pl

Słupy reklamowe – przykład reklamy typu OUTDOOR

O reklamie można mówić i mówić, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Tematem tego tekstu będzie reklama zewnętrzna (można też zetknąć się z określeniem: reklama typu OUTDOOR). Jak należy zdefiniować taką reklamę? Najkrócej mówiąc, chodzi o reklamę umieszczoną poza miejscem zamieszkania konsumentów.

/Blog/Słupy reklamowe – przykład reklamy typu OUTDOOR

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach przemieszczamy się bardzo często i z wielu różnych powodów, dlatego tak ważny jest zasięg reklamy. W końcu celem każdej reklamy jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców.

Reklama zewnętrzna – na co się zdecydować?

Pora odpowiedzieć na pytanie, jaka reklama będzie najlepszym wyborem. Wybór jest ogromny, ale na pewno warto pomyśleć o słupach reklamowych. Szczególnie o niestandardowych słupach. Być może ludzie nie zawsze są skłonni do niecodziennych pomysłów, ale niestandardowy nie oznacza tego samego, co zły, a można odnieść wrażenie, że czasem się o tym zapomina.

Niestandardowa forma reklamy wiąże się z pewnym ryzykiem, ponieważ wychodzenie poza schemat zawsze jest pewną niewiadomą. Niewiadomą jest także reakcja społeczeństwa na oryginalność i niecodzienność Twojej reklamy. W każdym przypadku najważniejszy jest jednak pomysł poparty odpowiednim wykonaniem. Jeśli te dwa warunki zostaną spełnione, nietypowy pomysł nie musi wiązać się ze sporym ryzykiem.

Przeczytaj też: Innowacyjna reklama w terenie czyli słupy reklamowe

Nietypowe słupy reklamowe

Nietypowy słup reklamowy, czyli jaki? Zanim do tego przejdziemy, warto wspomnieć, że ogromny wpływ na reklamę ma profil Twojej działalności. Zastanów się, z czym chcesz, aby kojarzono Twoją firmę, a następnie – dzięki reklamie – uczyń ten produkt Twoim znakiem rozpoznawczym! Jeżeli reklama ma dotyczyć sklepu spożywczego, może warto pomyśleć o słupie reklamowym w postaci butelki?

Butelka to niezbyt dobry pomysł? Jeśli tak, może jakaś wesoła puszka? Gdybyś miał wątpliwości, nie pozostaje nic innego, jak odnieść się do działania reklamy. Zakładając, że reklama przyniesie zamierzony skutek, działanie dzieli się na dwie części: trafienie do świadomości potencjalnych klientów i przekonanie ich do skorzystania z oferty.

Podsumowując, nie wolno zapomnieć, że najistotniejsza jest skuteczność. Czas również może mieć znaczenie, ale to skuteczność jest kluczowa i nie wolno o tym zapominać. W końcu każdy biznes potrzebuje skutecznej reklamy!

Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia

Jak do tej pory w tekście znalazły się dwa przykłady – butelka i puszka. Naturalnie przykładów można podać więcej – co sądzisz na temat strzykawki? Należy jednak podkreślić, że nie chodzi teraz o wymienienie kilku czy kilkunastu przykładów. Celem jest coś zupełnie innego.

Celem jest zadbanie o świadomość. Musisz wiedzieć, jak wiele możliwości skutecznej reklamy masz do wyboru. W zasadzie to jedynym ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia. Oczywiście ze wszystkim można jednak przesadzić i należy o tym pamiętać – w przeciwnym razie reklama może okazać się nieskuteczna.

Jeśli mówimy o reklamie, nie sposób nie wspomnieć o pieniądzach. W każdą reklamę trzeba zainwestować, co sprawia, że nie wszyscy decydują się na podjęcie odpowiednich działań marketingowych, jednak działania te wydają się niezbędne, jeśli chcemy, aby nasz biznes rozkwitał i gwarantował nam satysfakcjonujące dochody.

Reklama musi znajdować się w odpowiednim miejscu

Jeśli planujesz reklamować swoją firmę, korzystając ze słupa reklamowego, koniecznie musisz pomyśleć nad odpowiednią lokalizacją. Wybranie dobrej lokalizacji to element, o którym nie wolno zapomnieć, ponieważ to on może przesądzić o powodzeniu Twojej reklamy.
Co świadczy o dobrej lokalizacji? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wpływa na to wiele czynników, m.in stopień zaludnienia czy Twoja grupa docelowa. Jest to jednak z pewnością jedna z ważniejszych kwestii, decydując się na ten typ reklamy.

Zaufana firma

Na koniec pora znaleźć dobrą firmę. Jakie firmy mogą zająć się słupami reklamowymi? Mogłoby się wydawać, że wybór jest ogromny. Z drugiej jednak strony nie każdy wybór może okazać się trafiony, dlatego bezpieczniej jest korzystać ze sprawdzonych i zaufanych firm, które nas nie zawiodą.

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies