pl
Skuteczna Promocja Marki Leżaki I Am Rose

Siedziska reklamowe: Czy są one skuteczne w promocji marki?

Siedziska reklamowe to jedna z wielu dostępnych na rynku form reklamy. Jakie cele marketingowe można dzięki nim osiągnąć?

/Blog/Siedziska reklamowe: Czy są one skuteczne w promocji marki?

Siedziska z firmowym nadrukiem to wyjątkowo popularny nośnik reklamy. Spotykamy je w wielu miejscach i przy różnych okazjach. Czy i kiedy warto sięgnąć po taką formę działania? Dziś kilka słów o tym, czy siedziska to sposób na skuteczną promocję marki.

Siedziska reklamowe to rodzaj reklamy wizerunkowej, czyli takiej, która ma sprawić, że Twoja firma, jej produkty lub usługi będą bardziej rozpoznawalne. Jej bezpośrednim celem nie jest zatem sprzedaż, choć bywa ona skutkiem ubocznym takich działań. Do celów takiej kampanii można również zaliczyć budowanie zaufania i pozytywnych relacji, a w efekcie pomoc w zdobyciu lojalnych klientów.

Skuteczna Promocja Marki Pufa Sako Stomatologia
Skuteczna Promocja Marki Leżaki

Rozpoznawalność – siedziska a skuteczna promocja marki

Siedziska z nadrukiem zdecydowanie mogą wzmocnić rozpoznawalność marki. Obecność takich brandowanych siedzisk w danej przestrzeni, jeśli zostanie odpowiednio zaplanowana, przyniesie pozytywne rezultaty. Jak wzmocnić efektywność reklamy? Twoje siedziska z logo powinny się wyróżniać pod względem graficznym czy designu, być umieszczone we właściwym, pozytywnym kontekście i najlepiej, aby stanowiły jedyne miejsce do odpoczynku w danej przestrzeni.

Wybierając siedziska możesz sięgnąć po rozwiązania standardowe jak leżaki reklamowe, pufy czy krzesła, zawsze jednak dobrze jest wprowadzić jakiś element przyciągający uwagę – niestandardowy kolor, ciekawy design. Umysł ludzi nastawiony jest na wyłapywanie elementów wyróżniających się, wykorzystaj to, by zyskać uwagę i budować świadomości marki.

Logowane siedziska powinny być dostosowane do miejsca – kontekstu. Inne rozwiązanie zastosuj w eleganckim biurze, inne w poczekalni gabinetu lekarskiego, a jeszcze inne podczas pikniku na plaży. Siedziska nie powinny sprawiać wrażenia przypadkowych, lecz dobrze przygotowanych i wkomponowanych w przestrzeń.

Jeśli obok siebie znajdzie się kilka różnych siedzisk z różnymi brandami, Twój brand staje się tylko jednym z wielu. Wówczas efektywność reklamy maleje. Aby budzić pozytywne emocje, zagospodaruj całą strefę np. odpoczynku w danym otoczeniu. Spraw, by konkurencja zawsze pozostawała w pewnym oddaleniu.

Skuteczna Promocja Marki Leżaki Tui
Skuteczna Promocja Marki Pufy Fotele Elements

Budowanie zaufania – czy siedziska reklamowe mogą w tym pomóc?

Aby budować zaufanie, marka musi jawić się jako profesjonalna w wielu aspektach, nie tylko tych związanych bezpośrednio z przedmiotem jej działalności. Tu w grę wchodzi także zasada: jak cię widzą, tak cię piszą. Możesz produkować najlepsze piwo, kreować wspaniałe fryzury czy rzetelnie zakładać klimatyzację, ale Twój wizerunek ucierpi, jeśli nie zadbasz o odpowiednią prezentację. Brandowane meble do siedzenia są elementem takiego właśnie wizerunku, świadczą o Twojej uwadze, dokładności, dbałości o szczegóły i komfort klienta.

W przypadku mniejszych firm nie bez znaczenia jest także fakt, że marka z własnym brandowanym wyposażeniem czy gadżetami postrzegana jest jako solidniejsza, stabilniejsza i bardziej godna zaufania.

Tworzenie pozytywnych relacji – jak wspomóc efektywność reklamy?

Wygodne siedzenie to nie tylko miejsce odpoczynku, ale również dobry punkt wyjścia do rozmowy, wspólnego delektowania się kawą czy drobną przekąską. Ludzie stają się bardziej otwarci, gdy mogą razem odpocząć lub zjeść. Nie bez przyczyny te elementy są tak ważne w budowaniu relacji biznesowych.

Wygodne rozłożyste siedzenia jak kanapy, fotele czy pufy sprzyjają budowaniu bardziej partnerskich i mniej oficjalnych relacji. Jeśli zależy Ci właśnie na takim efekcie, zadbaj o to, by któryś z punktów spotkania miał taką “komfortową oprawę”.

Ale tworzenie pozytywnych skojarzeń można potraktować znacznie szerzej. To organizowanie przez markę wydarzeń niezwiązanych wprost z podstawowym przedmiotem jej działania. Mogą być to zarówno wydarzenia sportowe, kulturalne, konferencje branżowe czy zjazdy. Na każdym z nich brandowane siedziska są po prostu niezbędne!

Przypadek wzorcowy – ogródki letnie

Omawiając kwestię siedzisk promocyjnych, trudno nie wspomnieć o chyba najpopularniejszym sposobie ich wykorzystania – ogródkach letnich. Producenci napojów – w tym także alkoholowych – szczególnie upodobali sobie tę formę reklamy – spełnia ona przecież idealnie wszystkie wspomniane cele.

Brandowane siedziska czy parasole działają jak szyld i wyraźnie informują o marce sprzedawanego właśnie w tym miejscu napoju. Co więcej, widoczne z daleka logotypy przypominają i utrwalają świadomość istnienia tego konkretnego sposobu na ugaszenie pragnienia. Eleganckie stoliki, krzesełka i leżaki budzą zaufanie – nic tylko usiąść i rozkoszować się miłymi chwilami. To jest właśnie skuteczna promocja marki:)

 

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies