Meble reklamowe specjalnie dla Ciebie

Inventini 9 Blog 9 Meble reklamowe specjalnie dla Ciebie

meble reklamoweMeble reklamowe specjalnie dla Ciebie

Tradycyjne środki komunikacji nie zawsze stanowią wystarczającą reklamę produktów i usług. Obecnie promocję warto wzbogacać o bardziej kreatywne elementy, a przy okazji wykorzystać każdą okazję i każdą potencjalną powierzchnię, aby przyciągnąć uwagę odbiorców. Jednym ze sposobów pozwalających to osiągnąć są meble reklamowe. W ich przypadku logotyp firmy, wizualizacja produktu, czy kreatywne hasło są odbierane przez klientów stosunkowo naturalnie. Meble z nadrukiem są więc obecnie stałym elementem punktów sprzedażowych, stoisk konferencyjnych, czy poczekalni w centrach handlowych. Meble eventowe pomagają z kolei konsumentom zapamiętać marki, podczas imprez promocyjnych. Poznaj rodzaje i przeznaczenie mebli reklamowych.

Designerskie meble z nadrukiem w siedzibie firmy

Wiele współczesnych firm odchodzi obecnie w trakcie urządzania swoich biur od typowego korporacyjnego wystroju. Skórzane sofy, drewniane lub przeszklone stoły i biura są zastępowane przez kolorowe pufy, fotele, designerskie krzesła. Przestrzeń biurowa zaczyna przypominać salon rozrywki, czy nastawiony na chillout lokal gastronomiczny. Jednym z powodów jest chęć poprawy samopoczucia pracowników, którzy w taki przyjaznych warunkach mają szansę poczuć się w miejscu pracy podobnie jak w domu.

Wspomniany trend dobrze obrazują zdjęcia z wnętrza siedzib internetowych gigantów, jak Google i Facebook. Firmy, które dopiero budują wizerunek, a przyjmują wewnątrz potencjalnych klientów i partnerów biznesowych mogą przy okazji połączyć komfort pracowników z elementem promocji. Designerskie meble z nadrukiem coraz częściej nawiązują do tożsamość marki lub po prostu przedstawiają jej logotyp, dzięki czemu odwiedzający biuro lepiej zapamiętują jej wizerunek.

Meble reklamowe w puntach sprzedaży

Od wielu lat meble reklamowe stanowią ważny element punktów sprzedaży. W sklepach detalicznych i aptekach codziennie spotykamy gabloty umieszczane tam przez producentów napojów, kosmetyków lub leków. W salonach sieci komórkowych obecne są lady, krzesła i stoliki w kolorach marki, ozdobione jej logotypem. Wygodne piankowe sofy umożliwiają komfortowe oczekiwanie, a w centrach handlowych również krótki odpoczynek. W hipermarketach i sklepach z elektroniką tego rodzaju meble tworzą całe zabudowy. Meble reklamowe łączą w ten sposób funkcjonalność z możliwością dodatkowej promocji i pojawiają się wszędzie tam, gdzie obecni są potencjalni klienci.

Meble reklamowe jako element stoiska wystawowego

Dla wielu firm, szczególnie skoncentrowanych na pozyskiwaniu partnerów handlowych, obowiązkiem jest udział w targach i konferencjach. Stoisko konferencyjne, poza funkcjonalnym i atrakcyjnym wyglądem ma oczywiście również funkcję promocyjną. Meble reklamowe stworzą całość zabudowy, która na stosunkowo niedużej powierzchni pozwoli na przejrzystą ekspozycję oferty, a także komfortowe przyjęcie potencjalnych partnerów biznesowych. Wyspa wystawiennicza dedykowana firmie to nie tylko pokryte logotypami lady i ścianki, ale również ekspozytory, dyspensery, lightboxy, woblery i shelflinery – dosłownie wszystko, co pozytywnie przyczynia się do atrakcyjnego przedstawienia oferty. Skonstruowana z plexi, drewna, szkła i aluminium całość powinna zostać dodatkowo ozdobiona lampkami led. Wszystkie środki służą temu, by dane stoisko przyciągało uwagę i wyróżniało się na tle licznej konkurencji.

Meble eventowe – wykorzystaj każdą przestrzeń do reklamy

Jeśli działalność i promocja firmy koncentruje się na bezpośrednim kontakcie z masowym odbiorcą, doskonałą drogę reklamy stanowią organizowane pod egidą danej marki imprezy. Meble eventowe są zaś obowiązkowym elementem ich wyposażenia, a dzięki lekkiej, ale jednocześnie solidnej konstrukcji zapewniają mobilność, bardzo ważną, gdy imprezy dzień po dniu lub co weekend odbywają się w innych lokalizacjach.

Eventy mają różnorodny charakter, dlatego meble z nadrukiem przygotowane specjalnie na nie, możemy podzielić na wiele kategorii. Wśród nich można wyróżnić między innymi bary i lady recepcyjne, krzesła, fotele pufy i stoły, stoliki, meble ekspozycyjne, ogrodowe, a nawet parkiety taneczne, jeśli taniec i muzyka są jednym z motywów spotkania. Meble reklamowe dziecięce pozwolą natomiast przy okazji każdej imprezy stworzyć oddzielny kącik dla maluchów, w którym najmłodsi oddadzą się zabawie, gdy ich rodzice zaangażują swoją uwagę w kierunku eventu, a przy okazji również komunikatów reklamowych.

Meble reklamowe w lokalach partnerów 

Skoro meble reklamowe sprawdzają się w przypadku handlu detalicznego, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywać je również w gastronomii i turystyce. Leżaki, krzesła, stoliki, parasole i inne elementy wyposażenia barów, pubów, restauracji, czy turystycznych bulwarów, od dawna stanowią element promocyjny umieszczających je tam sponsorów. Logo umiejscowione na wygodnym siedzisku potrafi zdziałać więcej, niż spot telewizyjny ginący w szumie reklamowym.

Drukowanie w wersji smart

Sprytne drukowanie Wiecie już, że staramy się wcielać w życie rozwiązania praktyczne, korzystne dla naszego środowiska czyli po prostu smart....
Czytaj więcej
Drukowanie w wersji smart

Zero Waste by Inventini

Czy jest Zero Waste i czy można go stosować w zakładach pracy? Zero Waste do właściwie sposób życia, w którym...
Czytaj więcej
Zero Waste by Inventini

Jak maseczki uratowały Inventini – podsumowanie roku

Rok 2020 przyniósł ze sobą wiele nieoczekiwanych wydarzeń i jednocześnie wyzwań. Oczywiście, największym z nich była epidemia koronawirusa. Dotknęła ona...
Czytaj więcej
Jak maseczki uratowały Inventini – podsumowanie roku

Kabina do testów COVID-19 – namiot sanitarny

Czytaj więcej
Kabina do testów COVID-19 – namiot sanitarny

Namioty pogrzebowe

Czytaj więcej
Namioty pogrzebowe

Namioty bankietowe

Czytaj więcej
Namioty bankietowe

Namioty eventowe

Czytaj więcej
Namioty eventowe

Namioty targowe

Czytaj więcej
Namioty targowe

Namioty techniczne

Czytaj więcej
Namioty techniczne

Namioty gastronomiczne

Czytaj więcej
Namioty gastronomiczne