pl
Namioty dla branży medycznej

Namioty dla branży medycznej

Mijają prawie dokładnie 3 lata odkąd w Polsce rozpoczęła się pandemia Covid-19. Przez ten czas wiele się nauczyliśmy, a przede wszystkim przyzwyczailiśmy do tematu. Nie budzi on już takich emocji jak w 2020 roku. Musimy być jednak gotowi na to, że takie czy inne nowe zagrożenie może się pojawić. Wtedy z pomocą mogą przyjść namioty medyczne.

/Blog/Namioty dla branży medycznej

Namioty medyczne – dlaczego warto?

Covid-19 z całą siłą pokazał, że ekstremalne warunki wymagają ekstremalnych rozwiązań. Takim było z pewnością pozyskanie nowej przestrzeni do przeprowadzenia działań medycznych: badań, szczepień. Wykorzystywano w tym celu zarówno lokalne służby zdrowia, jak i inne budynki, tymczasowe kontenery czy właśnie namioty medyczne.

Zwłaszcza te ostatnie okazały się użyteczne. Taki tymczasowy punkt badań czy szczepień można było stworzyć w zaledwie kilkadziesiąt minut. Wystarczyło trochę równej przestrzeni i praktyczny namiot. Rozłożenie namiotu nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, a sam produkt jest dość lekki, więc co za tym idzie łatwy do przenoszenia i transportu.

Początkowo sięgano po te, które już były w zasobach samorządu czy służby zdrowia. Z czasem jednak placówki oraz włodarze miast i miejscowości kupowali kolejne – nowe. W Inventini szczególnie popularnym rozwiązaniem było zamawianie namiotów z wymiennymi banerami. Gdy była taka potrzeba namiot miał oznaczenie jak namiot medyczny, ale po zdjęciu banera mógł normalnie służyć także innym celom – np. podczas eventów, szkoleń, spotkań z mieszkańcami.

Przeczytaj także wpis: Namioty rajdowe

Namiot z falbaną na rzepy

Namioty medyczne specjalnego przeznaczenia

Obok adaptowanych na potrzeby medyczne namiotów stelażowych pojawiły się namioty dedykowane do tych celów. W Inventini powstała kabina to testów na Covid -19. Stanowi ją lekki stelaż aluminiowy z poszyciem z impregnowanego poliestru. Kabina posiada specjalny rękaw do pobierania próbek oraz wygodną ladę. Może ona również – po niewielkiej modyfikacji – służyć jako przebieralnia, miejsce spotkań osób zdrowych i potencjalnie zakażonych wirusem oraz jako medyczny składzik np. w zamkniętej przestrzeni.

Kabina sanitarna może być wykorzystywana wewnątrz pomieszczenia – wówczas stanowi sposób na wydzielenie przestrzeni, zapewnia poczucie prywatności i porządkuje pracę. Kabinę Inventini można również ustawić na zewnątrz: pod zadaszeniem budynku lub zwykłym namiotem stelażowym.

Namiot medyczny Namiot sanitarnyKabina do obserwacji pacjenta

Kabina do spotkańKabina do szczepień

Namiot segmentowy dla służb medycznych

Jeszcze innym także użytecznym rozwiązaniem, z którego mogą korzystać służby medyczne są duże namioty modułowe. W wersji, którą proponuje Inventini, mają one dwie podstawowe zalety. Można dowolnie powiększać przestrzeń, poprzez ustawienie kolejnych modułów. Druga korzyść to fakt, że namiot ma proste ściany, a więc przestrzeń można zagospodarować podobnie jak zwykłe pomieszczenie biurowe.

Namiot medyczny segmentowy Pascal

Poszukujesz namiotu do celów medycznych, zapytaj naszego handlowca o ofertę!

 

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies