pl
Przygotowanie Stoiska Targowego

Jak ważne jest przygotowanie dobrego stoiska targowego w kontekście sprzedaży?

Tworząc własne stoiska targowe, większość osób czyni to bez żadnego pomysłu. Wydaje im się, że wystarczy postawić kilka krzeseł, stolik, a na nim położyć ulotki lub gazetki promocyjne. Dlatego właśnie nie przyciągają potencjalnych klientów. Bylejakość nie jest w stanie zagwarantować nam sukcesu. Zapewnią go stoiska wyróżniające się pod każdym względem, o których napisaliśmy poniżej.

/Blog/Jak ważne jest przygotowanie dobrego stoiska targowego w kontekście sprzedaży?

Wszystkie punkty służące bezpośredniej sprzedaży lub pozyskiwaniu klientów, takie jak stoiska handlowe, stoiska bazarowe czy przestrzeń targowa łączy jedno – ich celem jest przyciągnięcie uwagi i spowodowanie określonej reakcji potencjalnego klienta. Z tego względu projekty stoisk targowych zawsze powstają w sposób przemyślany, a ciekawy design i funkcjonalność muszą się łączyć z zasadami skutecznego marchandisingu. W jaki sposób wygląd stoiska sklepowego przekłada się na sprzedaż? Warto postawić na gotowe stoisko targowe, jakie może zaoferować producent materiałów reklamowych, czy może lepiej poprosić o indywidualny projekt? Jakie ważne elementy zawierają dobrze zaplanowane stoiska handlowe?

Stoiska targowe – najważniejsze elementy

Ostateczny kształt przyjmowany przez stoiska targowe zależy przede wszystkim od ich przeznaczenia i branży. Typowe stoisko sklepowe lub stoisko targowe musi skupiać się na ekspozycji produktów. Jego nieodłącznymi elementem będą więc półki i przeszklone gabloty. Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, by oferta została zaprezentowana w przejrzysty i czytelny sposób.

Niemal wszystkie stanowiska handlowe powinny zawierać ladę lub inny element pełniący podobną funkcję. Jest ona kluczowym elementem, ponieważ stanowi miejsce spotkania z klientem – to tutaj handlowiec, sprzedawca lub reprezentant firmy może skutecznie wpłynąć na jego ostateczną decyzję. Warta przemyślenia jest więc przestrzeń, kształt, a nawet wysokość lady. Znaczenie może mieć przecież fakt, czy przyjmujemy klientów w pozycji siedzącej, czy stojącej. Ten pierwszy przypadek dotyczy krótszych wizyt o charakterze informacyjnym lub sytuacji, w której zależy nam na zaproszeniu klienta do środka, na przykład w celu dokonania szczegółowej prezentacji oferty. Krzesełka i stolik przeznaczone dla klientów, którzy na miejscu pragną dokonać większego zakupu lub podpisać umowę możemy alternatywnie umieścić na uboczu stanowiska handlowego.

Stoiska Targowe Ścianka Krzesła Kostka

Od przeznaczenia stoiska zależy również gęstość jego zabudowy, tzn. liczba, wysokości i kształt tworzących je ścianek. W ten sposób powstaje bardziej otwarta lub zamknięta ekspozycja. W tym drugim przypadku, o ile powierzchnia stoiska targowego na to pozwala, możemy nawet wygospodarować trochę przestrzeni na małe zaplecze lub magazynek. Tę drugą funkcję może jednak równie dobrze pełnić przestrzeń ukryta pod ladą. O tym warto pomyśleć na samym początku, rozważając różne projekty stoisk handlowych. Z pewnością nieco innymi potrzebami charakteryzują się stoiska bazarowe, a innymi przeznaczone na targi.

Projekty stoisk handlowych – czym powinny się wyróżniać?

O ile stoiska bazarowe charakteryzują się zwykle mniejszymi możliwościami inwencji, tworząc zabudowę na targi, konferencje, czy punkt sprzedażowy w galerii handlowej, warto rozważyć kreatywne rozwiązania. Pierwszy orzech do zgryzienia to wyróżnić się spośród wielu podobnych punktów. W końcu stoiska targowe nigdy nie są umiejscowione w próżni. W jaki sposób tego dokonać?
Dobry producent materiałów reklamowych, który oferuje gotowe stoiska targowe powinien pomóc w tej kwestii swoim doświadczeniem. W miejscach tłumnie odwiedzanych przez przechodniów warto postawić na charakterystyczny, widoczny z daleka element, na przykład w postaci dmuchanej reklamy. Znacząco zwiększa to szanse za zauważenie naszego stanowiska handlowego, co oczywiście przełoży się na sprzedaż.

Jak zainteresować natomiast potencjalnych klientów, którzy odwiedzą nasze stoisko lub znajdą się w jego pobliżu? Obecnie nie jest łatwo wyróżnić się wśród konkurencji. Z pewnością nieszablonowym rozwiązaniem są  materiały multimedialne. Z tego względu stoiska targowe coraz częściej wyposażone są w ekrany lub inne elementy umożliwiające dokonywanie ciekawych pokazów. Z kolei w kwestii prezentacji produktów lub oferty, stoisko handlowe musi pozwalać na ich doskonałą ekspozycję, dzięki merchandisingowi, oświetleniu i wykorzystaniu przestrzeni w sposób optymalny.

Czy warto postawić na gotowe stoiska targowe?

Gotowe stoisko handlowe, a konkretnie przygotowane według gotowego projektu, bywa rozwiązaniem tańszym niż zabudowa tworzona od zera. Czy to się opłaca? Jeżeli gotowe stoiska handlowe spełniają wszystkie wymienione wcześniej potrzeby, oczywiście. W końcu możemy umieścić na nich dowolny branding.

Stoiska Targowe Ścianki I Lada

Zainteresował Cię temat gotowych stoisk, przeczytaj także nasz wpis w którym omawiamy małe stoiska reklamowe.

Stoiska targowe producent – jak wybrać firmę do przygotowania stoiska?

Na koniec pozostaje pytanie o wybór dostawcy. Producent materiałów reklamowych, który oferuje indywidualne bądź gotowe stoisko targowe, powinien być nie tylko wykonawcą, ale również doradcą. Warto zapoznać się z jego wcześniejszymi projektami i zasięgnąć opinii w kluczowych sprawach.

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies