pl
Projektowanie Namiotów Reklamowych

Poradnik – Jak projektować skuteczny namiot reklamowy?

Projektując namioty reklamowe warto zastosować się do kilku prostych wskazówek. Dzięki temu namiot będzie elegancki, reklama czytelna i efektowna, a całość możesz wykorzystać podczas różnych wydarzeń.

/Blog/Poradnik – Jak projektować skuteczny namiot reklamowy?

Oczywiście niesłychanie rzadko zdarza się, że projektujemy namiot reklamowy od A do Z dla konkretnego klienta. Zwykle projekt dotyczy tylko strony graficznej i dziś skupimy się właśnie na tym elemencie. Jak zaprojektować skuteczne namioty reklamowe? Przeczytaj nasze wskazówki!

Korzystaj z szablonów

Projektowanie namiotu reklamowego odbywa się na wcześniej przygotowanych szablonach, które pomagają w prawidłowym ustawieniu grafik. Na każdym szablonie kolorowymi liniami zaznaczone są 3 obszary.

Obszar brutto – linia oznaczająca wykrój projektu przed szyciem. Pamiętaj, aby tło sięgało do tej linii.

Obszar netto – linia oznaczająca miejsce szycia. Wszystkie grafik przechodzące między częściami produktu, powinny kończyć się w tym miejscu.

Safe Zone – tu ułóż grafikę i ważne elementy, dzięki temu będziesz mieć pewność, że nic nie zostanie ucięte lub ułożone za blisko krawędzi produktu.

Oczywiście w Inventini nie musisz tego robić sam, nasi graficy przygotują projekt dla Ciebie, zgodnie z Twoimi wytycznymi. Czasem jednak zdarza się, że nasi klienci mają własnych doświadczonych grafików, wówczas udostępniamy gotowe szablony, a powyższe uwagi bardzo się przydadzą.

Zadbaj o jakość grafik

Grafiki namiotów w przeciwieństwie do billboardów podziwiane są zarówno z bliska, jak i z daleka. Dlatego, aby doskonale się prezentowały, muszą być odpowiedniej jakości. Używaj lub przekaż nami grafiki wektorowe. Grafiki rastrowe powinny mieć powyżej 72 DPI przy skali 1:1.

Co z tego wynika? Jeśli chcemy wydrukować zdjęcie na standardowej ścianie 3×2 m, to aby ładnie się prezentowało musi mieć około 6000×4000 px. W przypadku darmowych zdjęć stockowych czasem takie wymogi trudno spełnić.
Nasz grafik uprzedzi Cię o tym, że zdjęcie czy grafika są zbyt słabej jakości i wówczas tylko od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na ich wykorzystanie.

Zwłaszcza w przypadku logotypów szalenie istotną kwestią jest sprawa kolorów. Aby były one takie, jak oczekujesz, przekaż nam swoją księgę znaku, a jeśli jej nie masz, kolory opisane w CMYK lub Pantone Solid Coated.

Ogranicz ilość przekazywanych informacji

Skup się na najważniejszych informacjach. Przechodząc obok namiotu, klient zapewne odniesie tylko “ogólne wrażenie” – szczegółowych informacji, zwłaszcza gdy jest ich dużo, po prostu nie zauważy, a tym bardziej nie zapamięta.

Te najważniejsze informacje to logo i nazwa firmy, ewentualnie claim. Czasem nawet z nazwy możesz zrezygnować, gdy logo jest wystarczająco rozpoznawalne lub zawiera nazwę. Dane kontaktowe? Jeśli są konieczne, wybierz jeden – ten najważniejszy dla Ciebie sposób kontaktu: nazwę strony, adres e-mail lub numer telefonu.

Gdy potrzebujesz umieścić na namiocie nazwę imprezy, to możesz skorzystać z rozwiązania z wymiennymi banerami na rzepy. W ten sposób namiot nie straci nic ze swej uniwersalności, i będziesz go mógł wykorzystać także podczas innych imprez – wymieniając tylko baner z jej nazwą. Funkcję “wymiennego baneru” może także pełnić jedna lub wszystkie ściany namiotu. To dobre miejsce do umieszczenia (zwłaszcza w dolnym panelu) zestawu logotypów sponsorów lub współorganizatorów – np. obowiązkowych informacji o dofinansowaniu z UE.

Podsumowując: dużo lepsze wrażenie i efekty niż mnogość napisów i informacji zapewniają zdjęcia, intrygujące wzory czy grafiki. Skromne napisy na białym tle także prezentują się elegancko. Oto przykłady:

Projektowanie Województwo Podlskie
Projektowanie Namiot Tour
Projektowanie Namiot Jastrzębie Zdrój
Projektowanie Namiot Electrolux

Wybierz najlepsze miejsce

Projektowanie namiotu reklamowego stelażowego jest stosunkowo proste. Cały namiot to doskonała powierzchnia reklamowa. Do tych celów nadaje się zarówno dach, falbana, jak i ściany namiotu. Każda z tych płaszczyzn zapewnia dobrą widoczność i dużo miejsca.

Ze względów estetycznych warto zamówić dach z dwustronnym nadrukiem. Dzięki temu będzie się on doskonale prezentował także od wewnątrz. Po wewnętrznej stronie dachu lepiej jednak zamieścić zdjęcie lub wzór niż np. logo i napis. Idealnym miejscem na te elementy będą natomiast wewnętrzne ściany. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku dachu, także ściany mogą bowiem mieć nadruk z obu stron.

Jeśli chodzi o namioty dmuchane, to kluczowe znaczenie dla umieszczenia nadruku mają dach oraz ściany. Nogi namiotów dmuchanych to już zupełnie inna historia.

W przypadku namiotów wentylatorowych (w Inventini namioty z Linii Fan) nogi namiotu schodzą się na szczycie po zewnętrznej stronie dachu. Mają one znaczną średnicę i można na nich umieścić wzór lub niewielki symbol (nie większy niż jedna z części nogi – tzw. beczka).

W namiotach stałociśnieniowych (w Inventini namioty z Linii Pascal) najlepiej posłużyć się wyłącznie kolorem. Nogi namiotu są zwykle czarne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by miały dowolny kolor. Dzięki temu można albo je zamaskować (dobierając kolor nóg do koloru dachu), albo wręcz przeciwnie – dodać przyciągający uwagę kolorowy akcent.

 

 

Projektowanie Namiot Stanley
Projektowanie Namiot Decathlon
Projektowanie Namiot Baltic Hub
Projektowanie Namiot Pascal
Projektowanie Namiot Dziewiećsił
Projektowanie Namiot Cobra

Kolorowe printy to domena startentów jednomasztowych. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku namiotów stelażowych, cała powierzchnia może zostać pokryta kolorowym nadrukiem. Ten nadruk może zarówno przechodzić przez poszczególne części (kliny) namiotu, jak i uwzględniać podział na 8 części. Przykłady poniżej.

Co ciekawe, największe Startenty zwykle są jednokolorowe z subtelnym logo, i prawdę mówiąc, takie podobają się nam najbardziej. Białe, beżowe czy w odcieniu lekkiej szarości, doskonale prezentują się na imprezach o uroczystym charakterze. Im więcej kolorów czy wzorów, tym Startent nabiera bardziej wesołego, dziecięcego charakteru.

Projektowanie Namiot Startent Rozowy
Projektowanie Namiot Startent Jastrzębie Zdrój

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies