pl
Namioty Odbiór

Odbiór namiotu – na co zwrócić uwagę?

Jak szybko sprawdzić, czy Twój namiot dotarł do Ciebie w idealnym stanie i jest dokładnie taki, jak zamawiałeś?

/Blog/Odbiór namiotu – na co zwrócić uwagę?

Twój nowy namiot właśnie do Ciebie przyjechał – to doskonały moment, by sprawdzić, czy wszystko jest zgodne z zamówieniem i innymi ustaleniami. Jak to zrobić? Oto kilka wskazówek…

Stan przesyłki

Zacznij od sprawdzenia stanu przesyłki. Czy wszystko dotarło nieuszkodzone, suche i czyste? Czasem na problemy może wskazać już samo opakowanie. Jeśli jest uszkodzone, koniecznie otwórz przesyłkę i sprawdź zawartość. Tę czynność należy wykonać w obecności kuriera, aby ewentualne uszkodzenia zawrzeć w spisanym wspólnie z nim protokole. Będzie to podstawą do złożenia reklamacji na usługę doręczenia. Pamiętaj, że kuriera można również wezwać do paczki w ciągu 24 godzin od jej dostarczenia.

Zdarza się, że klienci nie odbierają paczki osobiście, a kurier otrzymuje polecenie pozostawienia jej w określonym miejscu. To działanie ryzykowne, gdyż w razie problemów ze stanem paczki, firma kurierska może odmówić uznania swej odpowiedzialności.

Kompletność

Po drugie, musisz sprawdzić, czy Twój namiot jest kompletny. Rozpakuj paczki i upewnij się że w środku znajduje się zamówiona przez Ciebie ilość dachów i ścian. Sprawdź, czy każdy namiot posiada zestaw kotwiący. W Inventini podstawowy zestaw jest elementem standardowego wyposażenia. W przypadku namiotu ze stelażem aluminiowym to niewielki woreczek, który w środku zawiera szpilki (4 lub 6) oraz taśmy odciągowe z karabinkiem (4 lub 6). Ilość elementów jest uzależniona od ilości nóg – nasze namioty ekspresowe mają ich 4 lub 6.

Jeśli zamówiłeś dodatkowe akcesoria również sprawdź, czy wszystko się zgadza. Zadanie ułatwi Ci etykieta, którą umieszczamy na danej paczce – tu znajdziesz informacje o zawartości opakowania.

Stan konstrukcji i ułożenie poszycia

Świeżo odebrany namiot najlepiej rozłożyć od razu, dzięki temu sprawdzisz, jak się prezentuje w całości. Wpierw sprawdź, czy konstrukcja rozkłada się lekko, a wszystkie elementy idealnie pasują. Namioty eventowe ekspresowe powinny rozkładać się tak, jak wskazuje na to ich nazwa – ekspresowo!

Następnie nałóż poszycie, aby przekonać się, czy dach i ściany układają się jak należy – nie mają fałd czy nierówności, a całość jest ładnie napięta. Pamiętaj jednak, że najlepiej zrobić to na płaskim, równym terenie i koniecznie zadbaj o prawidłowe ułożenie nóg. Poszycie najlepiej oceniać przy założonych i zapiętych na zamki i rzepy wszystkich ścianach. Przy okazji skontrolujesz sprawność tych elementów 🙂

Namiot Lidl
Namiot 3×6 Premium Pro

Zgodność z projektem graficznym

Teraz przyszedł czas na kolejny ważny element – grafikę. Sprawdź, czy wszystko jest zgodne z projektem, który otrzymałeś do akceptacji. Oczywiście mogą tu wystąpić niewielkie odstępstwa między “wizką” a rzeczywistością. Wizualizacja 3D ma charakter poglądowy, pozwala lepiej wyobrazić sobie gotowy projekt. Szczegółowy charakter mają rysunki 2D – szablony, które stanowią podstawę do wykonania nadruku. Jeśli tu zauważysz rozbieżności, koniecznie nas o tym poinformuj.

Gdy Twoja grafika była skomplikowana, sprawdź, czy poszczególne elementy znalazły się we właściwych miejscach (np. czy na każdej dwustronnej ścianie masz dokładnie taki zestaw grafik, jaki zamówiłeś).

Pozostaje jeszcze kwestia kolorów, a właściwie ich zgodności z nadesłanym projektem. Oceń czy wszystko jest takie, jak być powinno. A jeśli zauważysz różnicę? Niewielkie rozbieżności (około 5%) są dopuszczalne, ale duże odstępstwa to oczywiście powód do reklamacji.

Jak określić, czy odstępstwo jest wystarczająco duże? Punktem odniesienia w tym zakresie jest dla nas system PANTONE, to on pozwala na wyeliminowanie niepotrzebnych rozbieżności. Czasem zdarza się jednak, że – z różnych powodów – kolory grafiki nie zostały określone w tym systemie. Wówczas zawsze informujemy, że kolory które widzisz na swoim ekranie mogą nieznacznie odbiegać od tych na wydruku. Wynika to np. z ustawień ekranu, ale również z innych kwestii takich jak światło w danym dniu oraz faktu, czy tkanina jest barwiona fabrycznie czy też drukowana jednostronnie. Nie mniej jednak, gdy masz wątpliwości, zgłoś je nam koniecznie!

Szycie

Dalej posuwamy się zgodnie z zasadą od ogółu do szczegółu, tu już przyszedł czas na szwy i niteczki. Posprawdzaj te detale tak, aby nic Ci nie umknęło. Sprawdź też tkaninę “pod światło”, wówczas możesz dostrzec ewentualne niedoskonałości.

Odbiór to nie wszystko. Zanim zaczniesz korzystać ze swojego namiotu koniecznie przeczytaj nasz poradnik: Jak użytkować namiot stelażowy, by długo się nim cieszyć.

Wymagający klient to skarb

Na koniec chcielibyśmy podkreślić, że w ramach kontroli jakości produktu, wszystkie te elementy są przez nas skrupulatnie sprawdzane. Ewentualne braki są dla nas niemiłym zaskoczeniem, ale również powodem, by rozpocząć procesy doskonalące. Prosimy, dziel się z nami swoimi uwagami, ponieważ dzięki nim możemy być jeszcze lepsi!

 

Nasze namioty reklamowe – polecamy!

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies