pl

Namioty imprezowe

Namioty Imprezowe Hero
/Namioty branżowe/Namioty imprezowe

Profesjonalne namioty imprezowe

Imprezy pod namiotem to gorący trend, który stale zyskuje na popularności. Po takie rozwiązania sięgają zarówno duże firmy zatrudniające setki osób, jak i takie średniej wielkości, a nawet małe. Namioty imprezowe to skuteczny i efektowny sposób, na przygotowanie zarówno wydarzenia integracyjnego dla pracowników czy profesjonalnego eventu dla aktualnych lub potencjalnych klientów.

Jako namioty imprezowe wykorzystuje się najczęściej największe, a zarazem najbardziej efektowne modele. W Inventini posiadamy kilka ciekawych i jednocześnie praktycznych opcji do wyboru: namiot gwiazda, namiot imprezowy dmuchany oraz uniwersalny stelażowy. Zaproś wszystkich na imprezę!

Namiot Imprezowy Startent
Namioty Imprezowe Startent Trzymasztowy

Duże namioty imprezowe – w plenerze jak w eleganckiej sali

Namioty bankietowe typu gwiazda – Startent pomogą rozbłysnąć podczas imprez plenerowych o podniosłym lub prestiżowym charakterze. Ich “gwiazdorska” natura przejawia się nie tylko w intrygującym designie, ale również w iście imponującej przestrzeni, jaką oferują. Największy tego typu namiot imprezowy ma ponad 200 m2 zadaszonej powierzchni i wysokość prawie 5 metrów. Takie rozmiary tworzą poczucie przestrzeni i zapewniają wręcz katedralną elegancję, stąd Startenty są wymarzone jako namioty eventowe na weselną uroczystość czy ekskluzywny bankiet firmowy.

Namioty typu gwiazda są dostępne w wersji z jednym, dwoma lub trzema masztami oraz w dwóch rozmiarach Normal i Big. W efekcie zapewniają powierzchnię zadaszoną od 15 do ponad 200 m2. W razie niepogody wnętrze namiotu można osłonić za pomocą ścian bocznych.

Małe namioty na imprezy – lekki urok dmuchańców i uniwersalne namioty aluminiowe

Czasem jednak przy organizacji imprez plenerowych duża przestrzeń nie jest potrzebna, a wręcz bywa niewskazana. Jeśli szukasz nieco mniejszych, efektownych namiotów na event tu również możemy przestawić ciekawą propozycję – to namiot imprezowy dmuchany.

W Inventini proponujemy dwie wersje takich namiotów – napełniane powietrzem z dmuchawy lub stałociśnieniowe napełniane pompką. To co je wyróżnia, to intrygujący kształt (tworzą rodzaj zaokrąglonej kopuły), łatwy montaż i duża elastyczność, przy korzystaniu na nierównym podłożu. Namiot dmuchany imprezowy może mieć wymiary podstawy od 9m2 do 64 m2.

Namiot Imprezowy Dmuchany
Namioty Imprezowe Mazury

Rolę namiotu do organizacji imprez z powodzeniem spełni również ten uniwersalny stelażowy, z konstrukcją aluminiową. To typ, który zawsze warto rozważyć, gdyż można go wykorzystać w różnorodnych okolicznościach. Sprawdzi się nie tylko jako namiot plenerowy, cateringowy, podczas organizacji przyjęć, ale również w trakcie innych wydarzeń np. targów, wystaw, warsztatów czy zawodów sportowych. Na takie okazje najlepiej wybrać duży namiot imprezowy o wzmocnionej konstrukcji – np. Premium PRO o wymiarach 4×6 lub 4x8m.

Producent namiotów imprezowych

Śmiało możemy powiedzieć, że nasza firma to doświadczony producent namiotów imprezowych. Od dekady zapewniamy rozwiązania, które sprawdzają się w różnych warunkach i okolicznościach. Kluczem do sukcesu jest między innymi szeroki wybór proponowanych modeli i rozwiązań technologicznych. Oferujemy zatem profesjonalne namioty imprezowe z masztem, dmuchane czy na aluminiowej rozkładanej konstrukcji.

Każdy z nich musi spełniać rygorystyczne wymogi dotyczące użytkowania. Dla nas istotne zwłaszcza są następujące aspekty: łatwy montaż, mobilność czyli możliwość transportu i ustawienia na zróżnicowanym terenie oraz odporność na warunki pogodowe.

Stosujemy tylko sprawdzone rozwiązania – wytrzymałe materiały konstrukcyjne takie jak stal, aluminium, folia TPU o zwiększonej grubości – 3mm (namioty stałociśnieniowe) oraz wodoodporne poszycia z impregnowanego poliestru o gęstym, drobnym splocie. Opracowane systemy kotwienia sprawiają, że namiot pozostaje stabilny niezależnie od rodzaju podłoża.

 

Ikona Tkanina Poliestrowa

Tkanina poliestrowa

Ikona Druk Sublimacyjny

Druk sublimacyjny

Ikona Czas Rozkladania

Szybkie rozkładanie

Ikona Dbamy O Środowisko

Dbamy o środowisko

Zapytaj o namiot imprezowy – najpopularniejsze modele

Nasze realizacje namiotów imprezowych

Zobacz więcej zdjęć

Namioty imprezowe - najczęściej zadawane pytania

Jak dobrać rozmiar namiotu imprezowego?

Kupując namiot, zawsze warto zadbać, by był on raczej nieco za duży niż zbyt mały. Przyjmuje się, że na jedną osobę powinno przypadać 0,33 m2 powierzchni, przy czym dotyczy to jedynie sytuacji, w której osoby te swobodnie stoją. Od tego należy jeszcze oczywiście odliczyć powierzchnię zajmowaną przez wyposażenie – zwłaszcza stoliki czy stoły, pod które nie można wsunąć krzesła lub nóg.

Czasem jednak chcemy, by goście zajęli miejsca siedzące wyznaczone przy stołach. Wówczas dobrze jest rozrysować sobie układ stołów i krzeseł czy ław z zachowaniem potrzebnego przejścia. Odległość stołu od ściany powinna wynosić nie mniej niż 60 cm, zaś między stołami, przy których stoją krzesła – około 120 cm. Jeśli musimy zapewnić przejście dla kelnera, przestrzeń tę należy zwiększyć nawet do 2m.

Gdy spotkanie ma biznesowy, konferencyjny charakter, to często stosuje się ustawienie krzeseł typu audytorium. Wówczas minimalna odległość między rzędami krzeseł powinna wynosić 50 cm.

Dla bardziej wymagających klientów warto zwiększyć wspomniane odległości, aby zapewnić jeszcze lepsze poczucie komfortu i przestrzeni.

Jak dobrać namiot na imprezę do pory roku?

Panuje przekonanie, że namioty imprezowe są wyłącznie do użytku letniego i mają sezonowy charakter. Nie jest to prawda, w praktyce nic nie stoi na przeszkodzie, aby organizować imprezy pod namiotem o różnych porach roku, także podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Raczej w grę wchodzi w tym przypadku komfort i estetyczne oczekiwania organizatora. Cóż, wszyscy chcemy, aby przyjęcie czy spotkanie było perfekcyjne, a na to składa się również słoneczna pogoda i przyjemna temperatura. Lato wydaje się zatem najbardziej odpowiednim terminem. 

Tymczasem oferowane przez nas produkty to namioty imprezowe całoroczne, tzn. że można je stosować zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Każdy element został przygotowany tak, aby niegroźny był mu upał czy siarczysty mróz. Poszycia namiotów są wodoodporne, a każdy rodzaj konstrukcji wytrzymuje podmuchy wiatru do 38 km/h (więcej przy zastosowaniu dodatkowych elementów mocujących). 

Podsumowując, wszystkie namioty proponowane przez Inventini można stosować przez cały rok, choć warto zadbać o stosowne wyposażenie dodatkowe. Są to na przykład moskitiery latem, a ściany boczne – zimą czy podczas opadów deszczu. 

 

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies