pl
Wybór Namiotu Reklamowego

Jak wybrać idealny namiot reklamowy dla Twojej firmy?

Na co zwrócić uwagę, wybierając namiot reklamowy? Poznaj kilka prostych pytań i podpowiedzi!

/Blog/Jak wybrać idealny namiot reklamowy dla Twojej firmy?

Wybór namiotu reklamowego nie jest sprawą prostą i wymaga odrobiny refleksji. Cały proces najlepiej rozpocząć od zdefiniowania własnych potrzeb, a następnie przejść do zapoznania się z ofertą dostępną na rynku. W dzisiejszym artykule postaramy się udzielić odpowiedzi na następujące pytania: Jak ustalić jaki namiot będzie mi potrzebny? Jakie są rodzaje namiotów reklamowych i jakie zalety posiadają poszczególne modele?

Jak ustalić, jaki model namiotu będzie mi potrzebny?

W tym pierwszym i chyba najważniejszym kroku dość często kierujemy się intuicją i doświadczeniem, a sam wybór namiotu reklamowego podejmujemy niejako automatycznie. Warto jednak poświecić choć chwilę na zastanowienie, zwłaszcza gdy kupujemy namiot po raz pierwszy. Oto kluczowe pytania z podpowiedziami:

W jaki sposób będę wykorzystywać namiot?

Czasem odpowiedź jest oczywista: w celach handlowych, gastronomicznych, do organizacji wesel itp. Bywa jednak, że nie kupujesz namiotu  dla konkretnego, ściśle określonego celu, lecz po prostu na potrzeby eventowe Twojej firmy. Wówczas warto się zastanowić, jaki rodzaj eventów planujesz organizować – sportowe, warsztaty, pokazy, wykłady na świeżym powietrzu? Jeśli nadal nie masz konkretnej odpowiedzi, możesz po prostu sięgnąć po namioty uniwersalne.

Ile osób ma pomieścić namiot?

Tu warto pomyśleć nie tylko o tym, dla ilu uczestników szykujesz namiot, ale również o ustawieniu dla nich miejsc. Czy ustawisz stoły jak na konferencji, a może planujesz ustawienie ze stolikami i siedziskami wokół nich lub zastosujesz ławy typu bawarskiego? Kluczowymi kwestiami pozostaną zatem wielkość namiotu oraz wysokość do dachu i układ ścian. Pamiętaj, w przypadku namiotów z nachylonymi ścianami powierzchnia jest nieco trudniejsza do zagospodarowania.

 

Namiot Gwiazda Trzy Maszty

Gdzie będę korzystać z namiotu?

Tu pojawia się kwestia ilości miejsca do rozstawienia namiotu, rodzaju podłoża, ale również dojazdu. Pierwsza sprawa jest dość oczywista, musisz wziąć pod uwagę wymiary produktu, w tym również jego wysokość.

Naszym zdaniem kluczowa pozostaje raczej kwestia mocowania namiotu. Jeśli zamierzasz z niego korzystać w hali czy na twardym gruncie warto zadbać o odpowiednie obciążniki. Z kolei gdy namiot reklamowy rozstawiasz na zewnątrz, na miękkim gruncie – konieczne będą różnego rodzaju kotwy wbijane do ziemi. Jeszcze innych rozwiązań wymaga postawienie namiotu na plaży – kotwy są zwykle jeszcze dłuższe i czasem posiadają specjalne “zadziory”, które mają utrudnić ich wysunięcie się.

W kontekście miejsca warto także rozważyć kwestie transportu – czy będziesz w stanie dostarczyć mój namiot na miejsce rozstawienia samochodem, a może istnieje potrzeba doniesienia go przez ludzi. W tym drugim przypadku możesz posiłkować się kilkoma mniejszymi namiotami lub wybrać duże – ale lżejsze rozwiązania.

Niezależnie od tego, jak brzmi odpowiedź na zadane pytania, wybór namiotu reklamowego wymaga znajomości dostępnych modeli. Spieszymy zatem z odpowiednią listą.

Jakie są rodzaje namiotów i ich główne zalety?

Namioty stelażowe

To namiotu o konstrukcji aluminiowej lub stalowej, które składają się do transportu. Ten typ namiotu jest chyba najbardziej uniwersalny i spotykamy go przy wielu różnych okazjach. Jeśli do końca nie wiesz, jakiego namiotu będziesz potrzebował, postaw właśnie na ten model. Namioty stelażowe są idealne jako namioty handlowe, gastronomiczne, techniczne, serwisowe, pogrzebowe. Chętnie korzystają z nich służby mundurowe czy administracja publiczna.

Popularne stelażówki dostępne w różnych rozmiarach – od niewielkich 2x2m do całkiem sporych np. 4x8m. Co więcej, możesz je łączyć za pomocą systemu łączników i rynien, dzięki utworzą znacznie większą przestrzeń. Szybko stworzysz z niego namioty handlowe czy gastronomiczne – dzięki półbokom, ladom, oknom i wejściom.

Namioty ze stelażami sprawdzą się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Nie rekomendujemy jednak ich użycia np. na plaży, gdyż na nierównym terenie mogą nie prezentować się efektownie (stelaż wymaga w miarę równej powierzchni).

Do najważniejszych zalet tego typu namiotów należy zaliczyć łatwość i szybkość montażu oraz umiarkowaną cenę.

 

Namiot Handlowy Adazi

Namioty typu gwiazda

Nazwa tego namiotu nawiązuje do jego kształtu: poszycie przypomina gwiazdę, której ramiona sięgają ziemi. To bardzo efektowne rozwiązanie, ale raczej do zadań specjalnych. Duże, tj. wielomasztowe namioty gwiazdy, najlepiej sprawdzą się jako zadaszenia bankietowe, na wesela, uroczystości, imprezy w ogrodzie. Mniejsze namioty są nieco bardziej uniwersalne i sprawdzą się podczas różnego rodzaju eventów.

Na szczególną uwagę zasługują namioty gwiazda o kształcie sceny. To rozwiązanie idealne na konferencje, występy prelegentów czy artystów.

Namioty typu gwiazda są dedykowane do użytkowania na zewnątrz. Ich konstrukcja sprawia, że nie “stoją same”, bezwzględnie wymagają mocowania. Najlepszym sposobem jest wykorzystanie specjalnie dopasowanych zestawów kotwiących – zazwyczaj bardzo solidnych kotew kątownikowych. W niektórych modelach możesz również wykorzystać obciążniki, dzięki czemu gwiazdy pojawią się także na utwardzonym terenie.

Największą zaletą namiotów typu gwiazda są jest ich rozmiar – największy może pomieścić nawet 150 osób,  i intrygujący kształt. Trzeba jednak pamiętać, że są znacznie trudniejsze niż stelażowe do ustawienia i zamocowania, są również droższe.

Namiot Scena Gwiazda

Namioty wentylatotorowe

Jak sama nazwa wskazuje, sercem namioty wentylatorowego jest wentylator -dmuchawa, która wypełnia powietrzem poszycie. Często nazywa się je również namiotami pająkami, gdyż kształtem nieco przypominają to stworzenie.

Namioty pająki to typowe rozwiązania na eventy sportowe, rozrywkowe, na świeżym powietrzu. Można z nich korzystać we wnętrzach, ale trzeba brać pod uwagę dźwięk wydawany przez wentylator. Do namiotów pająków wymagane są wentylatory dużej mocy, a te emitują szum około 70 dB. Co oczywiste, namioty wentylatorowe potrzebują stałego podłączenia do prądu, inaczej konstrukcja opadnie.

Do zalet tego namioty należy z całą pewnością błyskawiczne i bardzo proste rozkładanie. Po włączeniu wentylatora namiot sam wstaje, nawet w kilkadziesiąt sekund (oczywiście zależy to od rozmiaru).

Podsumowując, jakie są zalety pająka wentylatorowego? To łatwość montażu i ciekawy, przykuwający uwagę, kształt. Nam one kojarzą się z imprezami!

 

Namiot Wentylatorowy Dębno

Namioty stałociśnieniowe

To podobnie jak namioty wentylatorowe, namioty dmuchane, ale tu powietrze zostaje uwięzione w balonie z folii. Raz napompowany namiot stoi dalej sam, nie wymaga stałego podłączenia do prądu, nie hałasuje swoim wentylatorem.

Namioty tego typu mogą mieć bardzo różne kształty – igloo, trapezu, stodoły, domu z czterospadowym dachem, co nadaje im cechy uniwersalności. Najczęściej stosowane są podczas eventów rozrywkowych, sportowych, kulturalnych, ale również akcji społecznych czy edukacyjnych. Po namioty typu stodoła chętnie sięgają straże pożarne czy służby medyczne. Namioty te bywają wykorzystywane przez ratowników do akcji prowadzonych na lodzie.

Namioty stałociśnieniowe są stosunkowo proste w montażu, choć zależy to od modelu. Co oczywiste, do ich postawienia wymagana jest pompka – ręczna lub elektryczna. Możesz je ustawić zarówno wewnątrz hali, jak i na zewnątrz, praktycznie w każdych warunkach terenowych. Taką uniwersalność zapewnia zarówno elastyczna konstrukcja, jak i możliwość mocowania czy to za pomocą kotew czy też obciążników piaskowych lub wodnych.

Do największych zalet namiotów stałociśnieniowych trzeba zaliczyć intrygujący kształt, możliwość wykorzystania praktycznie w każdym terenie, również bez dostępu do prądu.

 

Namiot Stalocisnieniowy Season Sport

Namiot z nadrukiem – jakie elementy warto uwzględnić przy projektowaniu nadruku?

Osobnym aspektem dotyczącym namiotów – oprócz omawianych walorów praktycznych – jest możliwość reklamy. Każdy ze wspomnianych namiotów może posiadać indywidualny, wysokiej jakości nadruk, który nada mu firmowego charakteru. Namiot z nadrukiem to już gotowa, pełnoprawna forma reklamy zewnętrznej, co więcej widoczna z daleka i budząca pozytywne skojarzenia.

Kwestię przygotowania grafik omawialiśmy już we wpisie: Jak projektować skuteczny namiot reklamowy?

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies