pl
Kontakt B2B

5 materiałów reklamowych, które przydadzą Ci się podczas organizacji koncertu

Koncerty znanych zespołów i wokalistów od zawsze przyciągają tłumy. Nic więc dziwnego, że w czasie ich trwania, można bardzo skutecznie zareklamować wszystko to, co właściwie chcemy. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie materiały sprawdzają się przy tym najlepiej. Dlatego postanowiliśmy opisać pięć z nich. Oto one.

/Blog/5 materiałów reklamowych, które przydadzą Ci się podczas organizacji koncertu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakich gadżetów reklamowych użyć podczas organizacji koncertu, tak aby przyciągnąć wzrok uczestników wydarzenia i sprawić, że zapamiętają je oni na długo? Większość osób kojarzy gadżety koncertowe z takimi przedmiotami jak smycze, bransoletki, identyfikatory czy kolorowe koszulki. Okazuje się jednak, że sposobów na promocję sponsorów i partnerów jest znacznie więcej, a dużą część z nich możesz umieścić w przestrzeni, w której odbędzie się planowane przez Ciebie widowisko.

1. Reklamowe parasole, czyli gratka dla festiwalowiczów

Mierzysz się z zadaniem zorganizowania festiwalu lub dużego koncertu z daleka od zabudowań? Jeżeli podczas Twojego wydarzenia żaden dach nie będzie psuł widoku na niebo, zadbaj o to, aby w którymś miejscu zaaranżowanej przez Ciebie przestrzeni znalazły się parasole. Starannie wykonane parasolki z logo dowolnej marki mogą być doskonałym sposobem na promocję partnerów i sponsorów wydarzenia, ale przede wszystkim funkcjonalnym gadżetem, który ochroni festiwalowiczów przed deszczem oraz słońcem. Pamiętaj, że w naszym klimacie pogoda lubi się zmieniać – nie warto liczyć na to, że przez cały czas temperatura będzie taka sama, w szczególności jeżeli Twoja impreza ma trwać dłużej niż jeden dzień.

2. Sofy, fotele, siedziska – wygoda przede wszystkim!

Podczas organizacji wydarzenia muzycznego zadbaj o to, aby uczestnicy Twojej imprezy mieli gdzie odpocząć. Wygodne sofy, pufy czy leżaki z pewnością przypadną do gustu wszystkim zebranym na koncercie melomanom. Wysokiej jakości siedziska reklamowe mogą stanowić wyposażenie starannie przygotowanej strefy chilloutu, być przydatnym elementem punktów gastronomicznych czy też po prostu leżeć na trawniku, tak aby uczestnicy wydarzenia mogli zorganizować koncertową przestrzeń dokładnie tak jak lubią.

3. Płotki i parawany, czyli skuteczny sposób na zarządzanie przestrzenią

A co z jasnym wyznaczeniem granicy między sceną, a widownią? Aby wszyscy uczestnicy koncertu – zarówno artyści, obsługa wydarzenia, jak i widzowie – byli bezpieczni, ogrodź newralgiczne lokacje przy użyciu reklamowych płotków. Możesz oddzielić nimi tę część koncertowej przestrzeni, po której mogą poruszać się jedynie osoby do tego upoważnione, możesz także ustawić je w sposób, który wskaże ludziom drogę do najważniejszych miejsc na mapie wydarzenia, takich jak toalety, strefa gastronomiczna czy punkt kontroli biletów.

4. Dmuchany namiot pneumatyczny – funkcjonalny punkt informacyjny

Chcesz zorganizować specjalne stoisko wystawiennicze dla któregoś ze sponsorów? W czasie swojej imprezy chcesz zbierać podpisy pod petycją lub organizować konkursy? A może zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób zorganizować dobrze działający punkt informacyjny? Zadbaj o to, aby w jasny sposób wyznaczyć tę przestrzeń. W tym celu możesz wykorzystać specjalistyczne namioty dmuchane. Charakteryzują się one bardzo dużą przestrzenią, którą możesz pokryć dowolnymi nadrukami. Zgrabny, estetyczny namiot reklamowy, w którym na każdego uczestnika czeka niespodzianka i miła obsługa na 100% przyciągnie do Ciebie tłumy.

5. Kolorowe poduszki z logo – gadżet dla małych i dużych

Ostatni gadżet reklamowy, którego zakup warto przemyśleć podczas organizacji koncertów, to poduszki. Miły, miękki, kolorowy akcent tu i ówdzie potrafi odmienić każdą przestrzeń. Reklamowe poduszki sprawdzą się właściwie wszędzie – możesz rozłożyć je na krzesłach, użyć ich w czasie aranżacji strefy dla dzieci lub nawet rozdawać jako ciekawy, ale i praktyczny upominek z koncertu, który będzie przywoływać niezapomniane wspomnienia z Twojego wydarzenia, które niestety kiedyś musi się skończyć.

Podsumowanie

Jak widzisz, gadżety reklamowe, które możesz wykorzystać na koncercie nie kończą się na smyczach czy kolorowych identyfikatorach. Jeżeli chcesz, możesz wykorzystać niemal każdy element aranżacji koncertowej przestrzeni w taki sposób, aby stał się przyciągającą wzrok reklamą. Można więc powiedzieć, że jedyne, co Cię ogranicza, to Twoja wyobraźnia. Im bardziej kreatywnie podejdziesz do tematu reklamy podczas koncertu, tym lepiej – więcej osób ją zapamięta, a przecież właśnie o to chodzi.

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies