pl
Leżak Reklamowy Inventini

Kiedy wybrać leżaki drewniane, a kiedy leżaki metalowe

Dokonując zakupu leżaka, nie zawsze zastanawiamy się nad materiałem, z jakiego został on wykonany. Często decydujące znaczenie odgrywa estetyka i funkcjonalność. Tymczasem również materiał odgrywa bardzo ważną rolę. Od niego zależy trwałość, a także praktyczne zastosowanie. Dowiedz się więcej o materiałach, z których wykonywane są leżaki.

/Blog/Kiedy wybrać leżaki drewniane, a kiedy leżaki metalowe

Najczęściej wybierane produkty to te, które wykonane zostały z drewna lub metalu. Drewno jest oczywiście najbardziej naturalne, dlatego cieszy się bardzo dużą popularnością. Konstrukcje metalowe są z kolei bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Metalowe ramy są zarówno lekkie, jak i funkcjonalne.

Każde z rozwiązań posiada określone wady i zalety. Oferta rynkowa jest bardzo rozbudowana, dlatego też przy podejmowaniu ostatecznych decyzji warto wziąć pod uwagę szereg różnorodnych kryteriów, takich jak trwałość, stabilność, wygoda, estetyka, praktyczność, jakość i cena.

Leżaki reklamowe wykonane z drewna

Drewno jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów służących do produkcji leżaków. Taki surowiec umożliwia produkcję zarówno prostych, klasycznych leżaków, jak i takich o bardziej fantazyjnych kształtach.

Wykorzystane drewno może być różnego pochodzenia. W przypadku tańszych egzemplarzy można wykorzystać drewno sosnowe, które jednak jest bardziej podatne na ewentualne uszkodzenia. Droższe są leżaki, do których produkcji wykorzystane zostało drewno eukaliptusa. Jest ono bardzo odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Dużą zaletą leżaków drewnianych jest przede wszystkim ich estetyka, której próżno szukać w produktach wykonanych z innych materiałów. Leżaki drewniane są ciepłe i naturalne. Dzięki temu idealnie adaptują się do każdej przestrzeni. To dokonała propozycja dla każdego, kto ceni prostotę, funkcjonalność i elegancję.

Leżaki metalowe

W leżakach wykonanych z metalu często stosowany jest stelaż wykonany z aluminium. To dobre rozwiązanie, ponieważ gwarantuje odpowiednią wytrzymałość oraz nowoczesny wygląd. Aluminium doskonale sprawdza się w plenerze, gdyż jest to materiał odporny na niekorzystne czynniki zewnętrzne oraz nie wymaga stosowania specjalnego zabezpieczenia.

Leżaki metalowe są jednak przeznaczone głównie dla miłośników designerskich mebli. Nie są tak naturalne jak ich odpowiedniki wykonane z drewna i dlatego mogą nie przypaść do gustu każdemu.

Stabilność i bezpieczeństwo

Bardzo ważnym elementem każdego leżaka jest odpowiednia stabilność konstrukcji. Przekłada się to przede wszystkim na bezpieczeństwo jego użytkowania. Duże znaczenie ma w tym przypadku wybór odpowiedniego materiału, z którego wykonany został leżak.

Zdarza się, iż leżaki metalowe, które na pierwszy rzut oka mają stabilną konstrukcję, mogą być niewłaściwie wyprofilowane i wywrotne. Należy więc zwracać dużą uwagę na odpowiednią jakość wykonania każdego produktu. Najlepiej zaopatrywać się w leżaki u sprawdzonego dostawcy, takiego jak firma Inventini.

Nie tylko wypoczynek

Należy pamiętać o tym, że w obecnych czasach leżaki nie wiążą się już wyłącznie z relaksem i spędzaniem wolnego czasu w plenerze. Oczywiście ich walory użytkowe i komfort w dalszym ciągu pozostają bardzo ważnymi aspektami, jednak wprowadzenie na rynek produktu, jakim jest leżak reklamowy, umożliwiło przedsiębiorcom wprowadzenie nowej formy marketingu.

Leżak, na którym umieszczone zostanie firmowe logo, przyciągnie oko wielu potencjalnych klientów. Co ważne, to bardzo atrakcyjna forma reklamy, lepiej odbierana niż tradycyjne banery reklamowe. Leżak kojarzy się z czymś przyjemnym i budzi pozytywne odczucia. Poza tym klient, oprócz uzyskania informacji reklamowej, może skorzystać z leżaka. Dlatego produkt doskonale sprawdzi się przede wszystkim w punktach gastronomicznych, kawiarniach i wszędzie tam, gdzie można spędzić przyjemnie czas na powietrzu.

Leżaki reklamowe w dzisiejszych czasach są więc produktem niezwykle uniwersalnym. Za ich pomocą można w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń znajdującą się przed lokalem i przyciągnąć większą liczbę klientów. Stworzenie przyjaznego miejsca, w którym można poczuć się zrelaksowanym, może stanowić klucz do sukcesu.

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies