pl
7 Pomysłów Na Reklamę

7 pomysłów na to, jak kreatywnie wykorzystać materiały reklamowe

Jak sprawić, by klienci nie tylko nie uciekali od reklamy, ale i obdarzyli ją sympatią? Odpowiedzią jest ambient marketing. Przedstawiamy 7 jego najważniejszych cech i pomysłów na to, jak kreatywnie wykorzystać gadżety reklamowe.

/Blog/7 pomysłów na to, jak kreatywnie wykorzystać materiały reklamowe

Niech Twoja reklama udaje, że reklamą nie jest

Wkomponuj gadżety marketingowe w codzienne życie odbiorcy. Przeciętny konsument nauczył się już traktować formy promocyjne jako intruza. Ambient marketing radzi sobie z tym problemem poprzez umieszczanie reklamy w naturalnych przestrzeniach, w codzienności jej adresata. Reklamą może więc stać się oryginalne ogłoszenie bądź cały słup ogłoszeniowy, (nie)zwykła ławka czy ruchome schody. Im mniej „marketingowy” charakter będzie miała, z tym większą akceptacją się spotka.

Nadaj zwykłym rzeczom niezwykłego charakteru

Swoimi artykułami reklamowymi zmień to, co znane, w coś zupełnie nowego. Ten pomysł to rozszerzenie poprzedniego punktu. Tutaj nacisk postaw jednak na interaktywność, będącą jedną z najważniejszych cech marketingu ambientowego. Postaraj się, by Twoje gadżety firmowe były użyteczne dla odbiorcy. Jako przestrzeń do promowania swoich usług wykorzystaj uchwyty w autobusach, przejścia dla pieszych czy stojaki na rowery. Pomocne okażą się też wszelkie materiały reklamowe z logo firmy, takie jak pufy, fotele, parasole, leżaki reklamowe czy piankowe siedziska.

Materiały Marketingowe Kostki Z Nadrukiem
Materiały Marketingowe Fotel

Wykorzystaj potencjał tradycji

Rozwój marketingu internetowego wcale nie oznacza śmierci tradycyjnej reklamy. Ambient marketing to nie tylko wyjątkowy outdoor, ale również niekonwencjonalne wykorzystanie klasycznych form promocji. Plakaty pomysłowo wystające poza ramy billboardów, zapraszające do interakcji reklamy prasowe czy kreatywne zagospodarowanie powierzchni citylightów stanowią świetny pomysł na to, jak przykuć uwagę odbiorcy. Jedyną zasadą jest oryginalność.

Dowiedz się więcej o reklamie outodoor i poznaj kilka kreatywnych pomysłów na reklamę outdoorową.

Graj skojarzeniami – miasto jest Twoje

Nie da się ukryć, że reklama ambientowa to rodzaj marketingu stworzony dla miast. Najlepiej sprawdzi się właśnie w wielkomiejskiej przestrzeni, gdzie każdy chodnik, fasadę czy schody możesz potraktować jako przestrzeń reklamową. Staraj się wykorzystywać skojarzenia, grać z konwencją i przyzwyczajeniami konsumentów. Jeśli dostrzegasz potencjał w kształcie autobusu, a drzwi windy od razu przywodzą Ci na myśl usługi oferowane przez Twoją firmę, zamień je w przekaz reklamowy. Liczy się pomysłowy kontekst.

Szokuj… ale z umiarem

Jedną z form ambient marketingu jest shockvertising. Jego głównym zadaniem jest szokowanie odbiorcy, aby lepiej zapamiętał przekaz reklamowy. Szerokim echem odbiły się niektóre kampanie na granicy dobrego smaku. „Rodzinę Soprano” promowały taksówki, z których bagażników wystawały zakrwawione ręce, a „Dextera” aktorzy udający zwłoki na ulicach Lizbony. Te dość drastyczne przykłady spotkały się z mieszanymi reakcjami, dlatego nie warto przesadzać. Postaraj się, by Twoje produkty reklamowe zadziwiały, zastanawiały, może nawet budziły konsternację, ale zdecydowanie bezpieczniej trzymać się pozytywnych emocji.

Dostarczaj rozrywki

Jednym z powodów stanowiących o tym, że ambient marketing spotyka się z tak ciepłym przyjęciem, jest jego rozrywkowy charakter. Reklamy nie tylko spełniają swoją marketingową funkcję, ale i bawią odbiorcę. Pamiętaj o poczuciu humoru (w połączeniu z wyczuciem smaku) i przewrotności. Niech Twoje gadżety promocyjne wnoszą radosne barwy w szarą przestrzeń miasta.

Marketing ambientowy daje Ci możliwości, jakich pozbawione są tradycyjne formy reklamy. Korzystając z jego kreatywnych technik, zaskakuj odbiorców, zabawiaj ich, graj skojarzeniami i czerp z dobrodziejstw miasta. Niech Twoje materiały reklamowe przyciągają i cieszą się sympatią.

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies