4 sposoby na wypromowanie eventu w social mediach

Inventini 9 Blog 9 4 sposoby na wypromowanie eventu w social mediach

Internet i media społecznościowe to znakomite miejsce do promocji wydarzenia, niezależnie od tego, czy organizujesz branżowe spotkanie czy event online. Mocne i przemyślane działania w tych kanałach mogą przynieść Ci bardzo dobre rezultaty w postaci rozgłosu, zaangażowania uczestników, a nawet dużo większej sprzedaży biletów. Zobacz, jak dobrze promować wydarzenie w Internecie i social mediach, aby dotrzeć do jak największej liczby osób i zaistnieć w świadomości Twojej grupy docelowej.

1. Stwórz wydarzenie na Facebooku

To chyba najbardziej oczywista rzecz jaką możesz zrobić, promując event w social mediach. Jak zrobić dobre wydarzenie na Facebooku? Utwórz wydarzenie publiczne, dodaj współorganizatorów, podaj wszystkie najważniejsze informacje tj. ceny biletów, data wydarzenia czy miejsce, opisz event w zachęcający do udziału sposób i zacznij promować. Możesz skorzystać też z opcji zaproszenia do udziału swoich znajomych. Twoja własna siatka kontaktów – znajomi i instytucje, które znasz, może aktywnie pomóc ci w promocji eventu.

Twoja własna siatka kontaktów – znajomi i instytucje, które znasz, może aktywnie pomóc ci w promocji eventu.

Pamiętaj też o tym, by utrzymać aktywność uczestników. Facebook uwielbia zaangażowanie, więc twórz regularnie treści, które wywołają reakcję osób biorących udział w evencie, odpowiadaj na komentarze i szybko reaguj na wszelkie zmiany, pytania czy zażalenia.

2. Korzystaj z remarketingu

Formy promocji wydarzenia na Facebooku są różne, ale remarketing to chyba najrzadziej wykorzystywana metoda, która może przynieść ci dużo korzyści.

Wykorzystaj pliki cookies i wyświetlaj na Facebooku reklamy użytkownikom, którzy już kiedyś byli na Twojej stronie internetowej. Może zaciekawiła ich Twoja oferta i chętnie dowiedzą się o wydarzeniach, w których bierzesz udział lub które organizujesz? A może, będąc na Twojej stornie nie zdecydowali się na zakup, ale chętnie wpadną na targi branżowe, w których bierzesz udział i skorzystają z niższych cen?

Wykorzystaj pliki cookies i wyświetlaj na Facebooku reklamy użytkownikom, którzy już kiedyś byli na Twojej stronie internetowej.

Jeśli nie chcesz dać klientom o sobie zapomnieć i chcesz zachęcić ich do udziału w wydarzeniu, stwórz w swoim Menadżerze Reklam Piksel Facebooka, zainstaluj go w witrynie i zacznij zbierać dane z Twojej strony www. Gdy Twoją witrynę odwiedzi chociaż 20 użytkowników, będziesz mógł utworzyć specjalną grupę odbiorców i zacząć kierować na nich reklamy dotyczące wydarzenia.

3. Wykorzystaj poprzednie wydarzenia

Organizowałeś już wcześniej eventy, które udały się i przyciągnęły dużo uczestników? Wykorzystaj je. Pokaż zdjęcia z poprzednich edycji wydarzenia, nakręć video z najlepszymi momentami. Udostępnij opinie uczestników na ich temat. Możesz stworzyć proste grafiki z cytatami i komentarzami gości i podzielić się nimi w social mediach, na blogu czy w kampanii email-marketingowej. Rekomendacje osób trzecich o wydarzeniu podnoszą jego wiarygodność i sprawiają, że jest ono postrzegane w dużo bardziej autentyczny sposób. To, jak możesz sprawić, by Twój event był atrakcyjny dla uczestników, przeczytasz w naszym artykule “5 materiałów reklamowych, które wzbogacą Twój masowy event”.

Pokaż zdjęcia z poprzednich edycji wydarzenia, nakręć video z najlepszymi momentami. Udostępnij opinie uczestników na ich temat.

4. Pamiętaj o hashtagach i oznaczaniu

Jednym z głównych czynników, dzięki któremu duża liczba użytkowników social mediów dowie się o Twoim wydarzeniu jest wzajemne tagowanie/oznaczanie się w postach. Możesz nie tylko za pomocą „@” oznaczać osoby biorące udział w evencie, sponsorów czy miejsca, ale też tagować samo wydarzenie. Dzięki takiemu bezpośredniemu linkowaniu do eventu, znacząco zwiększysz jego zasięg i usłyszą o nim nowe osoby.

Pamiętaj też, by stworzyć jeden, unikalny hashtag, który będziesz wykorzystywać we wszystkich kanałach social media.

Pamiętaj też, by stworzyć jeden, unikalny hashtag, który będziesz wykorzystywać we wszystkich kanałach social media. Aby internauci o nim usłyszeli, używaj go jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia. Wykorzystaj go w materiałach marketingowych – w filmach, grafikach, ulotkach, mailach, pokaż na materiałach reklamowych, tj. namioty, leżaki, bramy. Dzięki temu Twoje wydarzenie zyska ogromny zasięg i stanie się rozpoznawalne. Wprowadzenie hashtagu do komunikacji marketingowej jest też świetnym sposobem na podjęcie dialogu oraz angażowanie uczestników w trakcie eventu.

Sposobów na promocję wydarzenia w Internecie i social mediach jest bardzo dużo. My podpowiadamy Ci tylko kilka z tych, które naszym zdaniem sprawdzają się najlepiej i są obowiązkowe, jeśli chcesz zaistnieć ze swoim eventem. Przetestuj je i sprawdź, co przyniesie najlepszy efekt w Twojej grupie odbiorców. Czekamy też na Twoje uwagi i sprawdzone sposoby na promocję wydarzeń.

Reklama na lato – 3 wakacyjne pomysły na trudne czasy

Aktualnie wiele firm zastanawia się jak przygotować się do sezonu letniego. Nic nie wskazuje na to, by do tego czasu...
Read More
Reklama na lato – 3 wakacyjne pomysły na trudne czasy

Marketing sportowy w małych klubach

Marketing sportowy w akademiach piłkarskich i lokalnych klubach sportowych jest bardzo ważnym elementem działalności. Wpływa bowiem nie tylko na sytuację...
Read More
Marketing sportowy w małych klubach

Wakacyjny zestaw reklamowy – pytania i odpowiedzi

Tak, tak, wiemy - do lata jeszcze daleko, ale trzeba być przygotowanym, bo nigdy nie wiadomo, kiedy zrobi się ciepło....
Read More
Wakacyjny zestaw reklamowy – pytania i odpowiedzi

Wesele pod namiotem

Wesele pod namiotem odbywające się w plenerze to rozwiązanie dotychczas znane w naszym kraju głównie z amerykańskich filmów. Jednak w...
Read More
Wesele pod namiotem

Torba na kółkach do trybunki reklamowej

Bo życie trzeba sobie ułatwiać Produkty z linii Pascal są relatywnie lekkie, zwłaszcza w porównaniu ze zbliżonymi gabarytowo produktami tradycyjnymi....
Read More
Torba na kółkach do trybunki reklamowej

Nakładki na krzesła – jak wdrożyć zasady w związku z COVID-19

Wielu z nas z utęsknieniem czekało na informację, że kina, teatry czy filharmonie mogą już być otwarte. I choć nie...
Read More
Nakładki na krzesła – jak wdrożyć zasady w związku z COVID-19

Pisanka Pascal – ozdoba wielkanocna do galerii

Uff, galerie handlowe już otwarte, życie powolutku wraca do normy. Długo trwaliśmy w niepewności co do tego, jak będzie wyglądał...
Read More
Pisanka Pascal – ozdoba wielkanocna do galerii

Drukowanie w wersji smart

Sprytne drukowanie Wiecie już, że staramy się wcielać w życie rozwiązania praktyczne, korzystne dla naszego środowiska czyli po prostu smart....
Read More
Drukowanie w wersji smart

Zero Waste by Inventini

Czy jest Zero Waste i czy można go stosować w zakładach pracy? Zero Waste do właściwie sposób życia, w którym...
Read More
Zero Waste by Inventini

Jak maseczki uratowały Inventini – podsumowanie roku

Rok 2020 przyniósł ze sobą wiele nieoczekiwanych wydarzeń i jednocześnie wyzwań. Oczywiście, największym z nich była epidemia koronawirusa. Dotknęła ona...
Read More
Jak maseczki uratowały Inventini – podsumowanie roku