pl
Inspirujące Kampanie Z Flagami

Inspirujące kampanie marketingowe – flagi

Prezentujemy naszym zdaniem najciekawsze kampanie marketingowe, w których nośnikiem przekazu stały się flagi.

/Blog/Inspirujące kampanie marketingowe – flagi

Flaga reklamowa to bardzo prosty i ekonomiczny gadżet. Może ona jednak stać się potężnym narzędziem marketingowym. Zdziwilibyście się, ile kampanii zostało opartych na pomyśle wykorzystania flagi (także narodowej). Dziś pokażemy kilka, naszym zdaniem najciekawszych realizacji. Może któraś będzie dla Was źródłem inspiracji.

The flag of flags – matka wszystkich flag – Norwegian

To już dość stara (2015 rok), ale zasługująca na uwagę kampania przygotowana przez M&C Saatchi. Przedstawia ona flagę Norwegii, na której ukryte są flagi różnych destynacji, wraz z cenami. Pomysł z „matką wszystkich flag” nie jest bynajmniej nowy, został on jednak kreatywnie zaadaptowany na potrzeby kampanii. PS. Na fladze norweskiej można odnaleźć co najmniej 9 flag innych państw, w tym Polski.

Flags of Generosity – Cadbury

Kampania “Flaga wzajemnej pomocy” miała na celu pomoc cierpiącym w wyniku pandemii w Malezji. Ludzie potrzebujący pomocy wywieszali na zewnątrz swoich domów białe flagi, które wskazywały, że nie mają pracy, pieniędzy lub żywności. W odpowiedzi marka Cadbury dostarczała flagi fioletowe, które miały oznaczać miejsca, gdzie można dostać jedzenie lub inne potrzebne zasoby. Datki z miejsc oznaczonych fioletową flagą trafiały do domów oznaczonych białymi flagami. Marka chciała, aby fioletowy kolor stał się symbolem hojności. 

Argentina Flag 

Kampania z kategorii mem promująca mecz rugby Argentyny z Anglią w 2009 roku w Old Trafford, Manchester. Punktem wyjścia była flaga Argentyny ze słońcem, które przesłoniła angielska chmurka.

Canadian Flag

Aby uczcić dzień Kanady, w 2014 roku McDonald’s przygotował grafikę przedstawiającą frytki w czerwonych opakowaniach ułożone w kształt kanadyjskiej flagi.

Aides

Na ciekawe wykorzystanie ikonicznego dzieła, w słusznym celu zdecydowali się Francuzi. Wielka Wyprzedaż Mody była promowana przeróbką znanej fotografii Sztandar nad Iwo Jimą, lecz zamiast flagi pojawiła się na nim część odzieży. Akcja wspiera zbiórkę funduszy na rzecz walki z AIDS. 

Inspirujących kampanii marketingowych z flagami w roli głównej można znaleźć dużo więcej. Prawdą jest jednak, że większość z nich to kampanie społeczne, zwłaszcza te dotyczące praw człowieka.

Polecane przez nas flagi reklamowe

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies