pl
Trybunka Pascal Eurosport

3 pomysły na reklamę w sezonie zimowym

Jak mawiał klasyk - jest zima, to musi być zimno. Jednak często nawet w takich okolicznościach potrzebna jest reklama. Wtedy z pomocą przychodzi “reklama zimowa”. Poznajcie kilka pomysłów na reklamę w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

/Blog/3 pomysły na reklamę w sezonie zimowym

1. Namioty reklamowe z nadrukiem – zimowa reklama i schronienie

Namioty eventowe

Zimowa reklama kojarzy się przede wszystkim z sportowymi eventami lub aktywnościami. W takim przypadku często kluczową sprawą jest zapewnienie tymczasowego schronienia uczestnikom. Namioty reklamowe z logo sprawdzą się idealnie, zwłaszcza, gdy zostaną dodatkowo wyposażone w ogrzewanie. W tym celu można zarówno wykorzystać promienniki ciepła, jak i dmuchawy. Aby prawidłowo i estetycznie zamontować te drugie namioty eventowe Inventini mogą być wyposażone w odpowiednie rękawy.

Same namioty reklamowe działają niczym billboard zapewniając znaczną powierzchnię do promocji. W przypadku namiotów stelażowych można ją dodatkowo zwiększyć poprzez przygotowanie dwustronnego nadruku. W efekcie reklama znajduje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz namiotu. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę: ściany namiotu z dwustronnym nadrukiem mają aż trzy warstwy: dwie wytrzymałego poliestru namiotowego i jedną, która zapewnia, że wzory nie przebijają. Dzięki temu cały namiot jest bardziej trwały, mocniejszy, a i wnętrze jest jeszcze mniej narażone na podmuchy wiatru czy deszcz.

Namiot eventowy zimowy - jarmark Namiot z nadrukiem reklamowym - Coca Cola

Namioty techniczne

Do zadań reklamowych mogą służyć nie tylko namioty eventowe. Nie zapominajmy też, że nawet namioty codziennie użytkowane, niejako robocze mogą stać się nośnikiem reklamy. Wystarczy, że zostaną odpowiednio przygotowane. Chodzi tu przede wszystkim o namioty reklamowe z nadrukiem wykorzystywane do celów technicznych. Są to wszelkiego rodzaju zadaszenia dla robotników, serwisantów czy ekip technicznych. Takie “sprzęty” często pojawiają się w newralgicznych punktach, np. na skrzyżowaniach, gdzie właśnie trwają remonty czy naprawy.

Namioty specjalistyczne

Przy tej okazji warto jeszcze wspomnieć o jeszcze jednej formie reklamy, którą są namioty specjalistyczne. W Inventini mówimy o nich do zadań specjalnych. Z naszych doświadczeń wynika, że najczęściej wykorzystywane są przez służby medyczne i ratunkowe, więc świetnie sprawdzą się jako reklama dla działań na rzecz bezpieczeństwa, zdrowia czy chociażby szczepień. Dziś zwłaszcza ten ostatni temat jest szalenie ważny i z całą pewnością zagości na niejednym zimowym evencie w tym sezonie. Może warto zatem rozważyć zasponsorowanie takiego namiotu specjalistycznego służbom, w zamian za umieszczenie na nim logo swojej firmy?

2. Dmuchańce reklamowe – na świeżym powietrzu

Ale eventy zimowe to nie tylko namioty, to przede wszystkim zabawa na świeżym powietrzu. Tu warto zadbać i o element praktyczny, jak i o estetykę. My polecamy dmuchańce reklamowe. Są lekkie, zajmują niewiele miejsca w transporcie, a rozmiary po napompowaniu są imponujące – przyciągają wzrok z daleka.

Dmuchańce mogą mieć różne kształty i co za tym idzie pełnić wiele ról. Kolorowe, drukowane bramy czy słupy mogą służyć za oznaczenie startu lub mety. Co więcej, bramę można łatwo zmienić w duży ekran do wyświetlania – wystarczy wpiąć odpowiednio przygotowaną płachtę. Wykorzystując dmuchańce możesz także urządzić zimową strefę relaksu – z fotelami, sofami i wygodnymi stoliczkami do rozmów czy picia gorących napojów.

Brama dmuchana start - meta

Zimie dedykowana jest też nasza bombka Pascal – która stanowi doskonały przykład reklamy świątecznej. Przyciąga wzrok, zdobi i stwarza doskonałą okazję do złożenia życzeń wszystkim klientom czy uczestnikom eventu.

Bombka zimowa aura - ozdoby świąteczna

Więcej o dmuchańcach reklamowych możesz dowiedzieć się z artykułu: Projektowanie dmuchańców reklamowych od podszewki.

3. Reklama display – gdy czas na odpoczynek

Czasem jednak trzeba wejść do środka. I tu także należy pomyśleć o stosownej reklamie. Najlepiej sprawdzi się reklama typu display. Standy, ścianki czy rollupy mogą pełnić zarówno rolę informacyjną, jak i promocyjną. Pozwolą zagospodarować praktycznie każde pomieszczenie na cele reklamowe – hol, recepcję, salę konferencyjną czy restauracyjną. W roli nośników reklamy wewnętrznej odnajdą się brandowane lady, przy których można nie tylko oddać się pogawędkom, ale także załatwiać kwestie związane z uczestnictwem, rejestracją, wymeldowaniem.

Trybunka Pascal - Eurosport

Display reklamowy może stanowić przedłużenie tego przekazu, z którym klient/uczestnik eventu spotyka się na zewnątrz. O ile informacja czy reklama na nośnikach zewnętrznych może być skrótowa, enigmatyczna, hasłowa, to ta prezentowana wewnątrz obiektu, w ramach reklamy typu display, będzie stanowiła jej doprecyzowanie, uszczegółowienie. Np. na zewnątrz umieszczamy klasyczną informację sponsorską – logo, wewnątrz zaś bardziej rozbudowaną np. o produktach sponsora, promocjach czy mających się wkrótce odbyć wydarzeniach.

Takie informacje można wyeksponować na ekranach ledowych, które doskonale przyciągają wzrok, a nawet mogą stanowić ozdobę pomieszczenia. Co więcej, dają one możliwość szybkiej zmiany przekazu, jak i przygotowania znacznie bardziej rozbudowanej informacji.

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies