pl
Stoliki Do Restauracji

5 materiałów reklamowych niezbędnych na festiwalach kulinarnych

Festiwale kulinarne, będące wyśmienitą okazją do zareklamowania prowadzonych przez siebie lokali gastronomicznych, bardzo szybko zyskują na popularności. Co jednak należy zrobić, aby prezentowane w ich trakcie dania przypadły uczestnikom eventu do gustu? Oto kilka cennych wskazówek, do których zastosowanie się, na pewno przyniesie zamierzony efekt.

/Blog/5 materiałów reklamowych niezbędnych na festiwalach kulinarnych

Festiwale kulinarne cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. To świetna okazja do promocji dla lokali gastronomicznych, a dla wszystkich smakoszy – do skosztowania wyjątkowych dań. Warto postarać się, aby maksymalnie wykorzystać ich reklamowy potencjał i dobrać odpowiednie materiały promocyjne. Poznaj nasze zestawienie nośników reklamy, dzięki którym każdy festiwal kulinarny zakończy się sukcesem.

1. Namioty reklamowe

Na pierwszym miejscu nie mogło znaleźć się nic innego – namioty reklamowe to obowiązkowy element festiwali kulinarnych, które najczęściej są organizowane na świeżym powietrzu. Pomogą one w zaaranżowaniu stoiska, które zwiększy widoczność Twojej firmy i stworzy wygodą przestrzeń dla gości. Dzięki inwestycji w namiot nie będziesz musiał martwić się o to, że pogoda nie dopisze. Na namiotach możesz umieścić nadruk z logo swojej restauracji, co zapewni personalizację Twojego stoiska i zwiększy rozpoznawalność Twojego lokalu.

2. Stoliki cateringowe

Goście, żądni nowych kulinarnych doznań, muszą gdzieś jeść. Pośpieszne spożywanie potraw, w biegu między różnymi stoiskami, może być dla nich niezbyt wygodne, dlatego warto zapewnić im komfortowe stoliki cateringowe, na których spożyją smakowite dania. Dmuchane stoły reklamowe idealnie sprawdzą się w tej roli, będąc przy okazji ozdobą stoiska. Jeśli zdecydujesz się na umieszczenie na nich nadruku, zapewnisz także dodatkową reklamę swojej restauracji, choć mamy nadzieję, że smakowite jedzenie spisze się w tej roli jeszcze lepiej!

3. Siedziska – leżaki, pufy

Stoliki to nie wszystko – chyba nie chcesz, aby Twoi goście jedli na stojąco, prawda? To, jakie siedziska im zapewnisz, zależy od Ciebie. Wspomnimy tylko, że w naszej ofercie znajdziesz wygodne i estetyczne kostki reklamowe, pufy, krzesła oraz leżaki, które wykonamy w oparciu o Twoje potrzeby i dopasujemy do wizerunku Twojego lokalu.

4. Ulotki i plakaty

Ulotki czy plakaty będą dopełnieniem Twojego stoiska. Upewnij się, że znajdzie się na nich informacja o serwowanych przez Ciebie potrawach oraz dane Twojej restauracji.  Zadbaj również o to, aby były one spójne wizualnie z wyglądem stoiska. Dzięki nim goście dowiedzą się, jakie jedzenie mogą zamówić na festiwalu i dokąd się udać, jeśli będą chcieli zasmakować go ponownie. Ulotki czy plakaty możesz także wykorzystać przed festiwalem – do promocji wydarzenia

5. Estetyczny ubiór pracowników

Wygląd jest naszą wizytówką. Jak doskonale wiemy, odnosi się to w znacznie większej mierze do życia zawodowego niż prywatnego. Właśnie dlatego warto zadbać o prezencję pracowników, którzy będą reprezentować lokal podczas festiwalu kulinarnego. Ich ubiór powinien być estetyczny, ale charakterystyczny. Czy to fartuchy, czy koszule warto umieścić na nich logo restauracji lub inny motyw nawiązujący do wydarzenia. Odzież też może być formą reklamy, a festiwale kulinarne to świetna okazja, aby ten fakt wykorzystać.

Dowiedz się także, w jakie materiały reklamowe powinna zainwestować każda restauracja.

Nie zapominaj o przemyślanej promocji!

O Twoim udziale w festiwalu musi dowiedzieć się jak najwięcej osób. Poinformuj swoich stałych gości, że mogą się tam Ciebie spodziewać i postaraj dotrzeć się także do nowych. Do tego celu niezbędna jest odpowiednia promocja w mediach społecznościowych, będących dziś jednym z najpopularniejszych źródeł informacji na temat różnego rodzaju wydarzeń. Obecności w Internecie powinna oczywiście towarzyszyć obecność w tradycyjnych mediach – takie połączenie sprawi, że do Twojego stanowiska z całą pewnością zawędruje całe grono gości.

Poznaj sposoby na skuteczną promocję eventu w social mediach.

Organizujesz festiwal kulinarny i nie jesteś pewien, w jakie materiały reklamowe zainwestować? Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiał Twoich wątpliwości, skontaktuj się z nami, a chętnie Ci doradzimy!

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies