pl
Alert female student standing near the board

Jak zaplanować udział w targach branżowych?

Regularne branie udziału w targach branżowych niesie za sobą wiele zalet. Pozwala przede wszystkim poznać strategię marketingową konkurencji, wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami oraz nawiązać nowe znajomości. Wcześniej jednak warto zaplanować, w których tego typu imprezach należałoby wziąć udział, by wynieść z nich jak najwięcej korzyści. Przydatne w tym okażą się nasze wskazówki.

/Blog/Jak zaplanować udział w targach branżowych?

Targi reklamowe w Polsce, jak i zagranicą są bardzo popularnym narzędziem promocji dla firm reprezentujących różne branże. Niewiele form reklamy pozwala tak precyzyjnie trafić do potencjalnych klientów faktycznie zainteresowanych ofertą, jak imprezy targowe. W Polsce praktycznie w każdym tygodniu odbywa się przynajmniej kilka wydarzeń tego typu. Ich ogromna liczba sprawia, że zwykle trudno wskazać dla danej branży najważniejsze targi w Polsce. Pominięcie jednej z większych imprez może oznaczać niewykorzystanie potencjału przedsiębiorstwa i krok w tył w porównaniu do konkurencji. Jak przygotować się do targów branżowych? W jaki sposób odbywa się na nich reklama produktu lub usługi?

Targi branżowe w Polsce – zalety tej formy promocji

Targi branżowe w Polsce, podobnie jak na całym świecie to miejsce spotkań wszystkich ważnych osób związanych z branżą, a dla poszczególnych firm niezwykła okazja do promocji. Większość gości nie trafia na imprezę przypadkowo, co oznacza, że praktycznie każdy jest naszym potencjalnym klientem, skłonnym do spożytkowania swojego budżetu natychmiast, bądź w najbliższej przyszłości. W ten sposób zyskujemy szansę na duży kontrakt. Pod tym względem niewiele form promocji charakteryzuje się równie wysokimi możliwościami co targi. W Polsce szczególnie częstymi wydarzeniami są targi modowe, ślubne i kosmetyczne.
W ostatnich latach trend ten przenosi się na kolejne branże – swoje wydarzenia ma również branża reklamowa, fitness, branża medyczna, sportowa i wiele, wiele innych. Najważniejsze targi w Polsce przyciągają ponadto gości z zagranicy, co stanowi okazję do ekspansji na rynki europejskie i światowe. Kolejną zaletą uczestnictwa w targach jest możliwość zapoznawania się z najnowszymi trendami, a także bezpośrednie śledzenie konkurencji oraz poszukiwanie inspiracji.

Jak znaleźć odpowiednie imprezy targowe w Polsce lub zagranicą?

W jaki sposób odnaleźć najważniejsze dla danej branży imprezy targowe w Polsce, a także za granicą? Nie jest to trudne. Warto na bieżąco śledzić najważniejsze portale branżowe, prasę, a także profile w mediach społecznościowych. Wówczas nie umknie nam informacja o żadnym kluczowym dla naszej oferty wydarzeniu. Najważniejsze targi w Polsce stawiają zresztą na ogólnopolską promocję w mediach, dlatego trudno nie przekonać się zawczasu o ich terminie i miejscu organizacji. Istnieją również strony internetowe dedykowane największym imprezom targowym w Polsce, na które również warto zaglądać.

Stoisko na targi branżowe

W jaki sposób zaplanować swój udział w targach? Bardzo ważna jest dobra ekspozycja firmy. Im wcześniej się zgłosimy, tym większa jest szansa na zarezerwowanie przestrzeni w dogodnej i często odwiedzanej przez gości lokalizacji na terenie hali targowej. Drugi element to przygotowanie ciekawego stoiska targowego. O nim wspominaliśmy niedawno w osobnym artkule na naszym blogu. Zanim zdecydujemy się zakup stoiska, warto dokładnie przenalizować własne potrzeby, przede wszystkim możliwość ekspozycji oferty, ale również postępowanie z klientem. To, jak długo potencjalny kontrahent spędzi przy naszym stanowisku, zależy w dużej mierze od ergonomii stoiska.

Przeczytaj także: Jak ważne jest przygotowanie dobrego stoiska targowego w kontekście sprzedaży?

Reklama produktu lub marki na targach – jak przekonać potencjalnych klientów?

Obecnie reklama produktu i usługi na targach branżowych to znacznie więcej niż ciekawa ekspozycja oferty i przygotowanie materiałów promocyjnych. Te dwa elementy należą do kanonu, ale mogą nie wystarczyć, by wyróżnić się na tle konkurencji. Współczesny odbiorca chętniej zwraca uwagę na komunikację wizualną i dźwiękową. Warto więc postawić na elementy multimedialne, a nawet interaktywne, które zaangażują odbiorcę. Przydatny może okazać się również konkurs z nagrodami, darmowe upominki. Kluczowe w kwestii reklamy produktów i usług jest również dobre przygotowanie personelu. Klienci mający na targach duży wybór i przegląd konkurencji mogą być bardzo dociekliwi. Warto znać z góry odpowiedzi na wszystkie ich potencjalne pytania, jak również wskazać swoje wyróżniki na tle konkurencji. To zaś powinno być już jednak elementem stałej komunikacji marketingowej.

Aktywność przed i po targach

Udział w targach branżowych nie powinien rozpoczynać się dopiero w dniu wydarzenia. Szczególnie internet daje spore możliwości, by już wcześniej w ciekawy sposób zaprosić uczestników do odwiedzenia właśnie naszego stoiska. Skoro za nie płacimy, warto maksymalnie wykorzystać jego potencjał reklamowy i biznesowy. Do rozważenia pozostaje również kwestia ewentualnego wystąpienia na targach branżowych jako jeden ze sponsorów, by jeszcze mocniej zaakcentować swoją markę lub produkt. Imprezy targowe to również okazja do zdobycia nowych znajomości biznesowych, dlatego warto zebrać kontakty potencjalnych klientów i już po zakończeniu targów przypomnieć o swojej ofercie, być może proponując dodatkowy bonus.

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies