanie

Po wyjęciu z torby, podstawę balonu trzeba zakotwić. warto też jeszcze przed włączeniem wentylatora przypiąć linki do czaszy balonu. Dlaczego? Bo potem oczka do przypinania będą wysoko, w zależności od rozmiaru balonu, nawet poza zasięgiem osoby na drabince. Po wypełnieniu balonu reklamowego powietrzem, każdą linkę należy naciągnąć i zakowić. Zamiast kotew możesz także użyć obciążników piaskowych.

Balony z wkładem stałociśnieniowym – rozkładanie

Balony Pascal możesz rozłożyć w analogiczny sposób jak wentylarowe – najpierw zakotwić podstawę, a następnie napompować. Być może jednak łatwiejszy będzie dla Ciebie sposób numer dwa, tj. najpierw napompujesz balon, a potem zakowtisz jego podstawę i umocujesz linki odciągowe.

Jak umocować balon reklamowy na twardym podłożu?

Balon reklamowy możesz także ustawić na twardym podłożu, tj. takim, do którego nie wbijesz szpilek czy kotew. W tym celu – w przypadku balonu z wentylatorem – wystarczy otworzyć zamek u podstawy balonu i wsunąć tam obciążniki – mogą być dowolne: piaskowe lub żeliwne. Obciążniki piaskowe możesz także przypiąć karabinkami do oczek u podstawy balonu. W podobny sposób należy postąpić z balonem reklamowym stałociśnieniowym. Tu jednak nie ma możliwości włożenia obciążników do środka, musisz je przypiąć karabinkami do oczek umocowanych przy podstawie.

Jaka jest zalecana waga obciążników u podstawy? To 60 kg (dwa obciążniki piaskowe 30 kg, 3 obciążniki piaskowe 20 kg lub 4 obciążniki żeliwne 15 kg). Obciążniki należy także wykorzystać do mocowania odciągów balonu. W przypadku małych balonów – 2 i 3 m – na każdy z trzech odciągów przygotuj obciążnik lub obciążniki o wadze co najmniej 30 kg. W balonach 4, 5 i 6 m, takie odciągi są 4 i na każdym z nich należy umocować obciążnik o wadze co najmniej 30 kg. Zobacz więcej o wymaganiach dotyczących obciążników – Tabela wykorzystanie obciążników.

Na co zwrócić uwagę, ustawiając balon reklamowy?

Ustawiając balon reklamowy, zwróć uwagę na to, by jego powierzchnia nie dotykała innych elementów np. różnego rodzaju linii napowietrznych, murów lub gałęzi. Może to grozić porażeniem, zapaleniem powłoki balonu lub przetarciem poszycia. Pamiętaj też, że duży, nawet poprawnie zakotwiony balon, rusza się pod wpływem wiatru. O tym jak umocować balon, przeczytasz w odpowiedziach powyżej.

Newralgicznym punktem dla działania balonu reklamowego wentylatorowego jest właśnie jego wentylator. Przerwa w pracy może spowodować przewrócenie się nośnika i, co za tym idzie, inne nieprzewidziane szkody. Dlatego zabezpiecz kabel zasilający przed przypadkowym usunięciem czy wyrwaniem, a wentylator ustaw tak, by znajdował się po stronie z mniejszym natężeniem ruchu pieszych.

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies