pl

Reklama outdoorowa – jak kreatywnie wykorzystać jej potencjał?

Reklamy, które widujemy na zewnątrz, podczas jazdy samochodem, spaceru, czy choćby spoglądając przez okno swojego mieszkania, stanowią popularny sposób zwrócenia uwagi na daną markę. Jak jednak należy to uczynić, aby wyróżnić się na tle tysięcy innych firm korzystających z tej samej techniki? To proste! Stosować się do naszych wskazówek, o których piszemy w tym miejscu.

/Blog/Reklama outdoorowa – jak kreatywnie wykorzystać jej potencjał?

Reklama outdoorowa – jak kreatywnie wykorzystać jej potencjał?

Reklamy to nieodłączna część życia współczesnego człowieka. Wszyscy reklamodawcy starają się przyciągnąć nasz wzrok i przedstawiają swoje treści niemal wszędzie, co sprawia, że statystycznie rzecz ujmując, konsumujemy media (w tym wszelkiego rodzaju reklamy) przez 9 godzin i 39 minut dziennie. 20% udziału w dobie mediowej mają zewnętrzne nośniki reklam, czyli tytułowa reklama outdoorowa. Jak wyróżnić się na tle pozostałych reklamodawców, skoro jest ich tak wielu? Aby to zrobić, rusz głową i rozbudź swoją kreatywność!

Sztuka kolażu, czyli łącz ze sobą różne media

Jeżeli przyjrzysz się reklamom, które wygrywają różnego rodzaju internetowe rankingi najciekawszych reklam outdoorowych, z pewnością zauważysz, że niektóre z nich wyróżniają się na tle innych z powodu wykorzystanego medium. Warto wspomnieć sławną kampanię Nike „Real Girls of Moscow”, której głównym elementem było połączenie filmów wideo z ręcznie malowanymi muralami. Dzięki temu duża reklama umieszczana na budynkach była estetyczna i ciekawa, a powstały w czasie jej tworzenia film cieszył się dużą popularnością w sieci i sprawił, że reklama outdoorowa przeniosła się do Internetu niemal bez żadnego wysiłku reklamodawców. Jak widzisz, samo tworzenie reklamy i pokazywanie jej „zaplecza” może mieć duży wiralowy potencjał. Korzystaj ze starych oraz nowych mediów i nie bój się eksperymentów, a wyniki na pewno Cię zaskoczą!

Szukanie niszy, czyli bądź tam, gdzie nie ma innych

Billboardy, ulotki i inne wydruki to dziś przeżytek – nieekologiczny, nieefektywny i niechciany. Jaka nauka płynie z tego twierdzenia? Zrezygnuj z nich! Przyjaciółką oryginalności i Twojego sukcesu jest zmiana – poszukaj nośnika, który nie kojarzy się z reklamą i spraw, że stanie się Twoim znakiem rozpoznawczym. Przykłady? W tym miejscu możemy przypomnieć kampanię „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”, której częścią stały się odświeżacze do samochodu w kształcie niebieskiego serca. Przedmiot, który do tej pory miał wyłącznie funkcję praktyczną, stał się także skuteczną „przypominajką” o samej kampanii outdoorowej, ale przede wszystkim o jej głównej idei. To samo możesz zrobić, tworząc swoją reklamę zewnętrzną. Zastanów się, jakie nośniki będą najlepsze w przypadku Twojej firmy. Aby do tego dojść przemyśl np. z jakimi przedmiotami stykają się na co dzień przedstawiciele Twojej grupy docelowej.

Upływający czas i pogoda, czyli czerp inspirację z natury

Kolejnym aspektem, o którym warto pamiętać podczas kreowania reklamy outdoorowej, jest fakt, że umieścisz ją w przestrzeni, która cały czas się zmienia. Twój plakat, namiot reklamowy czy leżak będą mijać setki ludzi! Może ktoś wejdzie z nimi w jakąś interakcję, a może nie. Jedno jest pewne – gdziekolwiek umieścisz swój nośnik treści reklamowych, będzie mijał czas, a wokół niego zmienią się warunki atmosferyczne. Przy odrobinie kreatywności, możesz to wykorzystać. Przypomnijmy reklamę sieci McDonald’s, która pojawiła się niedaleko stoku narciarskiego w Vancouver. Główną inspiracją była natura i zachodzące w niej zmiany. Pierwsza kreacja przedstawiała piankę na jednej z kaw McCafe, której wysokość zmieniała się wraz ze wzrostem lub spadkiem grubości pokrywy śnieżnej, tym samym informując narciarzy o warunkach panujących na stoku. Na drugiej pokazywała się kanapka, która była tym wyżej, im wyżej było słońce. W gruncie rzeczy prosty pomysł okazał się genialny i stał się prawdziwym hitem wśród okolicznych miłośników narciarstwa i snowboardu, którzy korzystali z mcdonaldowej pogodynki, a po intensywnej zabawie na śniegu kierowali swoje kroki w kierunku żółto-czerwonej restauracji.

Pomysłowość i kreatywność, czyli zasoby, które już masz

Jak widzisz, jedyne co ogranicza kreację Twojej reklamy outdoorowej, to Twoja kreatywność. Czasem warto zrezygnować z setek plakatów czy ulotek i zainwestować zaoszczędzone w ten sposób pieniądze w pojedynczą, ale starannie zaprojektowaną i przygotowaną kreację. Oczywiście, za dużymi markami stoją olbrzymie pieniądze, co pozwala im na szaleństwa, jednak to, co pozwala im się wybić, to przede wszystkim pomysłowość zespołu kreatywnego, który stoi za konkretną kampanią. Ty też możesz skorzystać z tego darmowego zasobu, który drzemie w Twoich pracownikach. Jeszcze w tym miesiącu zwołaj burzę mózgów i wraz ze swoim zespołem stwórz reklamę outdoorową, jakiej jeszcze nie było. To naprawdę da się zrobić.

Dowiedz się więcej o rodzajach reklamy zewnętrzej (oudor), czytając nasz kolejny wpis!

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies