pl
Dlaczego warto inwestować w namioty reklamowe

Dlaczego warto inwestować w namioty reklamowe?

Namioty reklamowe z własnym nadrukiem nie należą do najtańszych artykułów promocyjnych. W zależności od wielkości czy wybranej konstrukcji ich ceny wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zatem dlaczego warto inwestować w namioty reklamowe? Poznajcie kilka argumentów za takim wydatkiem.

/Blog/Dlaczego warto inwestować w namioty reklamowe?

Funkcja użytkowa namiotów

Namioty to doskonały przykład adaptacji artykułu użytkowego na reklamowe potrzeby. Znane są odkąd człowiek potrafił pozyskać lub wytworzyć materiały niezbędne do ich wykonania – skóry czy tkaniny. Towarzyszą ludzkości z bardzo prostego powodu – zapewniają stosowne schronienie przed deszczem, wiatrem, słońcem czy chłodem.

Argument 1 – zabezpieczenie podczas imprez

Dziś ich znaczenie nie jest już tak fundamentalne – nie stanowią warunku przetrwania – ale pełnią inną doniosłą rolę rekreacyjno-rozrywkową. Namioty turystycznie, gastronomiczne, eventowe cieszą się popularnością, bo zapewniają wyjątkowy sposób spędzania czasu. Nocleg w terenie czy zabawa pod gołym niebem wymaga bądź co bądź odpowiedniego zabezpieczenia na wypadek niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Argument 2 – zabezpieczenie podczas pracy

Oczywiście są jeszcze takie przypadki, gdzie namioty są po prostu niezbędnym elementem pracy, dotyczy to zwłaszcza zadaszeń handlowych, technicznych, dla służb czy magazynowych. Przenośność konstrukcji sprawia, że można je ustawić wszędzie tam gdzie są potrzebne – na placu targowym, w miejscu zdarzenia, awarii czy prac budowlanych. Zapewniają osłonę przed słońcem, deszczem czy wiatrem, ale czasem również przed wścibskimi spojrzeniami.

Argument 3 – dostosowanie do okoliczności

Ponieważ pełnią różne role, to także ich konstrukcje muszą być dostosowane do okoliczności. Tu z pomocą przychodzi ogromny wybór różnych namiotów. Najbardziej uniwersalne są namioty stelażowe – na lekkiej konstrukcji z aluminium, które można bardzo szybko ustawić dosłownie wszędzie. Proste w transporcie i rozkładaniu staną zarówno na trawie, jak i utwardzonym gruncie – asfalcie, betonie czy podłodze w hali. Różne konfiguracje ścian i okien pozwalają na stworzenie namiotów do wyspecjalizowanych zadań – handlowych z ladą, gastronomicznych z miejscami do siedzenia, namiotów pełniących rolę tymczasowych magazynów.

Namioty Techniczne Namioty Robocze Namioty Spawalnicze Namioty Do Prac Budowlanych Montażowe Namioty Brukarskie Namioty Kolejowe Namioty Gastronomiczne Namioty Cateringowe Zadaszenia Restauracyjne Namioty Reklamowe Namioty Handlowe Namioty Targowe Namioty Stelażowe Reklamowe

Namioty dmuchane sprawdzą się z kolei podczas eventów na plaży, otwartym terenie. Są także wykorzystywane jako namioty na lód w ratownictwie. Przyciągają wzrok niecodziennym kształtem, lecz nadal pozostają w pełni funkcjonalnymi osłonami przed warunkami atmosferycznymi.

Namiot Reklamowy Pascal Namiot Dla Straży Pascal Inflatable Tents

W roli namiotu weselnego, eventowego, który ma pomieścić wielu gości czy uczestników wydarzenia najlepiej obsadzić namioty gwiazdy – z uwagi na ich dużą powierzchnię. Nie tylko prezentują się wyjątkowo efektownie, ale również pozwalają spełnić marzenie o weselu na świeżym powietrzu.

Namiot Startent Czuć Imprezę Namiot Startent Czarny Namiot Startent Biały

Funkcja reklamowa namiotów

Wiemy już, że są takie sytuacje, w których pojawienie się namiotu jest po prostu niezbędne. Choć czasem można mieć wrażenie, że udana impreza to taka, na której namiot w ogóle nie był potrzebny 🙂 Pogoda dopisała, a tylko pozorne działanie organizatora sprawiło, że namiot pojawił się jako element scenerii. I właśnie tu należy szukać drugiej istotnej funkcji, jaką może pełnić namiot – reklamowej.

Argument 4 – ogromna powierzchnia reklamowa

Namiot to czasem ogromna powierzchnia wystawiona na widok wielu przechodniów, uczestników i gości. Z takiej okazji trzeba korzystać! Nawet najmniejszy namiot ekspresowy (3x3m) ze ścianami zapewnia ponad 35m2 reklamy. To przecież prawdziwy reklamowy billboard!

Argument 5 – reklama w newralgicznym punkcie

Namioty z racji ich przenośnego charakteru pojawiają się w różnych miejscach. Często są to miejsca newralgiczne z punktu widzenia marki – rozgrywki sportowe pod okiem kamery; eventy na plaży, na które przychodzą tłumy uczestników; targi, gdzie trzeba “złapać” klienta. Tu pojawiają się pozytywne emocje, które marka może wykorzystać do budowy lub wzmocnienia swojego pozytywnego wizerunku. Skojarzenie brandu z przyjemnością czy wręcz rozrywką bywa bezcenne!

Argument 6 – piękna reklama

Namioty reklamowe są najczęściej wykonywane z poliestru, który jest niczym dobre płótno malarskie. Można na nim wydrukować dowolne wzory w feerii barw. To nie tylko sposób na wyeksponowanie logotypu marki, ale wręcz miejsce, gdzie może powstać prawdziwe marketingowe dzieło sztuki. Dodatkowo efekt potęguje wykorzystanie niezwykłej konstrukcji – przykładem może być namiot stałociśnieniowy, który swym nietypowym kształtem podkreśli urodę grafiki.

Przeczytaj także: Co warto wiedzieć o poliestrze

Argument 7 – trwała reklama

Nadruk wykonany metodą sublimacji charakteryzuje się znaczną trwałością (6-7 w skali bawełnianej, co przekłada się na możliwość ciągłego użytkowania przez 4 miesiące podczas lata lub 9 podczas zimy). Oznacza to, że sporadycznie używany namiot będzie Ci służył przez wiele lat. Inventini udziela na nadruk 2-letniej gwarancji.

Przedstawiliśmy Wam 7 argumentów stanowiących odpowiedź na pytanie, dlaczego warto inwestować w namioty reklamowe. Przekonaliśmy Was?

 

 

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies