pl
Namiot Na Różne Wydarzenia Startent

Jak wykorzystać namioty reklamowe na różnych wydarzeniach?

Wielość modeli namiotów daje szerokie spektrum możliwości ich wykorzystania zarówno na zewnątrz, jak i w środku. W jakich okolicznościach możesz sięgnąć po namioty reklamowe? Zobacz opis przypadków.

/Blog/Jak wykorzystać namioty reklamowe na różnych wydarzeniach?

Strategia reklamowa namiotów, by sprawdziła się w działaniu wymaga dobrego rozpoznania możliwości. Gdzie namioty reklamowe sprawują się najlepiej, jaki wybrać, by było i praktycznie, i efektownie? Poznaj różne przypadki i znajdź rozwiązanie dla siebie!

Handel sezonowy i obwoźny

Namioty reklamowe to idealne rozwiązanie dla działalności o mobilnym charakterze. Wielu przedsiębiorców ustawia swoje stoiska tymczasowo – podczas dni targowych, festynów, odpustów czy do sprzedaży sezonowych owoców i warzyw. W każdej takiej sytuacji liczy się szybkość i prostota rozkładania stoiska. Jest to szczególnie ważne, gdy trzeba jest ustawiać codzienne od nowa.

W opisanych przypadkach najlepiej sprawdzą się namioty reklamowe o szkieletowej budowie. Ramę namiotu może stanowić zarówno stal, jak i aluminium. My rekomendujemy te drugie, ze względu na fakt, że aluminium jest lżejsze i odporne na rdzę.

Namioty targowe możesz skonstruować według potrzeb – zaopatrzyć w ściany lub półboki, a nawet lady. Taki namiot wyposażysz w wygodne wejście oraz okna. Wisienką na torcie jest możliwość indywidualnego nadruku. Dzięki temu Twoja firma będzie widoczna z daleka, a każde wydarzenie możesz potraktować, jak wydarzenia marketingowe.

Namiot Handlowy Pasieka Pszczola

Gastronomia i ogródki

Tego sposobu realizacji strategii reklamowej namiotów chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Namioty od dawna stanowią dodatkową lub wręcz główną przestrzeń do przygotowania, serwowania i konsumpcji pyszności. Bez tego rozwiązania nie może się odbyć żaden festyn!

Co więcej, namioty reklamowe często goszczą w ogórkach przy stałych restauracjach czy barach. Zapewniają tam dodatkowe miejsca do siedzenia, często stanowią też miłą alternatywę wobec zatłoczonych czy dusznych wnętrz restauracji i knajpek.

Choć najczęściej w tym celu wykorzystywane są namioty jednokolorowe – białe, beżowe, czarne – to jednak my zachęcamy do zabawy kolorem i grafiką. Namioty przygotowane na indywidualne zamówienie, nawiązujące nadrukiem do głównej części restauracji czy firmowego logo, stanowią ciekawy wyróżnik na tle jednokolorowych produktów konkurencji.

Bankiety i uroczystości

Przyjęcia na świeżym powietrzu zyskują na popularności. Coraz więcej par decyduje się na wesele pod namiotem. Taki namiot oczywiście można kupić, ale praktycznie jest go wynająć. Dostępnych jest wiele modeli – wśród nich te o kształcie pawilonu. My polecamy jednak coś bardziej efektownego – namioty gwiazdy. Ich kształt znacznie silniej przyciąga uwagę i nadaje wydarzeniu elegancki, uroczysty charakter.

Namioty gwiazdy dostępne są w wielu rozmiarach – jedno-, dwu- i trzymasztowe. Pod takim zadaszeniem swobodnie umieścisz gości weselnych czy komunijnych – nawet całkiem sporą grupę.

Namioty bankietowe to także ciekawa propozycja dla firm, które pod takim zadaszeniem mogą zorganizować rodzinny piknik czy imprezę z okazji okrągłej rocznicy działania marki.

Namiot Pascal Startent Trzymasztowy Bankietowy

Koncerty

Na rynku dostępne są zarówno profesjonalne estrady z podestami, jak i sceny przeznaczone na nieco bardziej kameralne wydarzenia. Te pierwsze są domeną firm zajmujących się zawodowo organizacją koncertów, po te drugie sięgają firmy niejako na własne potrzeby. Mały namiot typu scena sprawdzi się podczas niewielkich konferencji, występów czy po prostu imprez firmowych lub niewielkich imprez promocyjnych.

W Inventini namiot typu scena stanowi modyfikację namiotu Startent dwumasztowego. Tę wersję wyróżnia szerokie wejście z jednej strony, które może pełnić właśnie rolę miejsca na występy, przemówienia, wykłady.

Namiot Typu Scena

Letnie wydarzenia marketingowe

Ta kategoria daje naprawdę szerokie pole do popisu. Lato (czasem także zima) dają impuls do bezpośrednich spotkań z klientami – aktualnymi i potencjalnymi – podczas różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, sportowych czy edukacyjnych. Wiele marek podejmuje się ich organizacji, współorganizacji lub choćby tylko sponsorowania. Wówczas warto ustalić “strategię reklamową namiotów”.

Co to oznacza? Zamiast decydować się na wynajem standardowych rozwiązań, możesz sięgnąć po namioty na specjalne zamówienie. W zależności od potrzeb do dyspozycji są namioty stelażowe, dmuchane, typu gwiazda, modułowe z indywidualnymi nadrukami. W ten sposób dasz znać, że tu właśnie działania promocyjne podejmuje Twoja firma. Po to rozwiązanie sięgają największe firmy – telewizje, marki odzieżowe, spożywcze, kosmetyczne, ale również producenci sprzętu, samochodów czy narzędzi.

Namiot Pascal I Am Rose

Targi branżowe

Namiot może także stać się częścią stoiska na targach branżowych. W porównaniu do tradycyjnej zabudowy (z OSB, karton-gipsu, plexi) jest to rozwiązanie tańsze, i co niemniej ważne – efektowne. Warto także podkreślić, że w przeciwieństwie do stałego stoiska, możesz taki namiot złożyć i wykorzystać ponownie w innym miejscu i okolicznościach.

Aby jednak takie rozwiązanie zapewniło intrygujący efekt, zapewnij odpowiednie dodatki do namiotu – praktyczną ladę, eleganckie siedziska i stoliki. Szczególnie ważne, by stanowiły one spójną całość – zapewnią to indywidualnie przygotowane nadruki. W ten sposób otrzymasz profesjonalną przestrzeń do rozmów, negocjacji z klientem.

Zainteresowały Cię nasze namioty? Chcesz wiedzieć więcej o sposobie ich użytkowania? Zapoznaj się z wpisami:

Jak umocować namiot na twardym podłożu?

Jak użytkować namiot stelażowy, by długo się nim cieszyć?

Namiot Stoisko Targowe

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies