Ja wybrać namiot stelażowy na event w 3 krokach

Inventini 9 Blog 9 Ja wybrać namiot stelażowy na event w 3 krokach

Niezależnie od tego, czy event odbywa się w plenerze, czy w zadaszonej hali, jednym z jego podstawowych elementów wyposażenia jest namiot stelażowy. Nie tylko zwróci on uwagę i przyciągnie potencjalnych klientów, ale też ochroni wystawców i uczestników wydarzenia przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Jak jednak wybrać odpowiedni namiot stelażowy, które będzie odpowiadał Twoim potrzebom?

1. Określ zastosowanie namiotu

Po pierwsze zastanów się, jakie ma być główne zastosowanie namiotu. Ma być to indywidualne stoisko reklamowo-wystawowe na targach w zadaszonej hali czy może przestrzeń na świeżym powietrzu, w której schronić mają się uczestnicy maratonu ulicznego?

(Dowiedz się, jak przygotować stoisko eventowe na targi i poznaj trendy, które przydadzą Ci się podczas organizacji eventu sportowego.)

Myśląc o roli, jaką spełniać ma namiot stelażowy na Twoim evencie, pamiętaj też o uczestnikach wydarzenia i klientach

To właśnie od przeznaczenia namiotu w dużej mierze będzie zależało, jaki jego rodzaj powinieneś wybrać. W pierwszym przypadku namiot powinien być przede wszystkim lekki i niewielki, by można było go łatwo w razie potrzeby przemieścić. Ważna będzie też jego graficzna forma – już z daleka powinien przyciągać potencjalnych klientów i uczestników targów. W wypadku wydarzenia plenerowego najważniejsza będzie jego solidna konstrukcja i odporność na warunki atmosferyczne, także promieniowanie UV. Inne rodzaje namiotów sprawdzą się też w przypadku stoisk gastronomicznych czy cateringowych. Tu przede wszystkim liczyć będzie się miejsce na elementy takie jak lada, butla gazowa, produkty spożywcze, czy duża liczba stołów i siedzisk.

Myśląc o roli, jaką spełniać ma namiot stelażowy na Twoim evencie, pamiętaj też o uczestnikach wydarzenia i klientach – to przede wszystkim oni powinni czuć się w nim jak najbardziej komfortowo.

2. Dostosuj namiot do swoich potrzeb

Jeśli już wiesz, jakie funkcje ma spełniać namiot stelażowy podczas eventu, pora na dostosowanie go do Twoich potrzeb.

Dobierz jego odpowiedni rozmiar i kształt i dowiedz się, czy namiot stelażowy posiada kilku stopniową regulację wysokości nóg, regulację napięcia dachu czy bezpieczne kliki, które umożliwią Ci jego proste i szybkie składanie i rozkładanie. Dzięki tym funkcjom, namiot stanie się jeszcze bardziej przyjemny w użyciu.

Kilku stopniowa regulacja wysokości nóg, regulacja napięcia dachu czy bezpieczne kliki, umożliwią Ci proste i szybkie składanie i rozkładanie namiotu.

Podczas wyboru namiotu stelażowego na event zwróć też uwagę na jego wykonanie. Jakość jest bardzo istotna, bo każdy problem z konstrukcją namiotu może sprawić, że Twoje stoisko będzie niezdatne do użytku i przyniesie Ci tylko więcej problemów niż korzyści. Namiot stelażowy powinien być wykonany z aluminium, dzięki czemu nie tylko będzie wytrzymały, ale też lekki i szybki w obsłudze. Zwróć też uwagę na to, czy wszystkie elementy, konstrukcja oraz druk objęte są gwarancją producenta.

Chcesz, żeby namiot był jeszcze bardziej dopasowany do twoich potrzeb? Wybierz odpowiedni dla Ciebie typ ścian. Powinieneś mieć wybór m.in. między ścianą pełną, ścianą z oknem panoramiczny, ścianą z drzwiami czy ozdobną zasłonką na nogi namiotu.

Pamiętaj też, że namiot musi też być zauważalny i powinien przyciągać uwagę uczestników wydarzenia. Dowiedz się, czy nadruk, który pojawi się na namiocie będzie odporny na działanie promieni UV, czy wykonywany jest na wytrzymałej tkaninie i czy do druku używane są ekologiczne tusze potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Dzięki temu, przez długi czas będzie on intensywny i nie straci na swojej atrakcyjności.

3. Upewnij się, że namiot jest bezpieczny

Ostatni punkt, o którym powinieneś pamiętać podczas wyboru odpowiedniego namiotu stelażowego na event to jego bezpieczeństwo. To bardzo ważne, by namiot był solidny, mocny i wytrzymały, gdyż będą pod nim przebywać ludzie.

Najważniejsze, by Twoi goście mogli pod namiotem czuć się bezpiecznie.

Zwróć uwagę czy jest wykonany ze sprawdzonego, wysokogatunkowego materiału, np. aluminium anodowanego i czy poszycie uszyte zostało z wysokiej jakości poliestru, odpornego na przemakanie oraz promienie UV. Jeśli te wszystkie elementy się zgadzają, Ty i Twoi goście możecie pod namiotem czuć się bezpiecznie.

Podsumowując, podczas wyboru namiotu stelażowego na event przede wszystkim zastanów się nad jego przeznaczeniem i tym, jaki efekt dzięki niemu chcesz osiągnąć. Zwróć też uwagę na jego możliwość personalizacji, materiały, z jakich jest wykonany oraz bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki temu namiot będzie użyteczny nie tylko dla Ciebie, ale też dla uczestników wydarzenia i Twoich potencjalnych klientów.

Reklama na lato – 3 wakacyjne pomysły na trudne czasy

Aktualnie wiele firm zastanawia się jak przygotować się do sezonu letniego. Nic nie wskazuje na to, by do tego czasu...
Read More
Reklama na lato – 3 wakacyjne pomysły na trudne czasy

Marketing sportowy w małych klubach

Marketing sportowy w akademiach piłkarskich i lokalnych klubach sportowych jest bardzo ważnym elementem działalności. Wpływa bowiem nie tylko na sytuację...
Read More
Marketing sportowy w małych klubach

Wakacyjny zestaw reklamowy – pytania i odpowiedzi

Tak, tak, wiemy - do lata jeszcze daleko, ale trzeba być przygotowanym, bo nigdy nie wiadomo, kiedy zrobi się ciepło....
Read More
Wakacyjny zestaw reklamowy – pytania i odpowiedzi

Wesele pod namiotem

Wesele pod namiotem odbywające się w plenerze to rozwiązanie dotychczas znane w naszym kraju głównie z amerykańskich filmów. Jednak w...
Read More
Wesele pod namiotem

Torba na kółkach do trybunki reklamowej

Bo życie trzeba sobie ułatwiać Produkty z linii Pascal są relatywnie lekkie, zwłaszcza w porównaniu ze zbliżonymi gabarytowo produktami tradycyjnymi....
Read More
Torba na kółkach do trybunki reklamowej

Nakładki na krzesła – jak wdrożyć zasady w związku z COVID-19

Wielu z nas z utęsknieniem czekało na informację, że kina, teatry czy filharmonie mogą już być otwarte. I choć nie...
Read More
Nakładki na krzesła – jak wdrożyć zasady w związku z COVID-19

Pisanka Pascal – ozdoba wielkanocna do galerii

Uff, galerie handlowe już otwarte, życie powolutku wraca do normy. Długo trwaliśmy w niepewności co do tego, jak będzie wyglądał...
Read More
Pisanka Pascal – ozdoba wielkanocna do galerii

Drukowanie w wersji smart

Sprytne drukowanie Wiecie już, że staramy się wcielać w życie rozwiązania praktyczne, korzystne dla naszego środowiska czyli po prostu smart....
Read More
Drukowanie w wersji smart

Zero Waste by Inventini

Czy jest Zero Waste i czy można go stosować w zakładach pracy? Zero Waste do właściwie sposób życia, w którym...
Read More
Zero Waste by Inventini

Jak maseczki uratowały Inventini – podsumowanie roku

Rok 2020 przyniósł ze sobą wiele nieoczekiwanych wydarzeń i jednocześnie wyzwań. Oczywiście, największym z nich była epidemia koronawirusa. Dotknęła ona...
Read More
Jak maseczki uratowały Inventini – podsumowanie roku