pl
Dobre Stoisko Eventowe Porady

3 porady, jak przygotować dobre stoisko eventowe

Jako doświadczy event manager czy przedsiębiorca wiesz, że targi branżowe i różnego rodzaju eventy to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych kanałów zdobywania nowych klientów oraz świetny sposób utrzymania relacji z tymi już pozyskanymi. Zarówno wygląd stoiska, prezentacja firmy, kompetentny personel, jak i materiały promocyjne mają ogromne znaczenie w tym, czy stoisko osiągnie sukces. Zobacz krok po kroku, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę i jak dobrze zagospodarować Twoje stoisko eventowe, by osiągnąć zamierzony cel.

/Blog/3 porady, jak przygotować dobre stoisko eventowe

1. Zastanów się, po co tam jesteś

Odpowiedni plan działania i świadomość tego, co chcesz zyskać dzięki udziałowi w targach czy innym wydarzeniu, to kluczowa kwestia, którą musisz przemyśleć przed przystąpieniem do organizacji stoiska. Nawet jeśli uważasz, że twój produkt jest najlepszy, oferta najbardziej atrakcyjna, a warunki najkorzystniejsze spośród konkurencji, nic z tego, jeśli nie przekażesz tego komunikatu potencjalnemu klientowi. A możesz zrobić to w momencie, gdy podejdzie on do Twojego stoiska.

Nawiązywanie Relacji

Nawiązywanie relacji z klientem możesz rozpocząć dopiero, gdy podejdzie on do Twojego stoiska.

Zastanów się więc nad celem Twojej obecności na targach czy evencie. Czy jesteś tam po to, by sprzedać jak najwięcej produktów, czy zależy Ci na nawiązaniu nowych relacji z potencjalnymi klientami? Jeśli odpowiesz sobie na to pytanie, prościej będzie Ci się zastosować do kolejnych porad.

2. Zostań zapamiętany

Jeśli już wiesz kogo i po co chcesz przyciągnąć do swojego stosika eventowego, pora zastanowić się jak to zrobić. Weź sobie do serca zasadę „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. To nie tylko pusty frazes, ale fakt – najpierw zwracamy uwagę na to, jak dana firma się prezentuje, a dopiero potem na to, co ma do zaoferowania. Nie pozostaje Ci w takim razie nic innego, jak tylko wyróżnić się spośród konkurencji.

Rozmowa Zainteresowanie Klienta

Jeśli już uda Ci się przyciągnąć potencjalnych klientów pamiętaj, to jeszcze nie koniec. Teraz masz tylko 1 minutę na to, by zainteresować ich Twoją ofertą.

Atrakcyjność stoiska możesz podnieść na wiele sposobów – zaoferuj uczestnikom wydarzenia darmowe gadżety związane z Twoją marką, zaproś ich na kawę czy lemoniadę, daj im spróbować za darmo jednego ze swoich dań czy napojów, jeśli zajmujesz się branżą gastronomiczną. Jeśli już uda Ci się przyciągnąć potencjalnych klientów pamiętaj, to jeszcze nie koniec. Teraz masz tylko 1 minutę na to, by zainteresować ich Twoją ofertą. Jeśli nie zaciekawisz ich merytoryczną rozmową odejdą i już raczej nie wrócą.

3. Zadbaj o wyposażenie stoiska eventowego

Odpowiedni wygląd i wyposażenie stoiska eventowego to też bardzo ważny element przyciągający i zatrzymujący u Ciebie potencjalnego klienta. To, w jaki sposób zaprojektujesz stanowisko, również zależne jest od celu Twojej obecności na targach czy evencie.

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na ekspozycji i sprzedaży produktów, zadbaj o półki i przeszklone gabloty, w których Twoje towary będą wyglądać jak najbardziej atrakcyjnie. Wyposaż też stanowisko w dobre oświetlenie, aby potencjalni klienci mogli zobaczyć produkty w jak najbardziej korzystny i zachęcający do zakupu sposób.

Twój cel to edukacja klientów i zbudowanie ich lojalności? Stwórz warunki przyjazne długiej rozmowie. Zadbaj o wygodne siedziska tj. pufy, leżaki reklamowe, kostki czy krzesła reżyserskie oraz o stoliki, na których będziesz mógł położyć przekąski, napoje i ulotki reklamowe. W takich warunków osoby zainteresowane Twoją ofertą będą mogły zrelaksować się w przyjaznej atmosferze i spędzić przy Twoim stoisku trochę więcej czas – poczytać materiały reklamowe czy porozmawiać z przedstawicielami handlowymi.

Pufa Worek Kujawit

Zadbaj też o to, by Twoje stoisko eventowe było widoczne już z daleka. Pomoże Ci w tym namiot reklamowy lub dmuchana reklama, która przyciągnie uwagę uczestników imprezy. Plusem takich materiałów jest też to, że możesz wydrukować na nich logo swojej marki czy hasło reklamowe, które dodatkowo zapadnie w pamięć Twoim potencjalnym klientom.

Dmuchana sofa reklamowa

Teraz już wiesz, jak w trzech prostych krokach zadbać o skuteczność swojego stoiska eventowego. Pamiętaj, im większą wagę przywiążesz do jego wyposażenia i przykuwającej uwagę formy, tym większe długoterminowe korzyści będziesz mógł z niego czerpać.

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies