pl
Jak dbać o namioty stelażowe

Jak użytkować namiot stelażowy, by długo się nim cieszyć

Dziś kilka wskazówek dotyczących użytkowania namiotu stelażowego. Zapoznaj się z nimi, zanim zaczniesz korzystać ze swojego namiotu.

/Blog/Jak użytkować namiot stelażowy, by długo się nim cieszyć

Po pierwsze, instrukcja

Pierwszą i najważniejszą rzeczą w użytkowaniu namiotu stelażowego jest jego poprawne rozłożenie. Tak, wiemy brzmi banalnie, ale to naprawdę warte jest podkreślenia. Zawsze rozkładaj namiot zgodnie z instrukcją, unikniesz w ten sposób zarówno uszkodzeń swojego produktu, jak i ewentualnych zranień czy innych szkód.
Zobacz instrukcję obsługi.

Po drugie, zakotwietnie

Choć ten temat został omówiony w instrukcji, naszym zdaniem wymaga osobnego potraktowania. Namioty stelażowe można zakotwić na co najmniej cztery sposoby. Pierwszy to wbicie szpilek w oczka w podstawie nogi. Takie rozwiązanie sprawdzi się, gdy nie możesz zastosować linek odciągowych, bo np. będą blokowały przejście. Drugi klasyczny sposób to przymocowanie linek odciągowych do rogów dachu i zakotwienie namiotu z ich wykorzystaniem. Jeśli chcesz uzyskać stabilniejsze mocowanie, zastosuj oba wspomniane sposoby. Wtedy namiot wytrzyma podmuchy wiatru do 50 km/h. Czasem jednak warunki bywają ekstremalne, wtedy warto zastosować dodatkowy zestaw bezpieczeństwa, który zabezpiecza namiot przed porywami wiatru do 100 km/h (zgodnie z normą PN-EN 13782:2015-2007). Ta ostatnia ewentualność dotyczy namiotów Premium PRO.

Po trzecie, dbałość

O namiot trzeba dbać – to kolejny banał, ale jakże często pomijany. Namioty narażone są na różne warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, słońce, błoto. Przyjrzyjmy się każdej z tych sytuacji z osobna:

Deszcz – namioty mają chronić przed deszczem, ale my musimy je chronić przed wilgocią. Dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy składamy namiot, aby przechować go do “następnego razu”. Wtedy koniecznie trzeba go wysuszyć. Jeśli w danym momencie nie jest to możliwe i spakujesz mokry namiot, jak najszybciej rozłóż go ponownie i wysusz.

Śnieg – bezwzględnie musisz usuwać z namiotu zalegający śnieg. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia poszycia lub konstrukcji. Jaka grubość warstwy jest już niebezpieczna? Powyżej 2 cm.

Słońce – jeśli masz taką możliwość to wybierz miejsce zacienione do rozstawienia namiotu. Nie zostawiaj namiotu na zewnątrz, gdy w danym dniu nie jest ci potrzebny. Rozkładanie zajmuje naprawdę niewiele czasu, więc nie wystawiaj produktu na działanie słońca dłużej niż jest to wymagane.

Brud – dbaj o czystość swojego namiotu na bieżąco. Świeże zabrudzenia są łatwiejsze do usunięcia. Co więcej, zdarzają się sytuacje, gdy zabrudzenie warto usunąć niezwłocznie. Dotyczy to przede wszystkim ptasich odchodów, które mogą odbarwić materiał. Do czyszczenia namiotu korzystaj ze szmatki lub gąbki z ciepłą wodą. Jeśli zabrudzenia są duże, skorzystaj z detergentu stosowanego do czyszczenia tkanin. Poszycie należy też dobrze wypłukać, najlepiej 2-3 razy w ciepłej wodzie i raz w zimnej. Nie używaj myjek ciśnieniowych, bo możesz uszkodzić impregnację poszycia. Nie stosuj również rozpuszczalników, chloru czy innych wybielaczy.

Po czwarte, przechowywanie

Konstrukcje przechowuj położoną na płasko lub w pozycji pionowej, nie przygniataj jej innymi przedmiotami. Dla ułatwienia sobie zadania możesz przechowywać konstrukcję z nałożonym dachem. To wygodne rozwiązanie, jeśli musisz często rozkładać namiot. Gdy jednak odkładasz swój sprzęt na zimę, zdejmij dach i po wyczyszczeniu i wysuszeniu, przechowuj osobno.

Chcesz zadbać także o swoje siedziska reklamowe, przeczytaj nasz wpis: Jak zadbać o siedziska reklamowe?

Poznaj lepiej nasze namioty stelażowe i inne

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies