Kiedy wybrać leżaki drewniane, a kiedy leżaki metalowe

Inventini 9 Blog 9 Kiedy wybrać leżaki drewniane, a kiedy leżaki metalowe

Dokonując zakupu leżaka, nie zawsze zastanawiamy się nad materiałem, z jakiego został on wykonany. Często decydujące znaczenie odgrywa estetyka i funkcjonalność. Tymczasem również materiał odgrywa bardzo ważną rolę. Od niego zależy trwałość, a także praktyczne zastosowanie.

Najczęściej wybierane produkty to te, które wykonane zostały z drewna lub metalu. Drewno jest oczywiście najbardziej naturalne, dlatego cieszy się bardzo dużą popularnością. Konstrukcje metalowe są z kolei bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Metalowe ramy są zarówno lekkie, jak i funkcjonalne.

Każde z rozwiązań posiada określone wady i zalety. Oferta rynkowa jest bardzo rozbudowana, dlatego też przy podejmowaniu ostatecznych decyzji warto wziąć pod uwagę szereg różnorodnych kryteriów, takich jak trwałość, stabilność, wygoda, estetyka, praktyczność, jakość i cena.

Leżaki wykonane z drewna

Drewno jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów służących do produkcji leżaków. Taki surowiec umożliwia produkcję zarówno prostych, klasycznych leżaków, jak i takich o bardziej fantazyjnych kształtach.

Wykorzystane drewno może być różnego pochodzenia. W przypadku tańszych egzemplarzy można wykorzystać drewno sosnowe, które jednak jest bardziej podatne na ewentualne uszkodzenia. Droższe są leżaki, do których produkcji wykorzystane zostało drewno eukaliptusa. Jest ono bardzo odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Dużą zaletą leżaków drewnianych jest przede wszystkim ich estetyka, której próżno szukać w produktach wykonanych z innych materiałów. Leżaki drewniane są ciepłe i naturalne. Dzięki temu idealnie adaptują się do każdej przestrzeni. To dokonała propozycja dla każdego, kto ceni prostotę, funkcjonalność i elegancję.

Leżaki metalowe

W leżakach wykonanych z metalu często stosowany jest stelaż wykonany z aluminium. To dobre rozwiązanie, ponieważ gwarantuje odpowiednią wytrzymałość oraz nowoczesny wygląd. Aluminium doskonale sprawdza się w plenerze, gdyż jest to materiał odporny na niekorzystne czynniki zewnętrzne oraz nie wymaga stosowania specjalnego zabezpieczenia.

Leżaki metalowe są jednak przeznaczone głównie dla miłośników designerskich mebli. Nie są tak naturalne jak ich odpowiedniki wykonane z drewna i dlatego mogą nie przypaść do gustu każdemu.

Stabilność i bezpieczeństwo

Bardzo ważnym elementem każdego leżaka jest odpowiednia stabilność konstrukcji. Przekłada się to przede wszystkim na bezpieczeństwo jego użytkowania. Duże znaczenie ma w tym przypadku wybór odpowiedniego materiału, z którego wykonany został leżak.

Zdarza się, iż leżaki metalowe, które na pierwszy rzut oka mają stabilną konstrukcję, mogą być niewłaściwie wyprofilowane i wywrotne. Należy więc zwracać dużą uwagę na odpowiednią jakość wykonania każdego produktu. Najlepiej zaopatrywać się w leżaki u sprawdzonego dostawcy, takiego jak firma Inventini.

Nie tylko wypoczynek

Należy pamiętać o tym, że w obecnych czasach leżaki nie wiążą się już wyłącznie z relaksem i spędzaniem wolnego czasu w plenerze. Oczywiście ich walory użytkowe i komfort w dalszym ciągu pozostają bardzo ważnymi aspektami, jednak wprowadzenie na rynek produktu, jakim jest leżak reklamowy, umożliwiło przedsiębiorcom wprowadzenie nowej formy marketingu.

Leżak, na którym umieszczone zostanie firmowe logo, przyciągnie oko wielu potencjalnych klientów. Co ważne, to bardzo atrakcyjna forma reklamy, lepiej odbierana niż tradycyjne banery reklamowe. Leżak kojarzy się z czymś przyjemnym i budzi pozytywne odczucia. Poza tym klient, oprócz uzyskania informacji reklamowej, może skorzystać z leżaka. Dlatego produkt doskonale sprawdzi się przede wszystkim w punktach gastronomicznych, kawiarniach i wszędzie tam, gdzie można spędzić przyjemnie czas na powietrzu.

Leżaki w dzisiejszych czasach są więc produktem niezwykle uniwersalnym. Za ich pomocą można w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń znajdującą się przed lokalem i przyciągnąć większą liczbę klientów. Stworzenie przyjaznego miejsca, w którym można poczuć się zrelaksowanym, może stanowić klucz do sukcesu.

Reklama na lato – 3 wakacyjne pomysły na trudne czasy

Aktualnie wiele firm zastanawia się jak przygotować się do sezonu letniego. Nic nie wskazuje na to, by do tego czasu...
Read More
Reklama na lato – 3 wakacyjne pomysły na trudne czasy

Marketing sportowy w małych klubach

Marketing sportowy w akademiach piłkarskich i lokalnych klubach sportowych jest bardzo ważnym elementem działalności. Wpływa bowiem nie tylko na sytuację...
Read More
Marketing sportowy w małych klubach

Wakacyjny zestaw reklamowy – pytania i odpowiedzi

Tak, tak, wiemy - do lata jeszcze daleko, ale trzeba być przygotowanym, bo nigdy nie wiadomo, kiedy zrobi się ciepło....
Read More
Wakacyjny zestaw reklamowy – pytania i odpowiedzi

Wesele pod namiotem

Wesele pod namiotem odbywające się w plenerze to rozwiązanie dotychczas znane w naszym kraju głównie z amerykańskich filmów. Jednak w...
Read More
Wesele pod namiotem

Torba na kółkach do trybunki reklamowej

Bo życie trzeba sobie ułatwiać Produkty z linii Pascal są relatywnie lekkie, zwłaszcza w porównaniu ze zbliżonymi gabarytowo produktami tradycyjnymi....
Read More
Torba na kółkach do trybunki reklamowej

Nakładki na krzesła – jak wdrożyć zasady w związku z COVID-19

Wielu z nas z utęsknieniem czekało na informację, że kina, teatry czy filharmonie mogą już być otwarte. I choć nie...
Read More
Nakładki na krzesła – jak wdrożyć zasady w związku z COVID-19

Pisanka Pascal – ozdoba wielkanocna do galerii

Uff, galerie handlowe już otwarte, życie powolutku wraca do normy. Długo trwaliśmy w niepewności co do tego, jak będzie wyglądał...
Read More
Pisanka Pascal – ozdoba wielkanocna do galerii

Drukowanie w wersji smart

Sprytne drukowanie Wiecie już, że staramy się wcielać w życie rozwiązania praktyczne, korzystne dla naszego środowiska czyli po prostu smart....
Read More
Drukowanie w wersji smart

Zero Waste by Inventini

Czy jest Zero Waste i czy można go stosować w zakładach pracy? Zero Waste do właściwie sposób życia, w którym...
Read More
Zero Waste by Inventini

Jak maseczki uratowały Inventini – podsumowanie roku

Rok 2020 przyniósł ze sobą wiele nieoczekiwanych wydarzeń i jednocześnie wyzwań. Oczywiście, największym z nich była epidemia koronawirusa. Dotknęła ona...
Read More
Jak maseczki uratowały Inventini – podsumowanie roku