pl
Namioty dla branży filmowej

Namioty reklamowe w branży filmowej

Zajmowaliśmy się już namiotami handlowymi, wystawowymi, medycznymi czy dla służb mundurowych. Teraz pora na rozrywkę. Zastanawialiście się może, jakie są najlepsze namioty dla branży filmowej? Oczywiście nie zamierzamy tu pisać o megaprodukcjach Stevena Spielberga. Skupimy się na produktach użytecznych dla naszej rodzimej kinematografii oraz popularnych i często bardzo profesjonalnych produkcjach reklamowych i do social mediów.

/Blog/Namioty reklamowe w branży filmowej

Jaki namiot dla branży filmowej?

Rozważania w tym zakresie warto poprowadzić utartym marketingowym torem, wychodzimy zatem od potrzeb. I tu nasuwa się oczywisty wniosek, że namioty powinny znaleźć się na wyposażeniu podczas zdjęć plenerowych. Ale czy tylko? Czasem same zdjęcia odbywają się pod dachem, lecz miejsca w środku jest tak mało, że zaplecze dla filmowców trzeba zaaranżować na zewnętrz. W obu takich przypadkach namiot lub namioty będą jak znalazł. Ekipa musi gdzieś bezpiecznie złożyć sprzęt i inne materiały, zjeść posiłek, a aktorzy potrzebują przebieralni. W tych wszystkich przypadkach doskonale sprawdzi się namiot ekspresowy o wzmocnionej konstrukcji. Taki namiot np. nasz Premium PRO jest odporny na warunki atmosferyczne, a jednocześnie zapewnia dużą przestrzeń do zagospodarowania (największy w Inventini ma nawet 32m2). Odpowiednio zakotwiony – wytrzymuje porywy wiatru do 100 km/h. To wygodne, wielofunkcyjne  schronienie dla ekipy filmowej.

Przeczytaj także wpis: Namioty dla branży medycznej

Namioty dla branży filmowej - namiot 4x8

Namiot dostosowany do szczegółowych potrzeb

Namioty do składowania sprzętu powinny mieć cztery zamykane na zamki ściany, co ochroni sprzęt przed deszczem, słońcem, wiatrem, ale również, przynajmniej częściowo, przed ciekawskimi spojrzeniami czy przypadkowymi złodziejami. Namioty przeznaczone dla ekipy filmowej (a nie sprzętu) warto wyposażyć w okna, moskitiery, a dla zapewnienia prywatności, także rolety. Nie każdy o tym wie, ale namioty stelażowe można ogrzewać! Wykorzystuje się do tego dmuchawy grzewcze lub promienniki ciepła, które zapewniają ekipie filmowej komfortowe warunki nawet w chłodne lub zimowe dni. Jeśli namiot miałby służyć do przygotowywania posiłków, np. na palnikach gazowych, należy przemyśleć, czy nie powinien on być wykonany z tkaniny trudnopalnej, spełniającej wymogi normy B1. W każdym namiocie można wydzielić odrębną przestrzeń np. na przebieralnię. W Inventini proponujemy w tym celu bardzo prosty namiot aluminiowy typu cube.

Kabina Cube - przebieralnia

Namiot reklamowe w branży filmowej

Oprócz tego że namiot powinien doskonale wypełniać funkcje praktyczne, może stać się również nośnikiem reklamy. Namiot można obrandować – zamieścić na nim logotypy producenta oraz sponsorów. W przypadku większych produkcji wydruki mogą odnosić do konkretnego filmu. W Inventini stosujemy cyfrowy nadruk sublimacyjny, który zapewnia wysokie nasycenie kolorów i trwałość barw. Dowiedz się więcej o druku, przeczytaj nasz wpis: Techniki druku wykorzystywane w reklamie. Zaintrygował Cię nasz wpis o namiotach reklamowych w branży filmowej, masz pytania? Skontaktuj się z naszym handlowcem – kontakt.

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies