pl
Sponasor na letnich wydarzeniach sportowych

Sponsor na letnich wydarzeniach sportowych – jak się skutecznie reklamować?

Marketing sportowy i reklama na wydarzeniach sportowych to dwie strony tego samego medalu. Z jednej strony mamy zawodnika lub drużynę, który potrzebuje finansowania, z drugiej zaś firmę pragnącą skutecznej reklamy. Jak sprawić, by obie strony były zadowolone?

/Blog/Sponsor na letnich wydarzeniach sportowych – jak się skutecznie reklamować?

Odpowiedź jest prosta – wybrać efektywne formy przekazu. W tym artykule opowiemy o nośnikach, których celem jest reklama podczas wydarzeń sportowych odbywających się latem. Nie będziemy jednak sięgać po te najdroższe, lecz skupimy się na rozwiązaniach dla małych klubów.

Marketing sportowy – czyli jak sobie radzić w małym klubie

Kluczem do sukcesu w marketingu sportowym małych klubów jest zaangażowanie. Zawodnicy i ich rodziny to pierwsze i najważniejsze źródło, dzięki któremu możliwe jest pozyskanie finansowania lub sprzętu. Dlaczego? Ponieważ grupa zaangażowanych osób potrafi ożywić social media, dotrzeć formalnymi i nieformalnymi kanałami do lokalnych firm, przygotować imprezy towarzyszące połączone z pozyskiwaniem środków. Gdy uda się już znaleźć sponsora, jak można się mu “zrewanżować”?

Tu pojawia się przestrzeń dla różnego rodzaju nośników. Z doświadczenia wiemy, że najczęściej stosowaną formą są reklamy na meczu czy zawodach. Ale równie dobrze sponsor otrzymać stałe miejsce np. w siedzibie klubu. W obu przypadkach liczy się doskonałe wyeksponowanie logotypu współpracującej firmy. 

Reklamy na meczu – co się sprawdzi?

Efektownym rozwiązaniem na stadionach, boiskach czy w halach mogą być bandy reklamowe otaczające pole gry. Pełnią one podwójną rolę: reklamową i zabezpieczającą. Dla klubu sportowego takie rozwiązanie to zatem także oszczędność  – nośnik spełnia jednocześnie funkcję praktyczną. 

Przeczytaj także wpis: Bandy reklamowe jako sposób na promocję firmy podczas wydarzeń sportowych

Banda reklamowa Banda reklamowa z nadrukiem

Innym, też na wskroś praktycznym rozwiązaniem, są przenośne słupy dmuchane. Można je swobodnie zabrać ze sobą na mecz do innej miejscowości, by tam także promować sponsora klubu. Taka forma reklamy na stadionach ma sens zwłaszcza, gdy zakres działalności firmy obejmuje teren, gdzie odbywa się mecz. To rozwiązanie atrakcyjne dla tych marek, które chcą być pozytywnie postrzegane w lokalnych społecznościach i kładą nacisk na patriotyzm lokalny. 

Reklama zewnętrzna słupy

Warto wskazać na jeszcze jedno udogodnienie, ważne zwłaszcza przy bardzo ograniczonym budżecie. W przypadku niektórych klubów i zawodników czy imprez sponsorzy zmieniają się z sezonu na sezon lub z wydarzenia na wydarzenie. Wówczas można sięgnąć po wymienne banery, które pozwolą na wyeksponowanie logotypów aktualnych sponsorów. Służą do tego specjalnie przygotowane słupy dmuchane, na które zostały naszyte rzepy pod baner. 

Przed imprezą czy sezonem można zamówić sam baner z nowym zestawieniem i zapiąć go na słup. Dzięki temu reklama na wydarzeniach sportowych będzie zawsze aktualna, bez konieczności ponoszenia kosztów zakupu całego nośnika.

Małe kluby sportowe mogą rozważyć także wykorzystanie flag reklamowych z nadrukiem. To niedrogi, a jednocześnie praktyczny gadżet. Zakup masztu i podstawy jest właściwie jednorazową inwestycją. Potem wystarczy jedynie zmieniać samą flagę, tak aby była aktualna i pięknie się prezentowała.

Flagi reklamowe beach - fizzy-easy

Reklama podczas wydarzeń sportowych – biegi, wyścigi 

Nieco innymi prawami niż reklamy na stadionach, rządzą się takie imprezy, w których zawodnicy muszą dotrzeć z miejsca na miejsce. Kluczowym elementem pozostaje wówczas odpowiednie wykorzystanie pod kątem reklamowym startu i mety, a ta może zostać wyznaczona dosłownie wszędzie – w parku miejskim, przy jakimś obiekcie lub wprost na drodze. 

Naszym zdaniem we wszystkich tych przypadkach sprawdzi się dmuchana brama z nadrukiem. Lekka i przenośna konstrukcja zapewnia naprawdę spektakularny efekt i ogromną swobodę wyboru lokalizacji. Takie bramy mają nawet kilkanaście metrów szerokości, a więc zmieści się pod nimi trasa dużego biegu. Co więcej, podobnie jak w przypadku słupa, brama może mieć wymienne banery zapinane na rzepy.

Brama z wymiennymi banerami Brama z rzepami do banerów

Ale na tym nie koniec możliwości bramy dmuchanej. Odpowiednio przygotowana sprawdzi się jako tło do wręczenia medali. Wyeksponowane wówczas logotypy czy hasła będą prezentowały się pięknie na zdjęciach, które przy takiej okazji wykonywane są szczególnie chętnie. Jak przygotować bramę na taką sytuację? Wystarczy zamówić wersję z wewnętrznym banerem zapinanym za pomocą karabinków.

Brama reklamowa z dużym banerem Brama Pascal w zestawie 

Uzupełnieniem reklamy sponsorskiej podczas biegów mogą być także wspomniane już słupy czy flagi, które dodadzą dodatkowego uroku najważniejszym punktom trasy.  Jak widać możliwości jest wiele, a my zaprezentowaliśmy jedynie wybrane z nich – dostoswane do możliwości lokalnych klubów sportowych.

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies