pl
Drukowanie W Wersji Smart

Drukowanie w wersji smart

Wiecie już, że staramy się wcielać w życie rozwiązania praktyczne, korzystne dla naszego środowiska czyli po prostu smart. W tym artykule także chcemy opisać sprytny sposób, które być może zaskoczy Was swoją prostotą. Pozostajemy w duchu Zero Waste, lecz tym razem skupimy się na wydrukach. Zaczynamy!

/Smart by Inventini/Drukowanie w wersji smart

Standard wrogiem?

Druki wielkoformatowe wykonywane są na materiałach o standardowych rozmiarach. W naszej firmie, w zależności od wykorzystywanego materiału, wahają się one od 1m do 1,54 m. Niestety przygotowane projekty rzadko pokrywają całą szerokość materiału. W trakcie wydruku pozostaje zatem niewykorzystany “czysty” pas. Niezadrukowany materiał może później posłużyć, np. do szycia jednokolorowych elementów, lecz naszym zdaniem lepiej jest w pełni wykorzystać jego potencjał! 

Co zrobić z białym pasem?

Najlepszym rozwiązaniem jest baza wydruków rezerwowych. Co to oznacza? Zawsze mamy mamy w zanadrzu kilka własnych projektów marketingowych. Są to brandowane torby, poduszki czy gadżety okolicznościowe. Gdy pojawia się wolne miejsce, wkładamy tam nasz projekt i całość – projekt nasz i klienta –  drukujemy za jednym razem. W ten sposób obniżamy własne koszty promocji, a jednocześnie doskonale wcielamy w życie zasadę Zero Waste. 

Takie działanie wymaga jednak sporego planowania. Musimy mieć przygotowane różne wielkości projektów, dostosowane do różnych materiałów (tkaniny namiotowej, eko-skóry itp.). Nie bez znaczenia jest też czas, np. o wydruku gadżetów świątecznych musimy pomyśleć dużo wcześniej. To się jednak opłaca i nam, i środowisku!

Przykładem takiego działania są nasze świąteczne gadżety. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych największych klientów zestawy miękkich bombek w woreczku prezentowym. Czerwono-białe ozdoby z ekoskóry zaczęliśmy drukować już w październiku. Zajęły one zaszczytne miejsce obok kostek reklamowych przygotowywanych dla zagranicznych klientów. W ten sposób ograniczyliśmy straty materiału o około ⅕. 

Druk Lateksowy

Uprzedzamy wątpliwości – klient płaci jedynie za wydruk własnych materiałów! 🙂

Smart by Inventini to zbiór wpisów dotyczących naszej firmy, w których prezentujemy sprytne, innowacyjne lub po prostu ciekawe rozwiązania. Nie zawsze zostają one wcielone w 100% w życie, ale tu – na specjalnym blog – mamy szansę pokazać nasze czasem „szalone pomysły”.

 

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies