pl
Materiały reklamowe do restauracji - namioty

5 materiałów reklamowych, w które powinna zainwestować restauracja

Serwująca nawet najlepsze posiłki restauracja musi wiedzieć, w jaki sposób zachęcić do zawitania w jej progi gości, którzy mogliby przekonać się o wyjątkowym smaku poszczególnych potraw. Jak należy to uczynić? Wykorzystać w tym celu pięć skutecznych materiałów reklamowych, którym poświęcony został niniejszy tekst. Po jego lekturze wszystko wyda się znacznie prostsze.

/Blog/5 materiałów reklamowych, w które powinna zainwestować restauracja

Najważniejszą wizytówką restauracji jest jedzenie, które serwuje. Okazuje się jednak, że pyszne, ładnie podane dania to nie wszystko, a właściciele restauracji muszą dbać o szeroko zakrojone działania marketingowe. Jakie materiały reklamowe mają szczególne znaczenie dla restauracji, kawiarni i pubów? Sprawdź naszą listę 5 najważniejszych produktów reklamowych dla firm gastronomicznych i dowiedz się, jak przyciągnąć nowych klientów do swojego lokalu.

1. Estetyczne menu, czyli dobre pierwsze wrażenie

Menu to jeden z najważniejszych materiałów reklamowych dla restauracji. Ważna jest nie tylko jego treść, ale także jego wykonanie oraz estetyka. Ładne menu zapowiada, że w jego wnętrzu można znaleźć dania, które są naprawdę smaczne i interesujące. Estetyka menu powinna odpowiadać charakterowi Twojej restauracji i zachęcać do tego, aby je otworzyć. Zadbaj o to, aby sama jego okładka była obietnicą nowych aromatów i niezapomnianych smaków.

2. Parasole z logo Twojej marki, czyli ochrona przed niepogodą

Reklamowe parasole to propozycja dla tych restauracji i lokali, które mają ogródek, w którym przyjmują gości. Estetyczne, rozłożyste parasole gastronomiczne są nie tylko ciekawą ozdobą eksponującą Twoje logo, ale przede wszystkim funkcjonalnym wyposażeniem ogródka, które zwiększa komfort Twoich gości. Rozłożone parasole ochronią skupionych na posiłku zarówno przed deszczem, jak i słońcem. Ten prosty gadżet z logo Twojej firmy zwiększy przewagę na tle konkurencji zwłaszcza wtedy, gdy warunki atmosferyczne staną się uciążliwe dla szukających przyjemnego lokalu gości.

3. Reklamowe krzesła i sofy, czyli wygoda przede wszystkim

Fotele, krzesła i siedziska to prawdopodobnie najważniejszy element wystroju wnętrza restauracji czy barowego ogródka. Tego typu meble powinny być wygodne, aby zapewnić klientom odpowiedni komfort podczas spożywania posiłków, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby były także eleganckie i estetyczne. Zamawiając meble do swojej restauracji, możesz zdecydować, czy na tyle oparcia pojawi się logo Twojej firmy, czy chwytliwe hasło reklamowe, które zaintryguje przechodniów. Estetycznie przygotowany projekt i dobrze wykonane meble spodobają się Twoim aktualnym klientom i przyciągną wzrok nowych. W ten sposób zmienisz zwykłe meble w siedziska reklamowe.

Materiały Reklamowe Dla Restauracji Nakładka Na Skrzynkę
Materiały Do Restauracji Pufy Worki Tao

4. Obrusy w firmowych kolorach, czyli ładna ochrona Twoich stołów

Estetyczny obrus w firmowych kolorach lub z logo Twojej marki to ciekawa propozycja dla wszystkich restauracji i kawiarni. Taki obrus przyda się zarówno na co dzień, jak i wtedy, gdy Twoja restauracja będzie się prezentować na branżowych targach lub gdy postanowisz urządzić restauracyjny kącik dla dzieci. W przypadku targów obrusy z reklamą Twojej firmy staną się po prostu ciekawym materiałem reklamowym, natomiast w kąciku dla dzieci będą praktycznym narzędziem, dzięki któremu zadbasz o porządek oraz dobry stan restauracyjnych stołów.

5. Firmowe fartuchy i koszulki, czyli estetyka ubioru

Rzadko myślimy o ubraniach, jak o materiałach reklamowych, jednak w przypadku restauracji i kawiarni jest to bardzo ważne. To, w jaki sposób prezentuje się obsługa Twojego lokalu, może zaważyć na tym, czy Twoi klienci będą chcieli zostać w Twojej restauracji, czy też nie. Fartuch kucharza czy koszulka kelnerki to kolejny element, który przyciąga wzrok Twoich gości, dlatego warto wyeksponować na nich swoje logo lub hasło reklamowe, jednocześnie troszcząc się estetykę ubioru swoich pracowników.

Sukces Twojej firmy tkwi w szczegółach

Jak widzisz, marketing restauracji nie musi kończyć się na ulotkach i bilbordach widocznych na ulicach miasta. Nośnikiem treści reklamowych może być niemal każdy element wyposażenia Twojego lokalu. Pamiętaj, że takie drobiazgi jak ładny obrus w kolorach firmy czy estetyczne parasole naprawdę mają znaczenie! Dzięki tego typu elementom zaintrygujesz swoich klientów, jednocześnie unikając niepotrzebnej przesady. Wybierz takie produkty reklamowe, które pasują do specyfiki Twojego lokalu i zadbaj o ich estetykę, a Twoi klienci z pewnością to docenią.

Pozostając w branży gastronomicznej, zapraszamy do zapoznania się z wpisem: 5 materiałów reklamowych niezbędnych na festiwalach kulinarnych.

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies