pl
Zdjęcie Ludzie Wieczór Plaża

Kino plenerowe – na co zwrócić uwagę przy organizacji seansu na świeżym powietrzu?

Oganizacja seansów filmowych poza kinem, to ostatnimi czasy bardzo skuteczny sposób na zainteresowanie szerszego grona osób najnowszymi lub powszechnie uznawanymi za klasykę danego gatunku produkcjami. Przed wyświetleniem obrazu pod chmurką, warto pamiętać o tym, co należy uczynić, by taka forma rozrywki spotkała się z pełną aprobatą uczestników eventu. Oto kilka cennych rad.

/Blog/Kino plenerowe – na co zwrócić uwagę przy organizacji seansu na świeżym powietrzu?

Seanse w plenerze to obraz rodem z amerykańskiego filmu z lat 50. ubiegłego wieku. Dobre tradycje mają jednak to do siebie, że powracają – kino plenerowe cieszy się ostatnimi czasy coraz większą popularnością. Jego organizacja nie musi być trudna, ale trzeba pamiętać, żeby zadbać o komfort widzów i ich zadowolenie z seansu. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że impreza zakończy się sukcesem.

 

Kino plenerowe jak zorganizować? Zacznij od ustalenia miejsca

Kino plenerowe można tak naprawdę organizować wszędzie, gdzie nie ma drzew czy elementów architektury. Może być to park, plac czy boisko. Warto również wybrać się za miasto i zorganizować seans na pięknej łące, zwłaszcza jeśli wyświetlany film będzie utrzymany w podobnym, przyjemnym klimacie. Z kolei opuszczone ruiny zamku świetnie sprawdzą się, gdy organizujesz noc horrorów – takie miejsce dodatkowo podkreśli nastrój grozy i wykreuje niezapomnianą atmosferę. Oczywiście, jeżeli planujesz seans w mniejszym gronie, dobrym pomysłem będzie również jego organizacja w zaciszu Twojego ogrodu – kino w plenerze to świetny sposób na spędzenie wieczoru z przyjaciółmi lub romantyczne spotkanie we dwoje.

Zadbaj o formalności – wykup licencję na publiczny pokaz

Każda impreza plenerowa rządzi się swoimi prawami – niestety także tymi spisanymi w różnego rodzaju kodeksach. Dlatego zanim przystąpisz do ustawiania projektora i siedzisk dla widzów, upewnij się, że wszystkie formalności są dopięte na ostatni guzik. Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych, musisz wykupić licencję na publiczny pokaz od dystrybutora lub producenta filmu. Jej cena zależy przede wszystkim od konkretnego tytułu oraz przewidywanej frekwencji.

Sala kinowa na zewnątrz – jak ją zaaranżować?

Bez wątpienia najważniejszym elementem seansu na świeżym powietrzu jest odpowiedni projektor, ekran oraz nagłośnienie. To wszystko zda się jednak na nic, jeśli widzowie nie będą mieli odpowiednich warunków do podziwiania obrazu. Najlepszą opcją będą prawdopodobnie leżaki reklamowe – najpopularniejsze siedzisko na wszystkich imprezach plenerowych. Pozwolą one na wygodne oglądanie filmu i stworzą klimat sprzyjający relaksowi na świeżym powietrzu. W tej roli świetnie sprawdzą się także pufy worki, krzesła reklamowe oraz kostki reklamowe, które znajdziesz w naszej ofercie.

Na wszystkich oferowanych przez Inventini siedziskach możemy wykonać nadruk, który może być związany z wyświetlanym filmem lub reklamować sponsora imprezy.

Kino plenerowe pod namiotem – to musi się udać!

Jak wszystkie imprezy plenerowe, seans na świeżym powietrzu może skończyć się fiaskiem, jeśli nie zabezpieczysz się na wypadek złej pogody. Idealnym pomysłem będzie więc rozłożenie namiotu stelażowego, który zapewni ochronę przed deszczem, wiatrem, a także promieniami słonecznymi, jeżeli event będzie się odbywał w upalny dzień. To nie wszystko – ściany namiotu przyczynią się do wyciszenia miejsca i poprawią jego akustykę. Podobnie jak wspomniane wyżej siedziska, namioty z nadrukiem mogą także posłużyć do promocji sponsorów imprezy czy do podkreślenia jej charakteru poprzez umieszczenie grafik związanych z wyświetlanymi filmami.

Zastanawiasz się, jak wybrać idealny namiot stelażowy? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł z cennymi wskazówkami, a wszystko stanie się jasne!

Promocja wydarzenia

Aby wszystkie leżaki, pufy i inne siedziska były zajęte, warto zadbać o odpowiednią promocję seansu. W XXI wieku nie stanowi to wyzwania – najłatwiej utworzyć wydarzenie na portalu społecznościowym i odpowiednio je promować. Więcej na temat promowania wydarzeń przeczytasz w naszym artykule na temat promocji eventów w social mediach. Oczywiście możesz skorzystać także z tradycyjnych form reklamy – ulotek i plakatów, ale upewnij się, że będą one towarzyszyć działaniom w sieci.

Last but definitely not least – repertuar

Nikt nie będzie chciał przyjść na organizowany seans, jeżeli wyświetlane na nim filmy nie będą interesujące. Urządzając pokaz na świeżym powietrzu, nie musisz ograniczać się do aktualnego repertuaru kin – masz całkowitą dowolność co do wyboru najciekawszych obrazów. Upewnij się tylko, że filmy będą dopasowane do gustu zaproszonych osób, a wszystko powinno pójść po Twojej myśli.

Życzymy powodzenia!

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies