pl
Pufy kostki - nasz hit

Nasze pufy kostki – hit wśród klientów

Czy znasz już nasz najpopularniejszy gadżet reklamowy? Pufy kostki to hit ostatnich kilku lat. Sprawdź czemu zawdzięczają swoją niesłabnącą popularność.

/Blog/Nasze pufy kostki – hit wśród klientów

Jeśli mielibyśmy wskazać, jaki gadżet reklamowy stanowił hit sprzedażowy 2021, to byłyby to dobrze Wam już znane pufy reklamowe. Jak już wspominaliśmy w naszym wcześniejszym artykule: Reklama nie musi być nudna! 3 najpopularniejsze formy reklamy wybierane przez firmy – nasze pufy kostki cieszyły się w poprzednim roku wyjątkową popularnością. Przygotowaliśmy prawie 1 tys. tego typu gadżetów. Może czas poświęcić im zatem trochę więcej uwagi.

Materiały – wygodne siedziska reklamowe

Pufy reklamowe składają się z wypełnienia o wybranym kształcie oraz poszycia, zapinanego na zamek błyskawiczny. Do wypełnienia wykorzystujemy standardowo dwa rodzaje materiałów – styropian lub twardą piankę poliuretanową o gęstości 26-29 kg/m3. Jakie są wady i zalety obu tych materiałów? Styropian – przynajmniej na chwilę obecną – jest tańszy. To sztywny materiał, którego wykorzystanie wymaga precyzyjnego szycia, tak aby poszewka prezentowała się nienagannie. Raz wgnieciony nie powraca do pierwotnego kształtu, więc trzeba obchodzić się z nim dość ostrożnie. Można np. uszkodzić rogi i wówczas kostka straci swój idealny wygląd. Dlatego styropianowe pufy kostki lepiej stosować jako element ozdoby, np. do tworzenia ścianek.

 

Ścianka z kostek dziecięca
Ścianka z kostek muzeum
Ścianka z kostek miasto

Pianka poliuretanowa jest droższa, ale warto wydać większą kwotę, gdyż ma wiele zalet. Jest elastyczna, więc łatwo wypełnia kształt poszycia. Dzięki temu poszewka przylega zawsze idealnie. Nie jest wrażliwa na uszkodzenia, gdyż powraca do pierwotnej formy. Nawet jeśli kostka nam upadnie, nie ma obawy, że np. krawędź czy róg będą załamane. Pufy reklamowe z pianki doskonale sprawdzają się jako miękkie siedziska reklamowe. Ustępują jednak styropianowym, gdy chcemy zbudować z nich elegancją ściankę reklamową. Pufy piankowe są też nieco cięższe niż styropianowe. Standardowo pufy pokrywamy impregnowanym poliestrem namiotowym (235g/m2) lub ekoskórą. Oba te materiały można łatwo zadrukować, aby uzyskać oczekiwany przekaz reklamowy. W przypadku poliestru stosujemy nadruk sublimacyjny, a na ekoskórze drukujemy w technologii HP Latex.

Wykonanie i zastosowanie puf

Pufy styropianowe czy piankowe są dość plastyczne. Oznacza to, że mogą przybierać różne kształty – od tradycyjnych kostek, prostopadłościanów, przez walce, stożki, graniastosłupy, po gadżety w kształcie łuków. Można także odtwarzać z ich wykorzystaniem repliki produktów, np. żelków. W trudniejszych kształtach lepiej sprawdzają się wypełnienia piankowe.

Pufy kostki – serce
Siedziska reklamowe – beczki
Żelki – pufy reklamowe

Bardzo często nasze pufy kostki wykorzystywane są do prezentowania Celów Zrównoważonego Rozwoju. Kolorowa ekoskóra wręcz idealnie nadaje się na tego typu nośnik.

Pufy kostki – Cele Zrównoważonego Rozwoju
Kostki Cele Zrównoważonego Rozwoju

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies