pl
Obciążniki Piaskowe Do Namiotów

Obciążniki do namiotów i dmuchańców reklamowych – rodzaje i wykorzystanie

Zapraszamy na syntetyczny przegląd obciążników do namiotów i dmuchańców. Wady i zalety + 8 praktycznych wskazówek!

/Blog/Obciążniki do namiotów i dmuchańców reklamowych – rodzaje i wykorzystanie

Każdy, kto kiedykolwiek budował stoisko na świeżym powietrzu, wie jak ważne jest prawidłowe zabezpieczenie wszystkich elementów przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Jednym z takich warunków są porywy wiatru. Zarówno namioty, bramy, balony, jak i inne duże dodatki eventowe muszą być prawidłowo zamocowane, aby uniknąć uszkodzeń sprzętu czy ewentualnych wypadków. Standardowym rozwiązaniem są zazwyczaj różnego rodzaju systemy kotwiące. A co jeśli wydarzenie odbywa się na twardym gruncie – betonie, asfalcie lub innej powierzchni, której nie można uszkodzić kotwami? Wówczas z pomocą przychodzą różnego rodzaju obciążniki. Poznajcie ich rodzaje i zastosowanie.

Torby obciążnikowe – obciążniki piaskowe

To bardzo popularne rozwiązanie i jednocześnie bardzo praktyczne. Obciążnik piaskowy to wytrzymała torba wypełniona właśnie piaskiem lub drobnym żwirem. Możesz spotkać różne modele takich obciążników, dedykowanych do poszczególnych rodzajów nośników reklamowych, ale większość z nich ma dość uniwersalne zastosowanie.

Wąskie, wysokie obciążniki w kształcie walca stosuje się najczęściej w przypadku namiotów stelażowych. Taki obciążnik można za pomocą taśm lub rzepów przyczepić wzdłuż nogi namiotu. Całość prezentuje się nienagannie. Obciążniki tego typu ważą zwykle około 15-25 kg.

Pękate, niższe obciążniki w kształcie walca wykorzystywane są zwykle w celu umocowania różnego rodzaju produktów dmuchanych, jak bramy, słupy, ale także namioty pneumatyczne. Ich waga także zależy od konkretnego nośnika i producenta, ale zwykle jest to 20-30 kg, choć zdarzają się także większe – 50 kg.

Obciążniki piaskowe możesz napełnić we własnym zakresie lub kupić już wypełnione piaskiem. To pierwsze rozwiązanie jest bardzo praktyczne – transportujesz i magazynujesz same torby obciążnikowe!

TIP1: Jeśli sam/a wypełniasz piaskiem torby obciążnikowe, włóż do nich najpierw worek foliowy. Zapobiegnie to zamakaniu piasku, a w przypadku, gdy był już nieco wilgotny, także wyciekaniu wody na zewnątrz. Unikniesz nieestetycznych plam na materiale.

TIP2: Przed imprezą upewnij się, że Twoje obciążniki możesz umocować, tj. posiadają wszystkie oczka do mocowania i karabinki do łączenia oczek.

Najprostsze obciążniki piaskowe wyglądają podobnie jak torby na zakupu. Nie są zamykane na zamek, po prostu napełniasz je piaskiem i przypinasz do namiotu lub innego nośnika. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza na plażach.

TIP3: Jeśli musisz poradzić sobie w nieprzewidzianych okolicznościach po prostu napełnij piaskiem wytrzymałą torbę zakupową – np. taką z IKEA i umocuj ją do namiotu.

Co ciekawe, obciążnik piaskowy może również pełnić funkcję reklamową. W jaki sposób? Dzięki indywidualnym nadrukom! W Inventini torby do obciążników wykonane są z poliestru i mogą mieć dowolny kolor, a nawet całą grafikę. To rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę – podczas imprez pozwoli na szybką identyfikację, który obciążnik należy właśnie do Ciebie!

Jakie obciążenie jest wymagane w przypadku produktów Inventini? To wyjaśnia tabela: wymagana ilość i waga obciążników

Obciążnik Do Namiotu Stelażowego
Obciążnik Do Namiotu Z Nadrukiem
Obciążniki Do Namiotu Stelażowego Z Nadrukiem
Obciążnik Piaskowy Do Nośników Reklamowych – 30 kg

Obciążniki żeliwne

Jak sama nazwa wskazuje są wykonane (odlane) z żeliwa czyli stopu żelaza z dodatkiem węgla. Mogą mieć różne kształty i wagę, najczęściej jednak producenci dążą do tego, by były wygodne w użytkowaniu. Dlatego posiadają rączkę do przenoszenia i mają taki kształt, by móc je układać jeden na drugim, bez obawy o przesuwanie się. Najczęściej spotykana waga to 15-16 kg.

