3 porady, jak przygotować dobre stoisko eventowe

Inventini 9 Blog 9 3 porady, jak przygotować dobre stoisko eventowe

Jako doświadczy event manager czy przedsiębiorca wiesz, że targi branżowe i różnego rodzaju eventy to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych kanałów zdobywania nowych klientów oraz świetny sposób utrzymania relacji z tymi już pozyskanymi. Zarówno wygląd stoiska, prezentacja firmy, kompetentny personel, jak i materiały promocyjne mają ogromne znaczenie w tym, czy stoisko osiągnie sukces. Zobacz krok po kroku, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę i jak dobrze zagospodarować Twoje stoisko eventowe, by osiągnąć zamierzony cel.

1. Zastanów się, po co tam jesteś

Odpowiedni plan działania i świadomość tego, co chcesz zyskać dzięki udziałowi w targach czy innym wydarzeniu, to kluczowa kwestia, którą musisz przemyśleć przed przystąpieniem do organizacji stoiska. Nawet jeśli uważasz, że twój produkt jest najlepszy, oferta najbardziej atrakcyjna, a warunki najkorzystniejsze spośród konkurencji, nic z tego, jeśli nie przekażesz tego komunikatu potencjalnemu klientowi. A możesz zrobić to w momencie, gdy podejdzie on do Twojego stoiska.

Nawiązywanie relacji z klientem możesz rozpocząć dopiero, gdy podejdzie on do Twojego stoiska.

Zastanów się więc nad celem Twojej obecności na targach czy evencie. Czy jesteś tam po to, by sprzedać jak najwięcej produktów, czy zależy Ci na nawiązaniu nowych relacji z potencjalnymi klientami? Jeśli odpowiesz sobie na to pytanie, prościej będzie Ci się zastosować do kolejnych porad.

2. Zostań zapamiętany

Jeśli już wiesz kogo i po co chcesz przyciągnąć do swojego stosika eventowego, pora zastanowić się jak to zrobić. Weź sobie do serca zasadę „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. To nie tylko pusty frazes, ale fakt – najpierw zwracamy uwagę na to, jak dana firma się prezentuje, a dopiero potem na to, co ma do zaoferowania. Nie pozostaje Ci w takim razie nic innego, jak tylko wyróżnić się spośród konkurencji.

Jeśli już uda Ci się przyciągnąć potencjalnych klientów pamiętaj, to jeszcze nie koniec. Teraz masz tylko 1 minutę na to, by zainteresować ich Twoją ofertą.

Atrakcyjność stoiska możesz podnieść na wiele sposobów – zaoferuj uczestnikom wydarzenia darmowe gadżety związane z Twoją marką, zaproś ich na kawę czy lemoniadę, daj im spróbować za darmo jednego ze swoich dań czy napojów, jeśli zajmujesz się branżą gastronomiczną. Jeśli już uda Ci się przyciągnąć potencjalnych klientów pamiętaj, to jeszcze nie koniec. Teraz masz tylko 1 minutę na to, by zainteresować ich Twoją ofertą. Jeśli nie zaciekawisz ich merytoryczną rozmową odejdą i już raczej nie wrócą.

3. Zadbaj o wyposażenie stoiska eventowego

Odpowiedni wygląd i wyposażenie stoiska eventowego to też bardzo ważny element przyciągający i zatrzymujący u Ciebie potencjalnego klienta. To, w jaki sposób zaprojektujesz stanowisko, również zależne jest od celu Twojej obecności na targach czy evencie.

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na ekspozycji i sprzedaży produktów, zadbaj o półki i przeszklone gabloty, w których Twoje towary będą wyglądać jak najbardziej atrakcyjnie. Wyposaż też stanowisko w dobre oświetlenie, aby potencjalni klienci mogli zobaczyć produkty w jak najbardziej korzystny i zachęcający do zakupu sposób.

Twój cel to edukacja klientów i zbudowanie ich lojalności? Stwórz warunki przyjazne długiej rozmowie. Zadbaj o wygodne siedziska tj. pufy, leżaki, kostki czy krzesła oraz o stoliki, na których będziesz mógł położyć przekąski, napoje i ulotki reklamowe. W takich warunków osoby zainteresowane Twoją ofertą będą mogły zrelaksować się w przyjaznej atmosferze i spędzić przy Twoim stoisku trochę więcej czas – poczytać materiały reklamowe czy porozmawiać z przedstawicielami handlowymi.

Zadbaj też o to, by Twoje stoisko eventowe było widoczne już z daleka. Pomoże Ci w tym namiot reklamowy lub dmuchana reklama, która przyciągnie uwagę uczestników imprezy. Plusem takich materiałów jest też to, że możesz wydrukować na nich logo swojej marki czy hasło reklamowe, które dodatkowo zapadnie w pamięć Twoim potencjalnym klientom.

Teraz już wiesz, jak w trzech prostych krokach zadbać o skuteczność swojego stoiska eventowego. Pamiętaj, im większą wagę przywiążesz do jego wyposażenia i przykuwającej uwagę formy, tym większe długoterminowe korzyści będziesz mógł z niego czerpać.

Reklama na lato – 3 wakacyjne pomysły na trudne czasy

Aktualnie wiele firm zastanawia się jak przygotować się do sezonu letniego. Nic nie wskazuje na to, by do tego czasu...
Read More
Reklama na lato – 3 wakacyjne pomysły na trudne czasy

Marketing sportowy w małych klubach

Marketing sportowy w akademiach piłkarskich i lokalnych klubach sportowych jest bardzo ważnym elementem działalności. Wpływa bowiem nie tylko na sytuację...
Read More
Marketing sportowy w małych klubach

Wakacyjny zestaw reklamowy – pytania i odpowiedzi

Tak, tak, wiemy - do lata jeszcze daleko, ale trzeba być przygotowanym, bo nigdy nie wiadomo, kiedy zrobi się ciepło....
Read More
Wakacyjny zestaw reklamowy – pytania i odpowiedzi

Wesele pod namiotem

Wesele pod namiotem odbywające się w plenerze to rozwiązanie dotychczas znane w naszym kraju głównie z amerykańskich filmów. Jednak w...
Read More
Wesele pod namiotem

Torba na kółkach do trybunki reklamowej

Bo życie trzeba sobie ułatwiać Produkty z linii Pascal są relatywnie lekkie, zwłaszcza w porównaniu ze zbliżonymi gabarytowo produktami tradycyjnymi....
Read More
Torba na kółkach do trybunki reklamowej

Nakładki na krzesła – jak wdrożyć zasady w związku z COVID-19

Wielu z nas z utęsknieniem czekało na informację, że kina, teatry czy filharmonie mogą już być otwarte. I choć nie...
Read More
Nakładki na krzesła – jak wdrożyć zasady w związku z COVID-19

Pisanka Pascal – ozdoba wielkanocna do galerii

Uff, galerie handlowe już otwarte, życie powolutku wraca do normy. Długo trwaliśmy w niepewności co do tego, jak będzie wyglądał...
Read More
Pisanka Pascal – ozdoba wielkanocna do galerii

Drukowanie w wersji smart

Sprytne drukowanie Wiecie już, że staramy się wcielać w życie rozwiązania praktyczne, korzystne dla naszego środowiska czyli po prostu smart....
Read More
Drukowanie w wersji smart

Zero Waste by Inventini

Czy jest Zero Waste i czy można go stosować w zakładach pracy? Zero Waste do właściwie sposób życia, w którym...
Read More
Zero Waste by Inventini

Jak maseczki uratowały Inventini – podsumowanie roku

Rok 2020 przyniósł ze sobą wiele nieoczekiwanych wydarzeń i jednocześnie wyzwań. Oczywiście, największym z nich była epidemia koronawirusa. Dotknęła ona...
Read More
Jak maseczki uratowały Inventini – podsumowanie roku