pl
Zdjęcie Ludzie Event Konferencja

5 sposobów na skuteczny event marketing w firmie

W czasach, w których niemal wszyscy korzystają z Internetu, reklamowanie własnych usług za jego pośrednictwem stanowi już powszechnie stosowaną technikę. Aby jednak była ona maksymalnie skuteczna, przed rozpoczęciem każdej kolejnej kampanii należy pamiętać o pięciu sposobach, za sprawą których przyniesie oczekiwany sukces. Co mamy w tej chwili na myśli?

/Blog/5 sposobów na skuteczny event marketing w firmie

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej firm przenosi się do Internetu. Dotyczy to także działań marketingowych – statystyki pokazują, że polscy przedsiębiorcy z roku na rok chętniej inwestują w reklamę on-line, np. na Facebooku czy w wyszukiwarkach. W ten sposób powstaje pewna luka, którą inni mogą wykorzystać. Gdzie ona się znajduje? W miejscu, w którym możesz spotkać się z ludźmi, którzy mogą być zainteresowani Twoim produktem – na evencie.

Dlaczego warto inwestować w event marketing?

Event marketing to bardzo skuteczna metoda promocji. Takie wydarzenia dają Ci okazję do tego, aby spotkać żywego człowieka i przedstawić mu swoją ofertę. Możesz mu pokazać, jak coś działa, możesz rozwiać jego ewentualne wątpliwości, ale przede wszystkim możesz dać się polubić. Wiele firm nie bierze tego pod uwagę w swojej strategii marketingowej, ponieważ obawia się, że organizacja eventu to zbyt duże i zbyt drogie przedsięwzięcie. Jeżeli Ty też tak myślisz, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – wcale nie musisz organizować własnego eventu! Możesz przyłączyć się do innych! Oto lista 5 wydarzeń, podczas których spotkasz swoich przyszłych klientów.

1. Konferencje i targi branżowe

Targi branżowe to w dalszym ciągu jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby wypromować swoją firmę, spotykając się z ludźmi i przedstawiając im swój produkt w bezpośredniej rozmowie. Wielu ludzi chętnie na nie przychodzi, ponieważ chce odkryć nowe marki. Najważniejsze jest jednak to, że znaczna część z nich przychodzi na targi z intencją zakupu czegoś ciekawego, dlatego dużo łatwiej do nich dotrzeć ze swoim przekazem.

2. Lokalne wydarzenia sportowe i kulturalne

Aby zaprezentować swoją markę szerszej publiczności, warto przyłączyć się do organizacji jakiegoś wydarzenia jako partner biznesowy. To szczególnie dobry pomysł, jeśli działasz lokalnie, np. w jednym mieście lub regionie. Wchodząc we współpracę z organizatorami np. zawodów sportowych czy koncertów, możesz zaproponować przygotowanie nagród dla uczestników konkursów albo upominków dla odwiedzających wydarzenie gości. Dzięki takim eventom promocyjnym zaprezentujesz swój produkt swoim potencjalnym klientom i z pewnością zostaniesz przez nich zapamiętany.

3. Akcje charytatywne

Jeżeli chcesz zbudować pozytywny wizerunek swojej firmy, możesz wziąć udział w wybranej imprezie charytatywnej poprzez wsparcie finansowe lub specjalnie przygotowane paczki z podarunkami dla osób potrzebujących. W ten sposób jednocześnie zrobisz coś dobrego i przedstawisz swoje przedsiębiorstwo jako firmę odpowiedzialną społecznie. Możesz także wraz ze swoimi pracownikami zaangażować się w takie wydarzenie na zasadzie wolontariatu. Najlepszą rolą dla firm jest wolontariat przy rejestracji uczestników, ponieważ tam poznasz najwięcej ludzi. Jeżeli organizatorzy wydarzenia się na to zgodzą, możesz w tym miejscu rozdawać drobne upominki, wizytówki lub pracować w koszulce z logo firmy.

4. Prelekcje i szkolenia

Dobrym sposobem na to, aby promować swoją markę, jest branie udziału w różnego rodzaju konferencjach i prelekcjach w charakterze prelegenta lub szkoleniowca. Dzięki takim działaniom budujesz wizerunek eksperta, który zna się na rzeczy i tym samym stajesz się najlepszą wizytówką własnej firmy. Jeżeli Twoje wystąpienie będzie wystarczająco ciekawe i charyzmatyczne, uczestnicy wydarzenia chętnie podejdą do Ciebie po Twoim wykładzie, a od tego momentu już prosta droga, aby zdobyć nowego klienta lub przynajmniej zainteresować go Twoją ofertą.

5. Wydarzenia klubów branżowych i spotkania sieciujące

Jeżeli Twoją grupą docelową są osoby związane z konkretną dyscypliną, warto wybrać się na spotkanie klubu branżowego lub na wydarzenie networkingowe. Szczególnie efektywnym jest udział w tym drugim typie wydarzeń – uczestnicy spotkań networkingowych chcą poznać innych i dowiedzieć się, czym się zajmują, dlatego zainteresowanie ich Twoją działalnością nie powinno stanowić dla Ciebie problemu.

Podsumowanie

Jak widzisz, sposobów na to, aby zaprezentować się na evencie, nie będąc jego organizatorem, jest naprawdę wiele. Biorąc udział w takich wydarzeniach jak konferencje, akcje charytatywne czy szkolenia wychodzisz do ludzi i dajesz im szansę na to, aby Cię poznali. Wpisz tego typu działania w swoją strategię marketingową, a będziesz zaskoczony efektami, jakie przyniosą.

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies