pl
Reklama display na konferencję

Reklama display – która będzie skuteczniejsza podczas konferencji?

Ulubiona odpowiedź specjalistów, w tym tych od marketingu, na dowolne zadane pytanie brzmi: “to zależy”. Nie inaczej jest w przypadku odpowiedzi na pytanie: która reklama display będzie skuteczniejsza podczas konferencji. To zależy … od czasu, miejsca, okoliczności.

/Blog/Reklama display – która będzie skuteczniejsza podczas konferencji?

Czas – jaką reklamę display wybrać, gdy liczy się każda minuta?

Są takie sytuacje, gdy reklamę displayową trzeba zaaranżować bardzo szybko. Co zrobić, gdy takiej reklamy nie mamy, a powinna pojawić się najlepiej już jutro. Tu rozwiązanie tkwi w prostocie i dostępności nośników. Naszym zdaniem najlepszy będzie roll-up.

Ta forma reklamy display jest dostępna w agencjach działających w praktycznie każdym mieście, a usługa ekspresowa sprawia, że dotrze ona do nas nawet tego samego dnia. Nie wzbudzi może zachwytów wyszukaną formą, ale zapewni właściwy “profesjonalny efekt”. Co więcej, ustawienie roll-upa zajmie nie więcej niż kilkadziesiąt sekund. Ta reklama display jest niczym koło ratunkowe, gdy czas nas goni.

Roll up można potraktować  jako ściankę do zdjęć, element aranżacji sceny czy tablicę informacyjną. Ze względu na niewielką wagę można łatwo wykorzystać go zarówno w siedzibie firmy, jak i poza nią. Niska cena nośnika pozwala na każdorazowe zamówienie odpowiedniego do danej sytuacji przekazu.

Jeśli czasu jest nieco więcej, możemy zadbać o zbudowanie całego miejsca do przemawiania – obok ścianki powinna pojawić się także mównica czy lada reklamowa. To miejsce, do którego zawsze podąża wzrok uczestnika konferencji – warto wykorzystać je do prezentowania treści reklamowych.

Roll-upy - reklama display Trybunka reklamowa

Miejsce – jak dobrać reklamy display do danej danej przestrzeni?

Pandemia nauczyła nas, że nie wszystkie wydarzenia muszą odbywać się w realu. Wiele konferencji odbywa się aktualnie on-line. Pojedynczy prelegent może wzmocnić swój przekaz, po prostu ustawiając za swoimi plecami odpowiednio przygotowany materiał graficzny. Najlepiej sprawdzają się roll-upy, ścianki reklamowe czy standy z drobnymi, regularnie ułożonymi wzorami – np. logotypami. Przekaz nie powinien być zbyt “nachalny” graficznie, gdyż wówczas może zakłócać to co najważniejsze, wystąpienie!

Jeśli jednak konferencja ma formę wywiadów z prelegentami prowadzonych w rodzaju studio, to inwestycja będzie zdecydowanie poważniejsza. Najlepiej bowiem sprawdzą się w takim przypadku zestawy. Dobre wrażenie zapewni ekran LED o funkcji ścianki – na którym pojawiają się komunikaty korespondujące z tym, o czym mówią prowadzący i goście. Pozostałe elementy – jak oświetlenie, siedziska reklamowe, stoliki, ozdoby powinny być dobrane do tego dominującego elementu, zarówno pod względem wielkości, jak i stylu. Wtedy nasz przekaz zarówno reklamowy, jak i merytoryczny, zyska odpowiednie wsparcie.

W przypadku konferencji organizowanych w realu, najważniejsze jest miejsce. To ono dyktuje warunki skuteczności naszej reklamy display. Zwróćmy uwagę na wielkość dostępnej przestrzeni, oświetlenie, a także jego styl, aby odpowiednio dostosować do tego nasz nośnik display. W ciemnych pomieszczeniach pozbawionych światła dziennego można pomyśleć o wspomnianych wcześniej ekranach ledowych czy lightboxach, które zapewnią odpowiednią widoczność przekazu. Tradycyjne – niepodświetlone nośniki – mogą okazać się zupełnie nieczytelne, a co za tym idzie nieskuteczne. Wiele z nich można jednak w opcji dodatkowej wyposażyć w praktyczne lampki.

W minimalistycznych pomieszczeniach sprawdzą się intrygujące, przyciągające formą rozwiązania – ścianki z aluminium i laminowanych paneli graficznych lub z naciągniętą grafiką tekstylną. Mogą one przybierać formę łuków czy fal, które doskonale wypełnią przestrzeń, stając się interesującym tłem do konferencji. Przygotowując taką ściankę warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Straciliśmy je w artykule: Ścianka do zdjęć – jak przygotować?

Stand S-shape Lightbox

Jeśli jednak konferencja odbywa się w miejscu o zdecydowanym charakterze – np. zabytkowym, wielobarwnym, ze wzorzystymi ścianami i podłogami, należy wziąć pod uwagę rozwiązanie prostsze. Jakie? Takie które przyciągną uwagę, lecz nie będą powodować niepotrzebnych zgrzytów stylistycznych z otaczającą je przestrzenią. Proste standy czy ścianki tekstylne wydają się tu być dobrym, bardzo elastycznym rozwiązaniem. Przemawia za tym zwłaszcza fakt, że w większości posiada możliwość szybkiej wymiany grafiki.

Okoliczności – jak znaleźć skuteczny sposób na reklamę

Nie zapominajmy także o okolicznościach spotkania. Czy to energetyczna konferencja youtuberów, urzędowa konferencja prasowa, a może połączone ze szkoleniem spotkanie przedsiębiorców z branży pogrzebowej – reklama display ma przyciągać uwagę, ale nie zakłócać odbioru, powinna stanowić niejako naturalny element otoczenia. Właśnie dlatego skuteczny sposób na reklamę to wykorzystanie produktów użytkowych, których płaska powierzchnia działa jak display – siedziska, lady, stoły.

Stoły cateringowe Siedziska reklamowe - kostki reklamowe

Czasem liczy się efekt „wow”, a czasem reklama powinna być dyskretna. Zawsze jednak musimy pamiętać, że na pierwszym planie są uczestnicy konferencji. To oni mają się czuć komfortowo. W prawidłowo przygotowanej konferencji bohaterem wystąpienia jest prelegent, a nie to co dzieje się za jego plecami. Pamiętajmy o tym, szykując skuteczną reklamę display na konferencję.

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies