pl
ścianka do zdjęć

Ścianka do zdjęć – jak przygotować?

Zdjęcie potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów. I faktem jest, że nie zawsze mówi to, co  chcielibyśmy. Często jesteśmy tak skoncentrowani na pierwszym planie, że zapominamy o postaciach i przedmiotach z planu drugiego. Niestety takie sytuacje to często gotowy materiał na mem. I choć większość z nas lubi memy, to raczej nikt nie chciałby zostać jego bohaterem. Jak tego uniknąć? Sposób jest banalnie prosty - firmowa ścianka do zdjęć.

/Blog/Ścianka do zdjęć – jak przygotować?

Firmowa ścianka do zdjęć pomoże bezpiecznie wyeliminować ze zdjęcia pewien chaos, który – być może – panuje w tle. Chodzi zwłaszcza o inne osoby (przypadkowych przechodniów, gapiów), niezbyt urodziwe przedmioty czy po prostu zwykły bałagan 😉

Na co zwrócić uwagę, kupując ściankę do zdjęć?

Kupno, a mówiąc ściślej zamówienie ścianki do zdjęć, wymaga odrobiny refleksji. Nad czym należy się zastanowić? Oto kilka ważnych aspektów:

Wielofunkcyjność

Oczywiście nikt nie zabroni nam kupowania ścianki, która będzie służyła wyłącznie do robienia zdjęć. Warto jednak podkreślić, że dobrze dobrana doskonale spełni dwa zadania: stanie się elementem reklamowej ekspozycji i wygodnym miejscem fotografowania. Trzeba tylko zadbać o odpowiedni nadruk.

Tradycyjnie na ściance do zdjęć pojawiają się niewielkie, regularnie umieszczone logotypy. Jest to trop jak najbardziej słuszny, ale ograniczający wielofunkcyjność takiej ścianki. Jeśli chcemy, aby ścianka działała także jak baner reklamowy, to powinniśmy zadbać o odpowiednie umieszczenie grafiki. Część ścianki należy przeznaczyć na “ustawienie” bohatera zdjęcia. W tym obszarze (ok 80-100 cm) nie powinny znajdować się istotne elementy przekazu, bo po prostu zostaną zasłonięte. Pozostała część to miejsce na umieszczenie istotnego graficznego przekazu.

W części przeznaczonej dla osoby fotografowanej od wysokości od 160 cm w górę nie należy umieszczać elementów, które mogłyby ją ośmieszyć  (podobnych do rogów, skrzydeł, korony itp.) Tu tło ma być jak najbardziej neutralne, jednobarwne, nie jaskrawe. Warto tego dopilnować na etapie projektowania. Duże napisy i logotypy można umieszczać z boku. Jeśli będą one znajdowały się na wysokości głowy czy ramion naszego “bohatera”, zostaną ładnie wyeksponowane. Umieszczone zbyt nisko, mogą “nie załapać się do kadru” lub wyglądać śmiesznie.

ścianka do zdjęć

Przykład grafiki na ściance (strona różowa może być zagospodarowana np. przez zdjęcie, lub bardziej rozbudowany graficznie przekaz).

ścianka do zdjęć

ścianka do zdjęć

Rozmiar

Ścianka do zdjęć w w przeciwieństwie do standardowej powinna być dość szeroka. Około 1 metra ścianki “zajmie” osoba fotografowana. Na pozostałej przestrzeni trzeba umieścić najważniejsze elementy grafiki. W efekcie ścianka, aby spełniała swoją funkcję, musi mieć więcej niż 1,5 m szerokości (najlepiej około 2 metrów). Ścianka powinna też być stosunkowo wysoka – powyżej 2 metrów, tak aby w przypadku osób nieco wyższych dawała stosową przesłonę także powyżej głowy. Zapewni to odpowiedni kadr do zdjęć.

Waga

Dobrze zadbać, aby ścianka była mobilna. Dobra ścianka do zdjęć powinna mieć aluminiową konstrukcję, co zapewni jej odpowiednią lekkość. Jednakże kluczowe dla stabilności elementy (np. nóżki) najlepiej, by były wykonane ze stali. Bezpieczeństwo to podstawa! W efekcie duża ścianka nie powinna ważyć więcej niż 10 kg.

Rozkładanie

Dobra ścianka to taka, która się szybko rozkłada i łatwo można wymienić jej grafikę. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są klipsy samozatrzaskowe i napinanie grafiki za pomocą zamka błyskawicznego. Jak w praktyce wygląda ustawianie ścianki? Najpierw składamy stelaż systemowy, a następnie nasuwamy na niego materiałowe poszycie.

Rolę ścianki do zdjęć może także pełnić stand reklamowy czy ściana, którą tworzą pufy kostki piankowe z nadrukiem. Tu zasady są właściwie takie same. Po prostu na początku warto popatrzeć na całą konstrukcję, przez pryzmat tego, że ma być ona tłem, a najważniejszym elementem jest fotografowany czy filmowany człowiek. Udanych sesji i wywiadów!

Przeczytaj także: Reklama display – która będzie skuteczniejsza podczas konferencji

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies