pl
Projektowanie dmuchańców reklamowych od podszewki

Projektowanie dmuchańców reklamowych od podszewki

Produkcja dmuchańców to nasza pasja i zasadnicza część działalności Inventini. Macie ochotę poznać ten proces nieco bliżej? Jeśli tak, zapraszamy do lektury.

/Blog/Projektowanie dmuchańców reklamowych od podszewki

Inventini – producent dmuchańców

Dziś o tym, jak zaprojektować dmuchańce reklamowe. zaczynamy!

Tytułem wstępu – produkcja dmuchańców różnego typu

Już na początku trzeba zaznaczyć, że zarówno w Inventini, jak i generalnie na rynku można znaleźć dwa rodzaje dmuchanych reklam. Pierwsze z nich, to dmuchańce wentylatorowe. Jak sama nazwa wskazuje, mają one zamontowany wentylator, który wprawiony w ruch, zapewnia, że dmuchańce reklamowe utrzymują swój kształt. Po wyłączeniu, cała konstrukcja po prostu opada.

Dmuchańce wentylatorowe są bardzo plastyczne. Powietrzem można wypełnić nawet skomplikowaną konstrukcję. Zasada jest jedna: na jedną zamkniętą komorę z materiału musi przypadać co najmniej jeden wentylator. Dzięki temu można tworzyć rozmaite dmuchańce na zamówienie  np. w kształcie produktów (repliki) czy postaci.

Balon reklamowy, dmuchany, z nadrukiem - producent dmuchańców Namiot wentylatorowy, dmuchany, z nadrukiem - dmuchańce producent

W Inventini dmuchańce wentylatorowe tworzymy zarówno z poliestru namiotowego, jak i PVC. Wybór materiału zależy przede wszystkim od efektu, jaki klient pragnie osiągnąć. PVC zapewnia jednolitą, nieco błyszczącą powierzchnię, zaś poliester namiotowy jest lżejszy, matowy i bardziej wiotki.

Drugi typ, to dmuchańce stałociśnieniowe. Ich konstrukcję stanowi rodzaj balonu z zaworem. Raz napompowane utrzymują kształt nawet przez wiele dni i nie wymagają stałego podłączenia do prądu. Są jednocześnie dużo twardsze niż dmuchańce wentylatorowe (można w nie “postukać” palcem), co oznacza odmienne możliwości zastosowania. Przede wszystkim chodzi o możliwość tworzenia sztywnych siedzisk, lad czy stolików reklamowych.

Stałociśnieniowe dmuchańce producent pokrywa najczęściej poliestrem namiotowym, choć możliwe jest także zastosowanie innych tkanin, np. mikrofibry poliestrowej. Materiał stanowi mocno przylegającą do balonu warstwę, na którą nanoszona jest zamówiona przez klienta grafika. W Inventini istnieje możliwość wymiany poszycia dmuchańców. W przypadku stolików czy trybunek, można to zrobić samodzielnie, ale inne produkty wymagają w tym celu odesłania do naszego zakładu.

Namiot stałociśnieniowy, dmuchany, z nadrukiem - projektowanie przekazu reklamowego Słup dmuchany w kształcie puszki napoju - dmuchańce na zamówienie

Dmuchańce stałociśnieniowe można usztywniać, poprzez dodanie elementów z płyt – w ten sposób powstają zarówno płaskie powierzchnie użytkowe – blaty, ale również elementy mające na celu uzyskanie pożądanego kształtu – np. płaskiej zakrętki do replik butelek czy słoików. Trzeba jednak pamiętać, że nieusztywniona dodatkowo powierzchnia zawsze będzie miała “zaokrąglone” rogi i krawędzie. Taki urok balona!

Projektowanie reklamowego przekazu należy zatem dostosować do konkretnych cech, konkretnego produktu standardowego. Każda ze wspomnianych technologii ma swoje zalety, ale i ograniczenia.

Współpraca z klientem – projektowanie przekazu reklamowego

Gdy już został wybrany rodzaj nośnika, przystępujemy do jego projektowania. Każda grafika powstaje najpierw „na płasko”, a potem nanoszona jest na wizualizację 3D. Takie działania Inventini jako doświadczony producent dmuchańców wykonuje gratis. Uznajemy, że nic tak dobrze nie przekona zamawiającego, jak to, że może zobaczyć swój produkt przed złożeniem zamówienia. Następnie rozpoczyna się proces nanoszenia uwag i akceptacji projektu.

Podczas projektowania przekazu reklamowego szalenie istotna jest jakość grafiki. Zwłaszcza kładziemy nacisk na rozmiar zdjęć. Dmuchańce reklamowe są duże, a co za tym idzie, także zdjęcia muszą być takie. W przeciwnym razie pojawi się efekt “pikselozy” (gdy na wydruku widać pojedyncze piksele obrazu).

Kolejnym ważnym aspektem analiza przebiegu grafik i szwów. Najprostsze rozwiązanie to takie, gdy zamknięta grafika mieści się na jednym całym elemencie dmuchańca. Nie zawsze jest to jednak możliwe, wówczas liczy się precyzja projektu, wydruku, a przede wszystkim szycia. Szczególnie skomplikowana jest sprawa, w przypadku balonów, gdzie szwy biegną “po łuku”.

Do zadań specjalnych – dmuchańce na zamówienie

Nieco dłuższy jest natomiast proces produkcji dmuchańców na zamówienie. Tu w pierwszej kolejności rozpoznajemy, czy dany pomysł jest w ogóle możliwy do realizacji w określonej technologii, a następnie przygotowujemy jego wstępną wizualizację dla klienta. Dalsze kroki wyglądają najczęściej następująco:

  1. Projekt rozwiązań technicznych – tu wypracowujemy szczegółowe rozwiązania, które mają na celu uzyskanie pożądanego kształtu – np. butelki.
  2. Projekt graficzny – kształt, który jest punktem wyjścia do przygotowania szablonu produktu z wybranych materiałów.
  3. Przygotowanie prototypu – najczęściej z materiałów odpadowych.
  4. Poprawki prototypu, a co za tym idzie, także projektu – szablonu.
  5. Produkcja dmuchańcy reklamowych według zatwierdzonego przez klienta zamówienia.

Brzmi prosto i zwykle tak jest, choć nie zawsze. Ale to już temat na zupełnie inny artykuł.

Dmucheniec w kształcie rakiety - dmuchańce na zamówienie

Zainteresowały Cię dmuchańce? Producent Inventni zaprasza do zapoznania się z szczegółową ofertą!

Przeczytaj także nasz artykuł: 5 zalet wykorzystania dmuchańcy jako reklamy

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies