pl
Banda reklamowa trójkątna

Bandy reklamowe jako sposób na promocję firmy podczas wydarzeń sportowych

Bandy reklamowe to nieodłączny element wielu imprez sportowych, ale nie tylko. Dlaczego są tak popularne i które z nich są najlepsze? 

/Blog/Bandy reklamowe jako sposób na promocję firmy podczas wydarzeń sportowych

Lekkie bandy sportowe

Bandy sportowe to jeden z tych produktów, który występuje w bardzo wielu odmianach. Z pewnością nie zdołamy wymienić tu wszystkich. Można spotkać np. składane bandy sportowe wykonane z lekkiego polipropylenu kanalikowego, na który naniesiony jest nadruk z folii samoprzylepnej. Takie bandy często stosowane są na boiskach do siatkówki. To rozwiązanie zarówno dość tanie, jak i wyjątkowo lekkie.

Innym rozwiązaniem reklamowym chętnie wykorzystywanym ze względu na jego lekkość i przenośność są bandy typu sandwich. To nic innego tylko zadrukowane poszycie poliestrowe z tunelem, w którym umieszczono pręt z włókna szklanego. To rozwiązanie niektórzy znają zapewne z namiotów plażowych lub turystycznych.

Tak lekkie bandy w przypadku korzystania z nich na zewnątrz wymagają jednak kotwienia. Mają jeszcze jedno ograniczenie. Posiadają twarde usztywnienia, które mogą zostać złamane.

Miękka banda reklamowa do zadań specjalnych

Szkielet bandy może być jednak zdecydowanie bardziej wytrzymały, a jednocześnie elastyczny. Aby to osiągnąć producenci band sięgają po piankę. Może być to zarówno pianka poliuretanowa, jak i polietylenowa. Zwłaszcza z tej pierwszej może powstać banda ochronna, która jednocześnie pełni funkcje reklamowe. Tego typu bandy, także w niestandardowych rozmiarach możesz znaleźć właśnie u nas. Zobacz nasze piankowe bandy reklamowe!

Na konstrukcję z pianki poliuretanowej nakładamy poszycie z zamkiem. Dzięki temu przekaz reklamowy można w każdej chwili zmienić, zamawiając tylko samo poszycie. W standardzie proponujemy bandy trójkątne o boku 30,35 i 45 cm, ale zarówno wielkość, jak i kształt bandy można zmodyfikować.

Co ciekawe, po  takie bandy coraz częściej sięgają także branże zupełnie niezwiązane ze sportem. Np. korzystają z nich dealerzy samochodowi w swoich salonach.

Przeczytaj także wpis: Sponsor na letnich wydarzeniach sportowych

Niestandardowa banda ochronna

Zaletą band z pianki poliuretanowej jest fakt,że mogą służyć jako banda ochronna, ze względu na swoją elastyczność i wytrzymałość. Odpowiednio duże i dobrze ustawione chronią przed kontuzjami czy urazami. Pewnym ograniczeniem jest natomiast wielkość produktu. Raczej sprawdzi się on podczas użytkowania na określonym obiekcie, niż jako reklama mobilna.

Tego ograniczenia nie ma natomiast miękka banda wykonana z pianki polietylenowej. Płyta pianki wykorzystywana jest jako usztywnienie konstrukcji, którą można w dowolnej chwili złożyć. Kilka band składanych swobodnie zmieści się do samochodu osobowego. Podobniej jak w przypadku omówionym przed chwilą band, także i tu poszycie możesz zmieniać,by dostosować komunikat do okoliczności, bez potrzeby zakupu całego nowego nośnika.

Jako ciekawostkę możemy także wspomnieć bandy dmuchane wentylatorowe. W Inventini realizowaliśmy także taki właśnie projekt specjalny.

Banda dmuchana z wentylarorem

Bandy reklamowe o trwałej konstrukcji

Obecnie liczy się przede wszystkim możliwość szybkiego montażu i modułowość rozwiązań. Nawet sztywne, dość ciężkie bandy piłkarskie muszą być łatwe w obsłudze i efektywne reklamowo. Na szczęście dostępna jest cała gama coraz bardziej nowoczesnych materiałów. Bandy piłkarskie są wykonywane akrylu, epoksydu czy laminatu poliestrowego zbrojonego. Dla wygody do zestawów dołączane są specjalne wózki, umożliwiające szybkie przewożenie band w ramach obiektu.

Stawkę zamykają ciężkie bandy o trwałych elementach konstrukcyjnych. Takie można spotkać zwłaszcza na lodowiskach, gdzie niezbędna jest wytrzymałość. Rozwiązanie to ma charakter stały, a reklama polega po prostu na naniesieniu przekazu na trwałą konstrukcję.

Wisienką na sportowym torcie, jest banda reklamowa ledowa. Te jednak wydaje się zostały zarezerwowane dla największych graczy. Wymogi licencyjne sprawiają, że pojawiają się one na obiektach, gdzie organizowane są wydarzenia najwyższego szczebla. Z reklamowego punktu widzenia takie bandy to prawdziwe Eldorado. Przekaz można zmieniać wielokrotnie, animować, dzięki czemu staje się on wyjątkowo atrakcyjny.

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies