pl
Konferencja Branżowa

4 kroki, dzięki którym Twoja firma stanie się widoczna podczas konferencji branżowej

Tradycyjne formy reklamy odnoszą coraz słabsze skutki. Komunikaty marketingowe przenoszą się z gazet, telewizji i billboardów na strony internetowe i na profile mediów społecznościowych. Promocja w sieci staje się głównym celem wielu firm, które pozwalają sobie ignorować inne formy reklamy. Choć podbój Internetu to jak najbardziej dobry pomysł, nie należy rezygnować z możliwości, jakie niosą ze sobą prawdziwe kontakty interpersonalne w realnym świecie. Relacje nawiązane na biznesowych konferencjach czy targach to wymierne korzyści i doskonały sposób na promocję swojej działalności. Jak reklamować firmę na konferencji branżowej?

/Blog/4 kroki, dzięki którym Twoja firma stanie się widoczna podczas konferencji branżowej

Skuteczna forma reklamy, czyli Ty

Reklama i promocja firmy na dużej konferencji zależy właściwie tylko od osoby tam wydelegowanej. Jeżeli wybierasz się osobiście – stajesz się wizytówką swojego przedsiębiorstwa. Będziesz je reprezentować, poznając ludzi z tej samej branży, dzieląc się opiniami na temat najnowszych trendów, a może nawet występując przed publicznością. Najważniejsze jest zatem zadbanie o wizerunek firmy. Dołóż wszelkich starań, aby atrakcyjnie ją przedstawić. Nie sposób w krótkim czasie opowiedzieć wszystko o swoim przedsiębiorstwie, więc skup się na jego wycinku. Mówiąc o konkretach, przedstaw własną działalność w superlatywach. Używaj także języka korzyści – wytłumacz słuchaczom, dlaczego powinni z Tobą współpracować. Pamiętaj, by powoływać się na twarde dane – liczby budują wiarygodność.

Namiastka Twojej firmy, czyli stoisko

Na niektórych konferencjach biznesowych znajdzie się miejsce dla Twojego stoiska. Nie jest to tak powszechne jak podczas targów, lecz jeżeli tylko masz taką możliwość, skorzystaj z niej koniecznie. Instalacja własnego stoiska umożliwi Ci atrakcyjną prezentację usług czy produktów Twojej firmy. Jest to szansa na przyciągnięcie kontrahentów, którzy wcale nie muszą od razu zainteresować się Twoją działalnością. Możesz najpierw skusić ich małą strefą relaksu, oddając im do dyspozycji leżaki czy pufy z logo Twojej firmy. Skuteczność reklamy będzie zależała głównie od estetyki i poziomu wyeksponowania na materiałach logotypu Twojego przedsiębiorstwa.

Przeczytaj także nasz wpis, w którym wyjaśniamy, jak przygotować małe stoisko reklamowe.

Proste Stoisko Na Konferencję
Stoisko Na Konferencję Branżową

Dobrze wykorzystana przerwa na kawę, czyli networking

Podobnie jak w polityce, na konferencjach biznesowych najważniejsze procesy zachodzą w kuluarach. Nie chodzi tam jedynie o walory edukacyjne wystąpień prominentnych gości, ale również – a właściwie przede wszystkim – o zawarcie korzystnych znajomości, budowanie wizerunku swojej firmy w środowisku branżowym i zdobycie wpływów. Networking to wyjątkowa propozycja reklamy – tworzenie sieci kontaktów w procesie wymiany informacji i wzajemnego poparcia. Będzie od Ciebie wymagał aktywności, pewności siebie i pozytywnego nastawienia.

Nie należy być nachalnym, ale trzeba też unikać całkowitego wycofania. Jeżeli chodzi o prezencję, warto zadbać o swój wygląd i ubiór. Można pomyśleć też o zaprezentowaniu logo swojej firmy – czy to na torebce, czy choćby plakietce wpiętej w marynarkę. Wręczaj rozmówcom modne aktualnie użytkowe gadżety, ale nie ograniczaj się do banalnych, choć nieraz przydatnych długopisów. Zainwestuj w pendrive’y, zapalniczki czy zasłonki na komputerowe kamerki online. Spraw, by Twoja firma towarzyszyła potencjalnym kontrahentom w każdej chwili.

Powrót do sieci, czyli pochwal się!

Jak wiele by nie pisać o zaletach targów czy konferencji biznesowych, największy zasięg będą miały internetowe sposoby reklamowania firmy. Widoczność Twojej firmy podczas dużych konferencji nie kończy się wraz z nimi. Zadowalające rezultaty osiągniesz dzięki mediom społecznościowym i content marketingowi. Twoi klienci powinni być żywo zainteresowani nie tylko usługami, jakich im dostarczasz, ale również życiem przedsiębiorstwa. Zaprezentuj im na Facebooku film, z którego dowiedzą się, jak wyglądało Twoje uczestnictwo w konferencji. Możesz także relacjonować wydarzenie na żywo. Zamieść na swoim blogu wpis o tym, co się działo i czego można było dowiedzieć się z wystąpień gości. Jeżeli posiadasz materiały z własnego przemówienia, koniecznie udostępnij je swoim obserwującym w przyswajalnej formie.

Udział Twojej firmy w konferencjach biznesowych umożliwia ciekawe formy reklamy, dlatego warto zadbać o widoczność przedsiębiorstwa podczas takiego wydarzenia, a także odpowiednio wykorzystać zgromadzone w jego czasie treści. O udanej konferencji powinno mówić się jeszcze długo po jej zakończeniu.

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies