pl
Zestaw Mebli Dmuchanych

Jak zadbać o meble dmuchane?

Meble dmuchane to praktyczne i eleganckie rozwiązanie na wszelkiego rodzaju wydarzenia poza siedzibą firmy. Jak o nie zadbać, by korzystać z nich jak najdłużej?

/Blog/Jak zadbać o meble dmuchane?

W poprzednim wpisie mówiliśmy o najpopularniejszych typach siedzisk reklamowych – leżakach, kostkach czy pufach. Dziś będzie o tym, jak zadbać o siedziska nietypowe – dmuchane oraz o inne meble eventowe, których konstrukcja jest oparta na powietrzu.

Sofy i fotele reklamowe

To eleganckie, ale nieco mniej popularne siedziska, które jednak mają coraz więcej zwolenników. Dlaczego? Bo są estetyczne, łatwe do przenoszenia i magazynowania oraz z powodzeniem zastępują tradycyjne meble wypoczynkowe (sofy, fotele czy pufy tapicerowane). 

W Inventini ta grupa siedzisk zebrana została w linię Pascal: to produkty stałociśnieniowe, pompowane, o poliestrowym poszyciu. Jak o nie zadbać? 

Poszycia z siedzisk Pascal lepiej nie ściągać samodzielnie, można je wymienić, ale wymaga to jednak pewnego doświadczenia. Jeśli więc chcesz wykorzystać tę samą konstrukcję, ale dodać nowe poszycie, najlepiej skorzystaj z naszej usługi serwisowej

Poszycie Pascali wykonane jest z impregnowanego poliestru namiotowego. Ta tkanina ma wiele zalet i jedną z nich jest fakt, że nie chłonie wody, stąd łatwo ją również wyczyścić. Najlepiej w tym celu posłużyć się gąbką lub szmatką z detergentem do tkanin. Następnie całość należy wypłukać – również posługując się gąbką lub szmatką. Czyszczenie najwygodniej przeprowadzić na napompowanym produkcie – lepiej widać zabrudzenia, a wilgotne miejsce szybciej schnie. 

Produkt przed złożeniem zawsze należy dobrze wysuszyć. Jeśli w danej chwili nie możesz tego zrobić, np. ze względu na złe warunki pogodowe, spakuj produkt, a następnie najszybciej jak to możliwe wyjmij, wyczyść i wysusz. Przechowywanie mokrego lub wilgotnego siedziska może prowadzić do jego uszkodzenia, pojawienia się nieprzyjemnego zapachu lub plam. 

Chroń swoje Pascale przed zmoknięciem. Zwłaszcza ta rekomendacja dotyczy hokerów, posiadają one bowiem elementy konstrukcyjne z płyty MDF i OSB. Każda z nich narażona na dłuższe lub kilkukrotne zamakanie może ulec uszkodzeniom – spuchnąć lub nieestetycznie się wygiąć. Co więcej, hokery mogą mieć wmontowane oświetlenie wewnętrzne, a woda i prąd to nieszczęśliwe połączenie.

Siedziska Pascal przechowuj w torbach transportowych – one zabezpieczają produkt przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem. 

Nigdy nie stawaj na dmuchanych siedziskach – nie są one do tego przystosowane, mogą się przewrócić lub uszkodzić, a wtedy także Tobie grozi niebezpieczny upadek.

Przeczytaj również: Jak dbać o siedziska reklamowe?

Zestaw AR-T – Stolik, trybunka, hokery

Stoliki i trybunki reklamowe

Stoliki i trybunki reklamowe mają nieco odmienną konstrukcję od innych dmuchańców. W ich wnętrzu znajduje się dmuchana tuba oraz dwa blaty (górny i dolny). Po wypełnieniu powietrzem tuba rozpycha blaty, a zewnętrzne poszycie napina się zgodnie z kształtem blatów. Taka konstrukcja ma pewne implikacje.

Po pierwsze, umożliwia nawet samodzielne zdjęcie i założenie poszycia stolika lub trybunki. To znacznie ułatwia czyszczenie, zwłaszcza mocno zabrudzonych powierzchni. 

Czyszczenie niewielkich zabrudzeń wykonaj tak jak w przypadku sof i foteli, jeśli jednak powierzchnia została mocno zabrudzona lub zaplamiona – ściągnij poszycie i wypierz zgodnie ze wskazaniami na metce pielęgnacyjnej. Wysusz osobno, bez nakładania na konstrukcję. 

Po drugie, do budowy stolika i trybunki wykorzystujemy płyty MDF (góra) i OSB (dół). Są one częściowo zabezpieczone przed działaniem wody. Płyta MDF została pokryta w środku dodatkową folią chroniącą powierzchnię blatu przed zamakaniem. To jednak nie ochroni mebla na wypadek mocnego zalania czy ulewnego deszczu. Takie sytuacje, zwłaszcza gdy powtarzają się, mogą doprowadzić do uszkodzenia płyt. Chroń swoje meble Pascal przed intensywnym lub długotrwałym działaniem wody!

Jeśli zamierzasz intensywnie użytkować blat stolika lub trybunki – podawać kawę, inne napoje lub przekąski, polecamy Ci jeszcze jedno zabezpieczenie – dodatkową folię tzw. okienną na blat. Nie tylko elegancko się prezentuje, ale również pozwala łatwo zmyć plamy i zabrudzenia. 

Nigdy nie stawaj na stoliku lub trybunce, grozi to zarówno upadkiem, jak i uszkodzeniem mebla.

Trybunka I Stolik Bitmarck

Zainteresował Cię temat produktów dmuchanych, przeczytaj także:

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz użytkować produkty Pascal

 

 

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies