pl
Festival Event Party with Hipster People Blurred Background

Czy organizacja imprezy plenerowej jesienią musi być trudna? Udowadniamy, że nie!

Choć organizowaniu imprez plenerowych sprzyja przede wszystkim wiosenna oraz letnia pora, także jesienią jesteśmy w stanie przygotować maksymalnie atrakcyjną imprezę dla jej uczestników. O czym musimy pamiętać, decydując się na podjęcie takiego działania? Oto kilka wskazówek, które na pewno okażą się pomocne.

/Blog/Czy organizacja imprezy plenerowej jesienią musi być trudna? Udowadniamy, że nie!

Jesień, jak prawdopodobnie żadna inna pora roku, jest wyjątkowo kapryśna pod względem pogody. Zimne noce przynoszą ciepłe poranki, a opady deszczu co jakiś czas ustępują miejsca promieniom słońca. Jesień to także czas, gdy wciąż odbywają się imprezy plenerowe. Ich organizacja jest wtedy nieco większym wyzwaniem niż latem, kiedy mamy niemalże stuprocentową gwarancję udanej pogody, nie jest ona jednak niemożliwa. W poniższym artykule udowadniamy, że dzięki odpowiedniemu planowaniu i wykorzystaniu materiałów reklamowych od Inventini może być całkiem prosta!

Po pierwsze – dobrze zaplanuj imprezę

Plan to klucz do sukcesu każdego eventu. Oczywiście różni się on w zależności od charakteru imprezy, ale warto stosować się do kilku uniwersalnych zasad. Zacznij od wybrania odpowiedniego terminu, a następnie określ grupę odbiorców danego wydarzenia. Zaplanuj również budżet, co pomoże Ci w rozplanowaniu wszystkich atrakcji. Zadbaj także o ustalenie dokładnego harmonogramu eventu, dzięki któremu będziesz mógł nadzorować jego przebieg i mieć pewność, że wszystko odbywa się zgodnie z planem. Uwzględnij też wskazówki, które zebraliśmy poniżej, a wszystko z całą pewnością pójdzie po Twojej myśli.

Najlepsza ochrona przed deszczem – namioty eventowe

Organizując event jesienią, musisz być przygotowany na niekorzystne warunki pogodowe. Wielu imprez nie sposób odwołać ze względu na kapryśną pogodę – wystarczy pomyśleć chociażby o weselach, uroczystościach państwowych, czy od dawna planowanych koncertach. Deszcz czy nieprzyjemne podmuchy wiatru mogą sprawić, że ich uczestnicy nie będą się dobrze bawić i szybko wrócą do domu. Na szczęście istnieje sposób, aby zapobiec realizacji takiego scenariusza – to umieszczenie na terenie imprezy namiotów stelażowych. Dzięki nim na głowy Twoich gości nie spadnie nawet kropla deszczu, a event zakończy się sukcesem! Zaznaczamy, że namioty reklamowe od Inventini są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a różnego rodzaju opady nie są w stanie naruszyć świetnego wyglądu znajdujących się na nich nadruków.

Pamiętaj także o solidnym montażu namiotów! Przeczytaj więcej na temat zabezpieczenia namiotu reklamowego przed wiatrem.

Rozgrzej uczestników eventu!

Nie oszukujmy się – chłodniejsze temperatury mogą doskwierać uczestnikom jesiennych imprez. Nie musisz jednak zapewniać im ciepłych kurtek i czapek – są inne sposoby, dzięki którym zapomną o zimnie. Po pierwsze – warto zapewnić gościom odpowiednie rozrywki. Oczywiście zależą one od charakteru imprezy, ale różnego rodzaju gry i zabawy na świeżym powietrzu są zawsze dobrym pomysłem. I to nie tylko na imprezach integracyjnych! Uczestnikom jesiennych eventów można zapewnić także gorące, rozgrzewające napoje, które podniosą temperaturę ich ciał i nadadzą imprezie nieco smaku. Oczywiście podstawą każdego wydarzenia jest atmosfera – to właśnie ona najbardziej wpływa na samopoczucie gości. Jeżeli dopisuje, nikomu nie będą straszne nieco niższe temperatury!

Dowiedz się także, jak zorganizować udany event zimą.

Nie zapominaj o promocji eventu!

Żadna impreza nie zakończy się sukcesem, jeżeli nikt się o niej nie dowie. Zadbaj o to, aby o Twoim jesiennym evencie usłyszało jak najwięcej osób. Upewnij się, że odpowiednio promujesz go w Internecie, a zwłaszcza w social mediach – w dzisiejszych czasach właśnie tam wszyscy szukają informacji o organizowanych imprezach. Warto zainwestować również w tradycyjne formy reklamy takie jak plakaty czy ulotki oraz zatroszczyć się o działania PR-owe – tradycyjne media również powinny rozpowszechnić informacje o Twoim evencie!

Sprawdź, jak wypromować event w social mediach.

Zadbaj o swoje namioty jesienią

Nawet jeśli nie organizujesz eventu jesienią, ale jesteś właścicielem namiotów reklamowych powinieneś o nie zadbać. To pora roku, w której zazwyczaj są one mniej eksploatowane, a więc jest to  świetny moment na ich pielęgnację. Radzimy je wtedy dokładnie oczyścić, używając miękkiej gąbki lub szmatki i płynu do mycia naczyń. Dzięki właściwej, jesiennej pielęgnacji będą one gotowe na wiosenno-letni sezon, podczas którego będą zachwycać świetnym wyglądem i dbać o widoczność Twojej marki.

Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości co do organizacji eventu jesienią, zachęcamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania!

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies