pl
Identyfikacja wizualna a nośniki reklamowe

Identyfikacja wizualna firmy, a nośniki reklamy

Identyfikacja wizualna firmy i nośniki reklamy to dwa nierozerwalnie związane ze sobą elementy. Trudno wyobrazić sobie reklamę bez wykorzystania zasad identyfikacji i odwrotnie - cel istnienia tej drugiej, gdy rezygnujemy z reklamy. Jak zadbać zatem o identyfikację wizualną, zlecając przygotowanie nośników reklamowych w firmie Inventini? Wyjaśniamy!

/Blog/Identyfikacja wizualna firmy, a nośniki reklamy

Logo i identyfikacja wizualna

Coraz rzadziej zdarza się, by firma zamawiająca produkty w Inventini nie posiadała własnej księgi znaku. Wciąż jednak są firmy, które bądź nie posiadają własnego logo, bądź przesyłają pliki, których w praktyce nie możemy wykorzystać, z uwagi na ich jakość. W obu przypadkach możemy pomóc i pomagamy.
Choć projektowanie logotypów nie stanowi naszej standardowej usługi, w sytuacjach wymagających takiego działania, projektujemy logo dla firmy lub “przerysowujemy” logo, które nie spełnia wymogów jakości. Jest to jednak usługa dodatkowo płatna, a jej realizacja wymaga ustalenia zasad z handlowcem.

Co do zasady przyjmujemy jednak, że logo i identyfikacja wizualna firmy to po prostu podstawa, a informacje w tym zakresie są dla nas kluczowe przy projektowaniu. Dlatego jeśli tylko firma posiada “paczkę logotypów” i księgę znaku – powinna nam ją przesłać.

Przeczytaj także wpis: Co zrobić aby logo firmy było dobre i rozpoznawalne?

Pamiętaj, że nasze nośniki reklamy są duże, czasem ogromne, a więc i umieszczane na nich grafiki mają znaczne rozmiary. Aby doskonale się one prezentowały, muszą mieć dobrą jakość. Inaczej pojawi się tzw. pikseloza, czyli na wydruku będą widoczne nieefektowne piksele.

Najlepsze są oczywiście pliki wektorowe (w krzywych) w formatach: *.pdf, *.ai, *.eps, *.cdr (do wersji X7). Mapy bitowe, w tym zdjęcia, przesyłaj w formatach *.psd, *.tiff, *.jpg, *.png. Rozdzielczość minimalna to 60 dpi w skali 1:1, odpowiednio 600 dpi w skali 1:10. Pliki powinny być zapisane w przestrzeni kolorystycznej CMYK.

Identyfikacja wizualna firmy – elementy

Ale przecież nie chodzi tylko o logo. Reklama firmy obejmuje często dużo bardziej zaawansowane elementy graficzne (np. paterny, zastrzeżenia, sylwetki brand hero, templatki). Im większa firma tym zwykle jest ich więcej i są one lepiej sprecyzowane. W naszym przypadku istotne będą przede wszystkim kolory.

Sprawa wydaje się z pozoru banalna, ale przecież chodzi o to, by wszystkie nośniki reklamy, niezależnie od tego przez kogo i gdzie zostały wykonane, wyglądały jak z jednego kompletu.

Dlatego właśnie przy określaniu kolorów posługujemy się światowym system standaryzacji kolorów PANTONE. Podanie oczekiwanego numeru znacznie ułatwia nam działanie. W innych przypadkach staramy się, aby nie ucierpiała zbytnio identyfikacja wizualna firmy. Elementy po prostu poddawane są próbkowaniu.

Po pierwsze, stosujemy próbkowanie za pomocą narzędzi programów graficznych – które nie zawsze przynosi satysfakcjonujące efekty. Czasem nie mamy jednak innego wyboru, jak tylko pobrać kolor z przesłanego pliku. Po drugie – w przypadku, gdy klient przesyła fizyczny element z kolorem (np. fragment materiału) – stosujemy próbkowanie “ręczne”, które jest nie tylko czasochłonne, ale również niezbyt precyzyjne. Drukujemy serię próbek i przez porównanie, dostosowujemy ją do oryginału.

Innymi słowy, najlepsze efekty są wtedy, gdy Ty kliencie zadbasz o odpowiednią jakość materiału wyjściowego. Przyjętą praktyką w Inventini jest informowanie o tym, czy jakość grafik jest wystarczająca (już na etapie wizualizacji). W takim przypadku to do Ciebie należy decyzja, czy akceptujesz ewentualne niedociągnięcia.

Masz więcej pytań, skontaktuj się z naszym handlowcem!

 

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies