pl
Najnowsze trendy w reklamie

Najnowsze trendy w reklamie dla firm na 2022

Co oczywiste, nie jesteśmy fachowcami od e-commerce czy social mediów, więc nasze spostrzeżenia dotyczące najnowszych trendów na 2022 rok będą dotyczyć tego, na czym się znamy - reklamy zewnętrznej o eventowym charakterze. Jakie najnowsze trendy w reklamie tego typu dostrzegliśmy i szacujemy, że będą nadal rozwijać się w nowym roku?

/Blog/Najnowsze trendy w reklamie dla firm na 2022

Reklama dla firm – personalizacja level hard

Oczywiście ten trend nie jest niczym nowym. Indywidualne nadruki na różnego rodzaju nośnikach reklamowych to przecież standard. Co zatem się zmieniło? Tu już nie chodzi o drobne zmiany dla klienta – wprowadzanie przeróbek w produktach, dodawanie udogodnień, nanoszenie logotypów itp., lecz o projektowanie całych nośników zgodnie z zamierzeniami zamawiającego. Coraz więcej firm na to stać i coraz więcej wykonawców decyduje się na przygotowanie prototypowych rozwiązań dla marek. To już nie jest trend tylko dla największych graczy!

Mijający rok w Inventini obfitował w wymagające realizacje, o czym pisaliśmy już na naszym blogu, zaskakująca była jednak ich ilość. To nie pojedyncze przypadki, lecz coraz częstszy wymóg, by otrzymać zlecenie. Zewnętrzna reklama dla firm stała się indywidualna. Klienci proszą o repliki swoich produktów w różnych technologiach, sami chcą określać rozmiary, kształty poszczególnych nośników. Rozważają różne rodzaje oświetleń, a nawet możliwość odtwarzania dodatkowo komunikatów głosowych, które np. nadają słupy stałociśnieniowe. Wspólnie z nami tworzą interesujące ich rozwiązania od podstaw.

Prace nad produktem Testowanie produktu - Majonez Fan

Prace nad 6-metrowym słoikiem w technologii wentylatorowej.

Przeczytaj wpis: Kastomizacja produktu czyli szyte na miarę

Reklama dla biznesu – samodzielność = niezależność

Może to skutek niepewnych czasów pandemii, ale także w kwestii reklamy klienci chcą być coraz bardziej niezależni i samodzielni. Stoisko targowe czy eventowe – które dawniej wymagało obsługi przez firmę montażową – dziś ma powstać w kilka godzin, najlepiej z udziałem wyłącznie własnych pracowników. Dlatego zamawiając produkty firmy, przykładają coraz większą wagę do szeroko rozumianej łatwości użytkowania.

W efekcie reklama dla biznesu ma być nie tylko zindywidualizowana i efektowna, ale również lekka, łatwa w transporcie i nieskomplikowana w montażu. Wszystkie niezbędne narzędzia muszą znaleźć się w zestawie, a sam zestaw ma być możliwy rozłożenia nawet na kompletnym odludziu. Agregaty, nagrzewnice, brak stałego podłączenia do prądu to zagadnienia, które pojawiają się coraz częściej w rozmowach handlowych. No i oczywiście nieśmiertelne pytanie – w ile osób to rozłożymy!

Klienci oczekują przygotowania indywidualnych, bardzo szczegółowych instrukcji montażu, najlepiej filmowych. Coraz częstsze są także prośby o przeszkolenie ekip eventowych. To również wykonawca musi uwzględniać w swoich działaniach 🙂

Stare – nowe trendy w reklamie podczas eventów

W 2021 roku wszystko zrobiło się jakby większe 🙂 Większe namioty reklamowe, większe bramy startowe, większe repliki. Skąd takie zainteresowanie największymi możliwymi rozwiązaniami? Mamy własną teorię dotyczącą tego trendu. Oczywiście, to skutek pandemii. Spotkania na świeżym powietrzu stały się bezpieczniejszą alternatywą dla wydarzeń w obiektach zamkniętych. Przewidujące firmy zainwestowały więc więcej w reklamę, która doskonale prezentuje się na otwartej przestrzeni. A tu liczy się rozmach!

Czy ten trend się utrzyma? Cóż, reklama zawsze miała przyciągać uwagę, a rozmiar XXL doskonale służył do realizacji tego celu. Powrót do normalności może jednak sprawić, że gigantyczne nośniki reklamy eventowej będą rzadziej gościć w naszym krajobrazie.

Oczywiście niniejsze podsumowanie roku 2021 i wróżby dotyczące nowego roku są oparte w większości na obserwacji naszych klientów. A Wy zauważyliście jakieś inne nowe trendy w reklamie eventowej? Napiszcie do nas może wspólnie wbijemy się w ten trend!

Przeczytaj również: Reklama nie musi być nudna

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies