Marketing sportowy w małych klubach

Inventini 9 Blog 9 Marketing sportowy w małych klubach

Marketing sportowy w akademiach piłkarskich i lokalnych klubach sportowych jest bardzo ważnym elementem działalności. Wpływa bowiem nie tylko na sytuację finansową drużyny, ale również na jej postrzeganie przez lokalną społeczność. Niestety bardzo często jest on pomijany, gdyż działacze uznają, że wymaga dużych nakładów pracy i finansów. Czy rzeczywiście tak jest?

Marketing sportowy – outdoorowy

Odpowiedź na pytanie ze wstępu nie musi być pozytywna. Dzięki współpracy z Inventini możesz osiągnąć pełnowartościowy efekt marketingowy przy minimalnym nakładzie pracy i pieniędzy. Rozwiązaniem jest marketing outdoorowy podczas meczów czy turniejów. To działanie widoczne zarówno dla kibiców, jak i sponsorów drużyny. 

Również piłkarze, widząc profesjonalną otoczkę spotkań, chętniej identyfikują się z klubem i aktywnie działają na jego korzyść nie tylko na boisku. Kwestia ta dla wielu lokalnych klubów jest nawet ważniejsza niż względy finansowe. Na poziomie  amatorskim zawodnicy kierują się przecież częściej takimi względami jak atmosfera czy odpowiednie warunki w szatni i na boisku. 

Profesjonalne podejście do kwestii marketingu sportowego ma duży wpływ na działanie i nabór w akademiach piłkarskich. Rodzice doceniają fachowe rozwiązania marketingowo-sportowe  oraz widoczne wsparcie sponsorów. Z kolei mali piłkarze, czując “zawodową” otoczkę są dodatkowo zmotywowani, by dać z siebie 100% na meczach i treningach. 

Marketing Malych Klubow

Nasze rozwiązania 

Za pomocą kilku produktów od Inventini możesz odświeżyć wygląd swojego boiska i nadać mu profesjonalny charakter, który na pewno zaimponuje obecnym sponsorom i przyciągnie do klubu nowych inwestorów. 

Proponujemy:

  • bandy sportowe – to produkt, który w tani i profesjonalny sposób umożliwi prezentację Twoich sponsorów i partnerów na boisku. Jest to rozwiązanie dużo bardziej ekonomiczne i bezpieczniejsze od tradycyjnych band reklamowych. Piankowe bandy są łatwiejsze w transporcie, co umożliwia prezentację sponsorów na obozach czy meczach wyjazdowych. Jeszcze bardziej “mobilnym” narzędziem mogą być bandy składane, które zmieścisz w nawet samochodzie osobowym. Świetnym przykładem wykorzystania naszych bandy są spotkania Akademii Piłki Nożnej Głogówek.  

Banda Sportowa

  • kostki reklamowe – mogą służyć nie tylko nie tylko jako powierzchnia reklamowa, czego doskonałym przykładem jest MKS Imielin. Ten klub siatkówki kobiecej używa naszych kostek jako ławki rezerwowych dla zawodniczek w trakcie meczów. Jak widać nasze produkty łączą skuteczność marketingową z użytecznością.

Marketing Klubow Sportowych

  • flagi – bardzo widoczne już z daleka przyciągają uwagę i oferują sporą powierzchnię reklamową, przy czym są bardzo wygodne w transporcie i zapewniają łatwą zmianę grafiki w zależności od potrzeb 

 

Tych kilka prostych narzędzi pozwala na uzyskanie efektu marketingowego, który zapewni satysfakcję z kontaktów z klubem zarówno zawodników, jak i partnerów. W przypadku lokalnych drużyn czy akademii piłkarskich sponsorami są najczęściej lokalni przedsiębiorcy. Dla nich taka profesjonalna banda czy banner to nie tylko dowód wdzięczności, ale także namacalny wyraz dobrze realizowanej misji na rzecz społeczności lokalnej.

Kostki Reklamowe

Banda Skladana

Banda Piankowa

4.6/5 - (9 votes)
Zarządzaj plikami cookies