Obciążniki żeliwne znajdują główne zastosowanie w namiotach stelażowych, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by  wykorzystać je np. do dmuchańców wentylatorowych. Produkty z wentylatorem firmy Inventni są zaprojektowane tak, że po rozpięciu zamka do środka możesz włożyć dowolny rodzaj obciążnika. Możemy także przygotować dla Ciebie dmuchańce ze specjalnym dnem na obciążnik.

TIP4: Kupując obciążniki żeliwne (zwłaszcza od innego dostawcy niż namiot) upewnij się, że będą pasowały do Twojego produktu (czy wielkość wcięcia na nogę jest odpowiednia).

TIP5: Obciążniki żeliwne rdzewieją, warto je zatem czasem odnawiać, aby elegancko prezentowały się podczas imprez.

Obciążnik Żeliwny Do Namiotu Stelażowego
Słup Z Dnem Na Obciążnik

Obciążniki wodne

Obciążniki wodne są najczęściej wykonane z wytrzymałego PVC (zgrzewane). Tu również zwykle stosuje się kształt walca (wysokiego lub niskiego), ale nie tylko. Dostępne są również obciążniki w kształcie gwiazdy. Obciążniki wodne z PVC konstrukcją przypominają obciążniki piaskowe, zwykle podobny jest też sposób mocowania. Najprostszym rodzajem obciążnika wodnego jest koło nakładane na podstawę flagi.

TIP6: Małe obciążniki – takie 15-20 litrowe, można najpierw napełnić, a dopiero potem ustawić w odpowiednim miejscu. W przypadku dużych (nawet 200l) czynność musisz odwrócić. Najpierw trzeba wybrać miejsce dla obciążnika, a potem napełnić go wodą. Napełniony obciążnik jest zbyt ciężki do przenoszenia i, co więcej, może wówczas ulec uszkodzeniu.

Obciążniki z PVC można personalizować, gdyż podobnie jak obciążniki piaskowe istnieje możliwość nadruku.

Obciążnik Wodny 200l
Obciążnik Wodny 15l

Obciążniki z HDPE 

To obciążniki wykonane z wytrzymałego polietylenu, które możesz napełnić wodą, ale także piaskiem czy kamykami. W praktyce jest to rodzaj skorupy o różnych kształtach, zwykle jednak walca. Czasami takie obciążniki  możesz układać jedne na drugich, wszystko zależy od zakupionego  modelu. Obciążniki z tworzywa zajmują więcej miejsca w transporcie, niż obciążniki z PVC, ale są od nich bardziej wytrzymałe.

Obciążniki z HDPE stosuje się do namiotów, ale chyba najczęściej spotykasz je w roli podstaw do parasoli reklamowych. Te do namiotów są zwykle mniejsze – około 7 – 9 litrów. Podstawy do parasoli mają większą pojemność, a co za tym idzie więcej ważą po napełnieniu. 

 

 

Obciążniki betonowe

Na rynku są także dostępne obciążniki betonowe. Mają one zwykle kształt walca w cięciem, a niektóre wyposażone są w metalową rączkę do przenoszenia. Zwykle stosuje się je do mocowania nóg namiotów.

TIP7: Podobnie jak ma to miejsce w przypadku obciążników żeliwnych, upewnij się, że wcięcie obciążnika jest odpowiednie do Twojego namiotu.

Warto w tym miejscu wspomnieć również o podstawach betonowych do mocowania parasoli. One także mogą mieć kształt walca (krążek sera), ale również kwadratu czy prostokąta. Czasem w tej roli – dzięki odpowiednio zaprojektowanej podstawie, występują także płyty betonowe.

TIP8: Niezależnie od tego jaki obciążnik wybierzesz, zawsze stosuj się do zaleceń producenta dotyczących wymaganej wagi obciążnika dla danego nośnika reklamowego.

 

Podstwa Do Parasola HDPE
Obciążnik Do Parasola Z Płyt Betonowych

Polecane przez nas obciążniki

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies