pl
Dmuchańce Reklamowe Blog

Korzyści z korzystania z dmuchańców reklamowych na różnego rodzaju wydarzeniach

Nie korzystałeś jeszcze z dmuchańców reklamowych. Poznaj ich zalety i sposoby wykorzystania!

/Blog/Korzyści z korzystania z dmuchańców reklamowych na różnego rodzaju wydarzeniach

Wykorzystanie dmuchańców reklamowych podczas różnego rodzaju eventów daje wiele benefitów. Jakie one są i co zrobić, by były jak największe?

Korzyści praktyczne

Dmuchańce reklamowe to rozwiązania na wskroś praktyczne i użyteczne. Doskonale zastępują zarówno tradycyjne pomieszczenia i meble biurowe, jak i inne dodatki eventowe: z drewna, metalu czy tkaniny.

Kompletne stoisko

Z dmuchańców reklamowych możesz zbudować kompletne stoisko targowe czy eventowe. Jego ramy zwykle wyznacza namiot. Dmuchanych wersji tego produktu masz do wyboru co najmniej kilka – są to namioty pająki, wentylatorowe lub stałościśnieniowe, namioty dmuchane o tradycyjnym kształcie stodoły lub domku, namioty gwiazdy z pompowanymi masztami czy w końcu różne wariacje namiotów w kształcie kostki.

Namioty Pascal Sick
Namioty Pascal M For Makers

Na rynku (i w naszej ofercie także) są dostępne różnej wysokości pompowane stoliki czy trybunki, oraz sofy, fotele i hokery o różnych kształtach i wymiarach. Uzupełnienie dla tak wyposażonego stoiska stanowią słupy, balony czy bramy. Zwłaszcza te pierwsze mogą mieć różne kształty – np. stanowić replikę produktu

Przeczytaj także wpis: Co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz użytkować produkty Pascal?

Fotel I Sofa Pascal
Stolik Trybunka I Słupy Pascal
Miś Fan
Słupy I Hockery Pascal

Mobilność – składanie i waga

Jak już wspominaliśmy dmuchańce reklamowe mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne rozwiązania. W wielu przypadkach mają nawet nad nimi przewagę. Chodzi oczywiście o możliwość złożenia produktu. Po usunięciu powietrza dmuchańce zajmują wielokrotnie mniej miejsca, a co za tym idzie, są łatwe do składowania i magazynowania.

Na korzyść dmuchańców może także przemawiać waga, choć nie dotyczy to wszystkich typów produktów. I tak na przykład pompowane siedziska są zdecydowanie lżejsze od swych tradycyjnych odpowiedników, zwykle ważą po kilka kilogramów.

Z kolei większość dmuchanych namiotów ma podobną wagę jak inne tego typu produkty dostępne na rynku (namioty stelażowe czy typu gwiazda). Waha się ona w zależności od wielkości od dwudziestukilku do ponad stu kilogramów (duże namioty 6×6 czy 8×8).

Osobną kategorię wagową stanowią bramy dmuchane, które właściwie zdominowały kategorię bram startowych. Alternatywą dla nich mogą być jedynie znacznie cięższe bramy o stalowej konstrukcji, choć są one rzadko spotykane.

Wygoda użytkowania

Dmuchańce reklamowe są bardzo wygodne w użytkowaniu. Firmy prześcigają się w rozwiązaniach mających na celu uproszczenie montażu produktów. (Jak to robimy w Inventini możesz przeczytać we wpisie: Odpowiadamy na potrzeby – trybunki i stoliki jeszcze lepsze). Na rynku dostępna jest także cała gama praktycznych i efektownych dodatków. Niemal wszystkie dmuchane reklamy można oświetlić, co zapewnia naprawdę imponujące efekty.

Jakie dodatkowe elementy mogą jeszcze okazać się przydatne? Z całego serca polecamy dodatkową folię na trybunki czy stoliki, dzięki której ochronisz tkaninę przed zabrudzeniem lub zaplamieniem.

Stolik Cateringowy Z Folią
Trybunka Stolik Hockery Pascal

Korzyści reklamowe

Skoro już znamy użyteczne cechy dmuchańców reklamowych, warto omówić korzyści reklamowe, jakie niesie ich wykorzystanie. Na co należy postawić organizując event na świeżym powietrzu? Na widoczność, efekt wizualny i dobre skojarzenia!

Widoczność

Przynajmniej część dmuchańców reklamowych to dość duże obiekty. Sięgają one nawet 6 metrów wysokości i to właśnie sprawia, że pozostają widoczne z daleka. Słupy, balony, bramy czy namioty działają jak tymczasowe billboardy, pozwalając reklamować Twoją markę wśród uczestników konkretnego wydarzenia. Jeśli prawidłowo wybrałeś czy przygotowałeś swój event, to właśnie wśród nich znajdują się Twoi potencjalni klienci. Innymi słowy Twój billboard znalazł się dokładnie tam, gdzie powinien, a przekaz dociera wprost do osób z Twojego targetu.

Balon Future On
Balon Bank Spółdzielczy
Brama Pascal Power 2 Drive
Słupy Pascal Powiat Rycki

Spójność wizualna

Aby przekaz miał okazję zagościć na dłużej w świadomości klientów, musi być atrakcyjny i powtarzany. Jak odnieść tę zasadę do dmuchańców reklamowych? Odpowiedzią jest spójność wizualna wyposażenia eventu. Wszystkie elementy powinny stanowić doskonale skomponowaną całość, tak aby niosły jedno konkretne przesłanie. Powielony przekaz będzie silniej oddziaływał na klientów. 

Ale to nie wszystko, ludzie po prostu lubią zestawy – komplety.  Nagromadzenie elementów o różnym stylu, kolorach i wzorach – zwłaszcza nieumiejętnie lub przypadkowo zestawionych – powoduje wrażenie chaosu. Twoja marka nie chce się z nim kojarzyć. Rozwiązaniem jest zatem ujednolicenie elementów stoiska poprzez zastosowanie indywidualnych nadruków. 

Pozytywne skojarzenia

Dmuchańce reklamowe są zjawiskiem stosunkowo młodym i zwykle pojawiają się w przestrzeni publicznej w bardzo konkretnym kontekście – jako element wydarzeń o charakterze rozrywkowym, sportowym czy kulturalnym. Ni mniej ni więcej tylko kojarzą się z imprezą! Takie skojarzenia warto wykorzystać, i oprócz dobrej zabawy zrealizować także cele biznesowe.

Zestaw Z Namiotem Pascal
Zestaw Powiat Kraśnicki
Zestaw Z Namiotem Pascal
Zestaw I Am Rose

Masz pomysł ma wykorzystanie dmuchańca reklamowego. Opowiedz nam o tym!

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies