pl
Promocja Marki Falbana Namiotu

Czy namioty reklamowe naprawdę zwiększają widoczność Twojej marki?

Kiedy warto zdecydować się na reklamę za pomocą namiotu? Czy to działa?

/Blog/Czy namioty reklamowe naprawdę zwiększają widoczność Twojej marki?

Na początek anegdota. Przygotowywaliśmy sesję zdjęciową namiotu reklamowego w miejskim parku. Była godzina 9.00 i ruch w tym miejscu był raczej niewielki, ze wskazaniem na minimalny. Namiot również nie należał go specjalnie okazałych – stelażowy 3x3m. Pomimo tego podczas rozstawiania namiotu podeszło do nas kilka osób z pytaniem o to, jaka impreza będzie się tu odbywać. Cześć z tych osób ewidentnie zboczyła z wyznaczonej trasy spaceru, po to tylko, by do nas podejść. Jaki stąd wynika wniosek – namioty reklamowe wywołują zainteresowanie i co więcej, pozytywne skojarzenia. Mieszkańcy utożsamiają je z rozrywką – imprezą. Jak to działa i jak wykorzystać ten fakt do promocji marki.

Promocja marki – kiedy warto wybrać namiot reklamowy

Efektywność reklamy dla małej firmy to kwestia kluczowa. Tu nie ma miejsca na przepalanie marketingowego budżetu. Tymczasem, koszt takiego namiotu to kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych – ceny zaczynają się od nieco ponad 2 tys. i rosną wraz z wielkością namiotu oraz powierzchnią nadruku. Najtańszą, a co za tym idzie najbardziej popularną formą są namioty stelażowe – aluminiowe lub stalowe. Kiedy warto po nie sięgnąć? Namioty te sprawdzą się jako namioty handlowe, stoiska usługowe lub punkty edukacyjno-informacyjne.

Namioty handlowe i usługowe

Szczególnie polecamy te namioty jako stoiska na targowiskach, jarmarkach, festynach, czyli wszędzie tam, gdzie promocja marki polega na tym, by wyróżnić się z tłumu. Nadal większość handlujących decyduje się na bardzo proste, jednokolorowe namioty. Oczywiście pełnią one swoją funkcję praktyczną, jednak stanowią niewykorzystany potencjał marketingowy. Już proste logo i nazwa potrafi przyciągnąć uwagę do marki i przenieść zainteresowanie klientów także na inny obszar działania – np. w internecie. Anonimowego wystawcy nikt w sieci szukał nie będzie!

Co więcej, w tłumie jednokolorowych – zwykle biało-szaro-beżowych namiotów – ten kolorowy jest niczym rajski ptak. Od razu kojarzy się z czymś lepszym, bardziej prestiżowym, eleganckim. Tym samym także oferowane produkty i usługi są lepiej postrzegane. Nie warto rezygnować z takiej przewagi. 

Wniosek: namiot z nadrukiem pozwala wyróżnić się w tłumie oraz podnosi prestiż marki.

Efektywność Reklamy Dla Malej Firmy Namiot Handlowy
Efektywność Reklamy Dla Malej Firmy Namiot Gastronomiczny

Punkty edukacyjno-informacyjne

Bardzo często różnego rodzaju akcje edukacyjne czy społeczne są prowadzone w terenie. Z takiego rozwiązania korzystają np. organizacje promujące badania profilaktyczne, zasady udzielania pierwszej pomocy, ochronę środowiska, wymianę przedmiotów w duchu zero waste… Takim podmiotom zależy nie tylko na budowaniu rozpoznawalności marki, ale również propagowaniu określonej idei. Nadruk na namiocie jest do tego idealnym sposobem.

Na ścianach czy dachu namiotu można umieścić stosowne hasła, ale także całkiem rozbudowane zbiory zasad. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku namiotów handlowych, namiot – punkt edukacyjny może odsyłać do dedykowanej strony internetowej, stanowiąc uzupełnienie działań prowadzonych online.

Namiot Eventowy #Cisneklate
Punkt Edukacyjno Informacyjne Stowarzyszenie

Strefa rozrywki

Nie każda marka może pozwolić sobie na szeroko zakrojone na działania marketingowe jak organizacja dużej strefy relaksu, koncertu czy sponsoring ogólnopolskich zawodów sportowych. Czy to oznacza, że małe firmy powinny zupełnie zrezygnować z takiej formy działania? Absolutnie nie! Tu naprawdę liczy się pomysł. Czasem może to być piknik rodzinny dla pobliskiej szkoły, innym zaś razem miejsce do czytania czy tymczasowa kawiarenka. Każde z tych rozwiązań funkcjonuje niejako obok głównego przedmiotu działania firmy, ale stanowi jej wkład w życie danej społeczności. W ten sposób marka zakorzenia się w miejscu i w świadomości klientów, tworzy pozytywną otoczkę dla postrzegania swoich produktów czy usług, ale także osób w niej pracujących i zarządzających.

W takich przypadkach potrzebne jest miejsce, które firma może oznaczyć jako własne, podkreślając tym samym, że oto właśnie tu jest i działa! Podczas imprez na świeżym powietrzu takim miejscem będzie brandowany namiot. Często są to konstrukcje dość wysokie (mogą mieć nawet 5 m), a zatem przyciągające uwagę i widoczne z daleka. Przewagę może także dać intrygujący kształt namiotu. Zwłaszcza te o budowie pająka czy gwiazdy wyjątkowo przyciągają wzrok.

I tu wrócimy do anegdoty z początku tekstu. Czy wiecie, co robili nasi rozmówcy, podczas gdy my wyjaśnialiśmy, że żadnej imprezy nie organizujemy. Oglądali dokładnie ściany i dach namiotu w poszukiwaniu logo czy informacji, która wyjaśni im, kim jesteśmy!

Wniosek – namiot nie tylko przyciąga uwagę z daleka dzięki swoim rozmiarom i kształtom, ludzie przyglądają się również nadrukom, w poszukiwaniu potrzebnej im informacji.

Efektywność reklamy dla małej firmy – projektowanie zostaw nam

Masz już pomysł, jak wykorzystać wnioski płynące z niniejszego wpisu? Skontaktuj się z nami, a my zaprojektujemy Twój namiot tak, zapewnić jak najlepszą widoczność i rozpoznawalność.

Promocja Marki Namioty Pascal
Promocja Marki Namioty Fan

Polecane namioty

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies