pl
Zestaw Namiotów Stelażowych

5 wskazówek dotyczących pielęgnacji i czyszczenia namiotów reklamowych

Namioty reklamowe są coraz częściej wykorzystywane przez kolejne osoby lub firmy do budowania własnej popularności podczas festynów i innych spotkań z całymi rodzinami. Aby wypaść w ich oczach jak najbardziej profesjonalnie, warto zadbać o to, by namiot zawsze wyglądał czysto i estetycznie. Jak więc zapewnić mu atrakcyjny wygląd? O tym piszemy poniżej.

/Blog/5 wskazówek dotyczących pielęgnacji i czyszczenia namiotów reklamowych

Chcemy, aby tworzone przez nas namioty służyły Ci przez wiele lat i przyciągały tłumy klientów do Twojej marki. Nie wszystko jest jednak w naszych rękach – wiele zależy również od właściwej pielęgnacji namiotów, która leży po Twojej stronie. Oczywiście z przyjemnością podpowiemy Ci, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę – przestrzeganie poniższych zasad do klucz do sukcesu!

1. Suszenie mokrego namiotu eventowego

Imprezy plenerowe mają to do siebie, że często zaskakują nas warunkami pogodowymi. Namioty reklamowe są skuteczną ochroną przed deszczem, dlatego świetnie się na nich odnajdują. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby po zakończonym evencie nie składać ich, gdy są mokre. Najlepiej odczekać kilka godzin do momentu, aż namiot będzie suchy. Jeżeli z różnych względów jest to niemożliwe, można złożyć wilgotny namiot, jednak jak najszybciej należy go rozłożyć z powrotem i pozwolić mu naturalnie wyschnąć. Nie trzeba rozkładać go całkowicie – wystarczy zadbać o to, żeby tkaniny nie były ze sobą posklejane. Dzięki takiemu postępowaniu poszycie wyschnie, a na namiocie nie powstaną nieestetyczne ślady, zaczernienie, czy nawet pleśń.

2. Oczyszczanie konstrukcji (nóg) namiotu

Konstrukcję namiotu, a zwłaszcza jego nogi należy zawsze utrzymywać w czystości. Pamiętaj o tym przede wszystkim, jeśli był on użytkowany na evencie i stał w błotnistym podłożu! Zawsze przed złożeniem nóg namiotu należy przetrzeć je suchą szmatką, dzięki czemu usuniesz wszelkie zabrudzenia. Jeżeli tego nie zrobisz, piasek czy żwir może zarysować konstrukcję.

namioty reklamowe

3. Transportowanie namiotu reklamowego

Namioty Inventini są bardzo łatwe w transporcie – nie oznacza to jednak, że można byle jak je składać i wrzucać do bagażnika. Warto nieco bardziej się do tego przyłożyć, dzięki czemu zachowają one świetny wygląd na długo. Pamiętaj, aby nie przewozić namiotów bez odpowiednich akcesoriów. Do tego celu warto używać specjalnych pokrowców oraz toreb SAFE, które dołączamy do zestawów. Doskonale osłaniają one konstrukcję i poszycie namiotu, które w innym wypadku może ulec uszkodzeniu chociażby podczas wkładania do samochodu lub przesuwania krawędzi namiotu w skrzyni ładunkowej pojazdu.

4. Czyszczenie namiotów reklamowych od Inventini

Namioty czasem się brudzą – zwłaszcza, jeżeli korzysta się z nich podczas eventów na świeżym powietrzu. Na szczęście ich czyszczenie nie jest trudne, choć najlepiej robić to ręcznie. Umieszczenie całego namiotu w pralce wydaje się niemożliwe – i bardzo dobrze! Mogłoby to spowodować wykruszenie impregnatu, który jest odpowiedzialny za szczelność dachu – to właśnie dzięki niemu podczas imprez plenerowych na nasze głowy nie spada nawet kropla deszczu! Do czyszczenia namiotów używaj gąbki lub miękkiej ściereczki zwilżonej letnią wodą, płynem do mycia naczyń albo innym mało agresywnym detergentem. Nie warto stosować szczotek czy innych ostrych przedmiotów – mogą one spowodować uszkodzenie nadruku. Pamiętaj, aby po dokładnym wyczyszczeniu osuszyć namiot przed złożeniem.

5. Czyszczenie za pomocą myjki – niekoniecznie!

Wiele osób pyta, czy do czyszczenia namiotu można użyć myjki wysokociśnieniowej. Odpowiadamy – można, jednak niesie to za sobą ryzyko usunięcia impregnatu z poszycia, co z kolei, jak wspomnieliśmy wyżej, wiąże się z utratą szczelności poszycia. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na używanie myjki wysokociśnieniowej, pamiętaj, aby podczas czyszczenia odsunąć ją o przynajmniej 50-60 cm od powierzchni tkaniny. Mimo wszystko nie polecamy tej metody i radzimy czyścić namioty ręcznie. Myjki posiadają różne ciśnienia robocze i nawet jeśli będziesz stosował się do wspomnianej zasady, możesz uszkodzić poszycie.

Jeżeli nie rozwialiśmy wszystkich Twoich wątpliwości i wciąż masz pytania związane z pielęgnacją namiotów reklamowych – zachęcamy do kontaktu!

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies