pl
Fotel dmuchany Pascal

Siedziska reklamowe jako świetna forma reklamy firmy

Nie odkryjemy przed Wami Ameryki, jeśli stwierdzimy, że najlepsze artykuły reklamowe to takie, które są użyteczne. Dotyczy to zarówno praktycznych gadżetów rozdawanych klientom, jak i elementów wystroju stoiska handlowego, przestrzeni eventowej czy wyposażenia firmy. Przyjrzyjmy się nieco bliżej jednej z najbardziej popularnych grup artykułów. Temat na dziś to siedziska reklamowe jako świetna forma reklamy firmy!

/Blog/Siedziska reklamowe jako świetna forma reklamy firmy

O przewadze siedzenia

“Załatwienie spraw na stojąco” ma w sobie coś szybkiego, masowego, odpersonalizowanego. Stojąc przy okienku czy ladzie czujesz, że po prostu musisz sprawę załatwić szybko, bez uprzejmych small talków, dodatkowych pytań. Możesz wręcz podskórnie odnieść wrażenie, że jesteś poganiany, a nawet pomijany. Dlatego coraz więcej punktów obsługi wprowadza specjalne stanowiska, przy których można usiąść.

Prowadzenie rozmów na siedząco samo w sobie sprawia, że jest ci wygodniej. Masz wrażenie, że ta chwila jest właśnie dla ciebie, że ktoś się tobą indywidualnie zajął, zaopiekował, dostrzegł twoje potrzeby. Można nawet powiedzieć, że przyjmowanie klientów na wygodnym siedzisku jest swoistym wyrazem szacunku, uwagi, opieki. Na miejsca siedzące powinny zatem postawić marki, które pragną kojarzyć się z komfortem, profesjonalną obsługą czy gościnnością.

O wykorzystaniu sposobności

Skoro już ustaliliśmy, jak ważnym elementem są wygodne siedzenia, to przejdźmy do głównego zagadnienia – siedziska reklamowe jako świetna forma reklamy firmy. Naszym zdaniem wygodny fotel, praktyczny hocker czy leniwa pufa worek po prostu powinny stać się elementem identyfikacji wizualnej marki. Powody są co najmniej dwa: jeden – czysto reklamowy, drugi – estetyczny.

Po pierwsze, siedzisko to doskonała powierzchnia reklamowa, której szkoda nie wykorzystać. Ma nienachalny charakter – stanowi niejako naturalny element wnętrza. Jak zagospodarować taką materię? Najprostszy, a jednocześnie subtelny sposób to zamówienie siedziska w brandowych kolorach, tak by dobrze komponowało się z pozostałymi elementami wyposażenia. Ale siedzisko może również stać się nośnikiem dla logo, hasła czy innego przekazu marki. Obecność tak przygotowanego fotela ułatwi zapamiętywanie znaku firmowego. Siadając na logowanym meblu, mimowolnie rzucamy na niego okiem, co pozostawia ślad w naszej świadomości. Jest to szczególnie ważne w przypadku marek młodych, dopiero zdobywających rynek, które pragną jak najszybciej zagościć w pamięci klientów.

Po drugie, jak już wspomnieliśmy siedzisko w brandowych kolorach, to doskonałe uzupełnienie wnętrza. Jest wyrazem dbałości firmy o własny wizerunek. Estetyczne, dobrze zaprojektowane wyposażenie to wizytówka o dużej sile oddziaływania. Klienci doceniają ten aspekt i to w praktycznie we wszystkich branżach, nie tylko takich, które tradycyjnie kojarzą się z elegancją i stylem. Coraz więcej osób zwraca uwagę na wygląd nawet takich miejsc jak warsztaty samochodowe czy zakłady produkcyjne. Zaniedbane lub po prostu brzydkie pomieszczenia i wyposażenie już nie uchodzą!

O możliwościach

Praktycznie każdy typ tradycyjnego siedziska możesz wykorzystać tak, aby spełniał funkcje reklamowe. Wystarczy odpowiedni nadruk, grawer wykonany na jego powierzchni. Klasyczne fotele, krzesła, sofy czy leżaki nadają się do tego idealnie.

Fotel tapicerowany Inventini

Tradycja w wersji reklamowej

Czasami tradycyjne rozwiązanie “rozbudowuje” się o dodatkową powierzchnię reklamową. Dobrym przykładem są tu leżaki reklamowe. Aby uniknąć sytuacji, w której zajęcie leżaka, powoduje zasłonięcie całej reklamy, przygotowywane są leżaki z dodatkowym materiałem z tyłu. Jest to rodzaj krótkiej owiewki (fragment materiału zwieszony z górnej krawędzi leżaka) lub wręcz dodatkowa długa tkanina, która łączy górną krawędź i tylną podporę leżaka. Leżaki mogą mieć także dwustronny nadruk – wówczas siedzisko składa się z dwóch warstw nadrukowanych oraz warstwy wewnętrznej zapewniającej, że grafika nie będzie przebijać.

Leżak Reklamowy Tkmax

Reklama dmuchana

Powstała jednak cała gama produktów, które dedykowane są ściśle celom reklamowym. To przede wszystkim dmuchane meble eventowe. Wśród mebli pneumatycznych warto wymienić rozłożyste sofy i fotele reklamowe, praktyczne hockery czy inne siedziska o intrygujących czasem kształtach. Ich podstawową zaletą jest mobilność. W przeciwieństwie do tradycyjnych mebli są lekkie, a po wypuszczeniu powietrza zajmują naprawdę niewiele miejsca. To czyni z nich idealne wyposażenie wszelkiego rodzaju wydarzeń odbywających się poza stałą siedzibą firmy – targów branżowych, eventów na świeżym powietrzu.

Hockery Reklamowe Hockery Eventowe Siedziska Reklamowe Siedziska Eventowe  Sofa dmuchana Pascal

Dodatkową zaletą dmuchańców jest fakt, że praktycznie cała ich powierzchnia może zostać pokryta przekazem reklamowym. Zazwyczaj nadruk umieszcza się na oparciu pleców, a w przypadku stołków na siedzisku. Gdy jednak chodzi o meble dmuchane, możesz ją również umieścić na bokach, które są wystarczająco duże i sztywne, by dobrze wyeksponować grafikę.

Zestaw z sofą dmuchaną U

Rozwiązania specjalne

W kontekście siedzisk reklamowych warto także wspomnieć o nietypowych rozwiązaniach. Do takich można zaliczyć wypełnione granulatem styropianowym pufy w kształcie dużych worków, foteli czy tzw. pufy sako. Choć trudno wyobrazić sobie je jako wyposażenie do prowadzenia negocjacji handlowych, to z całą pewnością doskonale sprawdzą się we wszelkiego rodzaju strefach relaksu, gdzie można przyjąć nieco bardziej swobodną pozycję ciała. Taki mebel może także imitować niektóre produkty – paczkę chipsów, worek z nawozem czy torebkę słodyczy.

Beanbag - chipsy Beanbag - Market

Na uwagę zasługują również kostki reklamowe – które co prawda są siedziskami, ale można na nich raczej “przycupnąć” nić wygodnie się usadowić. Można je zastosować wszędzie tam, gdzie nie przewidujemy długiego pozostawania w jednym miejscu, ale chcemy zapewnić odpowiednią dozę komfortu. Kostki zapewniają ładną przestrzeń do eksponowanie treści reklamowych. Z tych lekkich (np. wypełnionych styropianem lub pianką) można tworzyć ścianki reklamowe. Niektóre z nich mogą także służyć jako skrzynki do przechowywania.

Przeczytaj także wpis: Nasze pufy kostki – hit wśród klientów

Ścianka z kostek reklamowych

Jak widać możliwości wykorzystania siedzisk reklamowych jako świetnej reklamy firmy jest bardzo wiele. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, odpowiedz sobie koniecznie na pytanie, gdzie chcesz wykorzystać konkretne siedzisko. Zapytaj także o radę naszego handlowca.

 

 

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies