pl
Namiot Handlowy Zabezpieczenie Przed Wiatrem

Zabezpieczenie namiotu handlowego przed porywami wiatru

Wykorzystywane podczas imprez pod gołym niebem namioty handlowe pozwalają w bardzo łatwy sposób zareklamować wszystko to, co chcemy. Ale, jak wiadomo, warunki pogodowe bywają różne. W przypadku używania namiotów - na pewno nie będzie sprzyjał porywisty wiatr. Dlatego należy wiedzieć, jak skutecznie się przed nim ustrzec. Z naszą pomocą nie będzie z tym żadnego problemu.

/Blog/Zabezpieczenie namiotu handlowego przed porywami wiatru

Namiot handlowy może obecnie pełnić wiele funkcji. Promocja firmy, eventy, wesela, sprzedaż to tylko niektóre z nich. W zależności od przeznaczenia, wielkości, tego, czy konstrukcja będzie stała w jednym miejscu,  a także lokalizacji spełnione muszą być inne wymagania. Jednym z najważniejszych jest to, czy nasz namiot z nadrukiem wytrzyma działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, przede wszystkim wiatru, który w Polsce bywa kapryśny i silny. W jaki sposób zabezpieczyć wystawowy namiot handlowy, by nie obawiać się, że wiatr pokrzyżuje nasze plany, a nawet sprowokuje niebezpieczną sytuację? Przeczytaj nasz wpis!

W jakich rolach występuje najczęściej namiot wystawowy?

Wystawowy namiot spełnia różne funkcje. Od nich zależy jego potencjalna wytrzymałość na wiatr. Eventowy namiot stoi w jednym miejscu zazwyczaj najwyżej kilka dni, a przy niekorzystnych warunkach i tak odwołujemy imprezę. Jednak namiot z nadrukiem bywa mniej tymczasowym elementem zabudowy, na przykład, gdy stanowi przybudówkę do nadmorskiej lub miejskiej restauracji. Stałymi konstrukcjami są również często namioty handlowe o dużych rozmiarach, więc muszą wykazywać się niezawodnością przez wiele miesięcy a nawet lat, niezależnie od pory roku i panujących aktualnie warunków atmosferycznych.

Namioty reklamowe i dostosowanie eventu do pogody

Wybierając eventowe namioty, warto zastanowić się nad tym, jaka pogoda będzie panować w jego trakcie. Oczywiście tę trudno przewidzieć z tak dużym wyprzedzeniem, jednak możemy również korzystać z danych historycznych. Poza tym z grubsza wiadomo, w jakich miejscach kraju wiatr może być wyjątkowo silny o konkretnej porze roku. Z tego względu duże namioty handlowe, jak również mniejszy namiot z nadrukiem muszą zostać potencjalnie dostosowane do możliwych warunków atmosferycznych panujących w trakcie imprezy.

Nawet jeśli nie planujemy wykorzystania wszystkich dostępnych zabezpieczeń, warto zapytać o nie dostawcę namiotu, ponieważ załamanie pogody może nastąpić niespodziewanie, a przecież montaż konstrukcji, w zależności od jej wielkości, rozpoczyna się kilka godzin, ewentualnie kilka dni przed planowanym startem imprezy. Należy również mieć na uwadze, że wielu uroczystości nie sposób odwołać, nawet w przypadku kapryśnej aury – należą do nich zarówno wesela i inne imprezy prywatne planowane znacznie wcześniej, jak i najbardziej doniosłe uroczystości państwowe lub regionalne.

Jaką prędkość wiatru wytrzymuje typowy namiot handlowy?

Namioty handlowe mają rozmaite gabaryty i przeznaczenie, a więc także różną masę. Prędkość wiatru, jaką konstrukcja powinna wytrzymać zależy więc od wielu czynników. Standardowy namiot powinien bez problemu poradzić sobie na wietrze sięgającym 60-80 km/h. Istnieją jednak namioty handlowe, które są znacznie bardziej odporne na szkodliwe działanie wiatru. Namiot reklamowy o odpowiednich wzmocnieniach i doskonale zaprojektowany poradzi sobie z podmuchami wiatru  przekraczającymi 100 km/h.

Namioty Handlowe Lidl

Jak zabezpieczyć namiot wystawowy przed wiatrem?

Jakie są najpopularniejsze metody zabezpieczenia, które pomagają nawet przy silnym wietrze bezpiecznie utrzymać na ziemi namiot handlowy? Promocja wymaga pomysłowości, dlatego sposobów jest całkiem sporo, a wykorzystanie optymalnej zależy między innymi od rodzaju namiotu, jak również typu podłoża w miejscu, gdzie zostanie on ustawiony. W przypadku mniejszych namiotów postawionych na miękkim podłożu zabezpieczenie przeciw wiatrowi stanowią specjalne szpilki, które z założenia pełnią dokładnie taką samą funkcję jak popularne „śledzie” w namiotach kempingowych. Na takim podłożu – trawie lub ziemi, możemy również zastosować linki odciągające z kotwami. W przypadku silnych porywów wiatru można zastosować wszystkie te rozwiązania jednocześnie – zarówno szpilki, jak i linki odciągowe z kotwami.

Dowiedz się więcej o naszym zestawie bezpieczeństwa

Na podłożu twardym – betonie lub asfalcie stosuje się natomiast specjalne obciążniki, które najczęściej mocuje się do nóg stanowiących podpory konstrukcji. Standardem są obecnie obciążniki żeliwne, ale na rynku występują również modele namiotów wystawowych, wyposażone w inne typy obciążenia. Niekiedy stosuje się  obciążniki wypełniane wodą lub piaskiem. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym wpisie dotyczącym tego, jak umocować namiot na twardym podłożu.

Polecamy

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies